Doğum Haritasına Göre İlişki Analizi

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Vuvuzela tarafından 19 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 1. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  İlişki uyumu bilindiği üzere sadece güneş konumlarınzın ( yani doğum gününüz tarafından edindiğiniz burcun) uyumuyla olmuyor.
  Gezegenler,ev konumları, ve bazı astorolojik açılarda da gizli olabilir uyumunuz.
  Merak edenler için, hangi noktalarda uyumlusunuz, ilişkilerinizde sizi bekleyen tehlikeler ne, huzurlu ve mutlu bir ilişki için dikkat etmeniz gereken noktalar ne? size bu konularda yardımcı olabilirim.

  Yapmanız gereken, kendi doğum gününüz (örnek: 01.01.1950) ve doğduğunuz şehir
  ve birlikte olduğunuz kişinin aynı şekilde doğum tarihi ve yerini yazın
  neymiş ne değilmiş ilişkiniz ortaya çıkıversin:)
   
  Son düzenleme: 19 Ekim 2010
 2. 19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 3. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  siftahı ben yapayım hadi:)

  -530 =) Kare Güneş - Ay

  İkinizin Güneş´i ve Ay´ı arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin niteliği ne olursa olsun, temelde kolayca anlaşamayan insanlar olduğunuza işaret eder. Bir şekilde birbirinize karşı ciddi bir çekim hissetmenize rağmen, anlaşma sağlamanız ve ilişkinizin kalıcılığının olması oldukça güçtür.

  İlişki ne kadar kişisel ve duygusal alış-verişe dönükse, bu açının da zorlayıcı ve yıpratıcı etkisi o derecede ortaya çıkacaktır. Güneş bu ilişkinin aktif ve eril enerjilerini sembolize ederken, Ay ise ilişkinizin pasif ve dişil yanını dile getirir. Bu yorumlar gerçekte cinsiyet yönelik olarak ele alınmamalı, daha çok ilişkideki kutuplaşmalar, farklı roller olarak kabul edilmelidir.

  İlişkinizde tansiyon ve anlayışsızlık ana temalardır. Karşılıklı olarak birbirinizi olduğunca kabul edememeniz ve birbirinizi değişmek için sürekli zorlamanız, beraberliğinizin huzur kaçıran ve tatminsiz bir ilişki olmasında çok önemli bir etkiye sahiptir.

  Güneş ve Ay arasında uyumsuzluğu ve dengesizliği sembolize eden bu bağlantı, bir tarafın diğerine nazaran daha dominant olduğunun, beraberlik içinde karar mekanizması olarak rol üstlendiğinin ve sürekli kendi isteklerine öncelik verdiğinin göstergesidir. İlişki içerisinde sadece birinizin aktif olması, diğerinin edilgen durumda kalması, eşitsizliğin hakimiyetindeki en önemli gerekçedir.

  Genellikle aranızda tatmin sağlayamayan bir duygu alış-verişi ve iletişim vardır, ya da iletişim ve duygusal alış-verişin gerçekleştirilmesi için her ikinizin de olağanüstü bir çaba harcamanız gereklidir. Duygusal durumlarınız ve entelektüel yaklaşımlarınız birbirinizi anlamayan, kabul edemeyen ve güven sağlayamayan bir şekilde ortaya çıkmaya eğilimlidir.

  312 =) Kavuşum Güneş - Merkür

  İkinizin Güneş´i ve Merkür´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde mental alış-verişin çok önemli bir boyuta sahip olduğuna işaret eder. Aranızdaki sözlü iletişim çok kuvvetli olmasına rağmen, her zaman, duygusal anlamda alış-verişte bulunabileceğinizin göstergesi değildir. Birlikte konuşabiliyor ve fikirlerinizi paylaşabiliyor olmanız, aranızdaki tüm iletişim kanallarının açık olduğu anlamını doğal olarak taşımaz. Ancak duygusal yanınızı rasyonalize ederek, mantık filtresinden geçirdikten sonra bu açının yardımıyla karşılıklı olarak paylaşabilirsiniz.

  Düşünce sistemlerinizin benzerliği, konuşma tarzınızdaki paralellikler entelektüel anlamda çok rahat anlaşmanıza ve birbirinizi bu platformda kolaylıkla anlayabilmenize yardımcıdır.

  Merkür ve Güneş arasında meydana gelen bu olumlu açı, ikinizin de birbirinizin yeni düşüncelerine açık olduğunuzu ve saygı duyduğunuzu, beraberce fikir üretmekte başarılı bir çift olarak değerlendirilebileceğinizi gösterir.

  -139 =) Kare Venüs - Mars

  İkinizin Venüs´ü ve Mars´ı arasında meydana gelen bu açı, karşı cinsle olan ilişkilerde fiziksel çekimin artmasına ve bedensel alış-verişin çok daha tatminkar bir hale gelmesine nedendir. Buna rağmen arada pek çok huzursuzluğun yaşanması, bir tarafın diğer tarafa, cinsel duyarlılığını kullanarak baskı yapması gibi olasılıklar da mevcuttur.

  Bu ilişkinin en zor yanı, ikinizin de bireysel ihtiyaçlarınız ve ilişkinin gereksinimleri arasında denge sağlamakta zorlanmanızdır. Bir ilişkide tarafların birbirine destek olması gerekirken, sizin aranızda bir rekabetin doğması neredeyse kaçınılmaz gibidir. Yaşama, diğer insanlara ve birbirinize verdiğiniz reaksiyonları kabullenmekte zorlanmanız, her türlü sosyal bağlantıda farklı yöntemlerle insanlarla ilişki kurmanız da ilişkide yaşadığınız zorluklar arasındadır.

  124 =) Kavuşum Güneş - Güneş

  Yaşamdaki temel amaçlarınızın birbirine çok benzemesi hatta aynı olması ilişkinizin anlam kazanmasına yardımcıdır. Zorlanmadan ve çok da özel çaba harcamadan birbirinizi anlamanız ve destek vermeniz, ilişkinizin hem uzun ömürlü olmasında, hem de kişisel gelişiminiz açısından önemli faydalar sağlamasında çok olumlu bir etkiye sahiptir.

  Bu ilişkinin içerisinde bireysel özelliklerinizi kaybetmeden, kişisel haklarınızı koruyarak ve amaçlarınızı gerçekleştirerek kalabilmeniz, ikinizin de ilişkiden en büyük tatmini almanıza yardımcıdır. Bu önemli ve olumlu özellikler birlikte devam eden hayatınızda aksayabilecek diğer unsurların bile kolaylıkla üstesinden gelebilmenizde size yardımcı olacaktır.

  Hayatın getirdiği zorluklarda onun yanınızda olduğunu, sizi her koşul ve şartta destekleyeceğini, eksiklerinizi doğal bir şekilde tamamlayarak, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacağını bilmek, ilişkinizde gerekli olan güven unsurunun sağlamasında en önemli etkiye sahiptir. Onun Güneş´i ve sizin Güneş´iniz arasında meydana gelen bu olumlu açı, aynı şekilde onun hayatında da sizin bir güven motifi olduğunuza ve sizinle birlikte olmaktan büyük bir tatmin elde ettiğine işaret eder.

  Birbirinizin isteklerine, haklarına ve ihtiyaçlarına gösterdiğiniz saygı ve duyarlılık da ilişkinizde belirleyiciliğe sahiptir. Hem bireysel, hem de toplumsal seviyede bu ilişki gelişmenize, ilerlemenize ve tatmin olmanıza nedendir.

  Bu ilişkinin tüm olumlu özelliklerinin altında yatan, aslında birbirinizi kolay anlayabiliyor olmanız ve yaşamsal amaçlarınızın birbirine paralel, benzer olmasıdır.

  124 =) Kavuşum Venüs - Mars

  İkinizin Venüs´ü ve Mars´ı arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişki içinde çift olarak hareket edebilmeniz, diğer insanlarla ilişki kurabilmenize rağmen, bireyselliğinizi çok rahat koruyabildiğinize işaret eder. Özellikle ilişkinizi karşı cinsten birisiyle ise, bu etkileşim aranızdaki çekimin çok yoğunlaşmasına ve birbirinizden fiziksel platformda da çok hoşlanarak, zevk almanıza nedendir.

  İlişkiyi devam ettirirken her ikiniz de egonuzu karşınızdaki zarar vermeyen bir tarzda ortaya koyabilirsiniz. Bu avantaj, varlığınızın temel gereksinimlerini karşılayabilmenize ve ilişki içinde kaybolmamanıza da yardımcıdır. Pek çok alanda birbirinizi tamamlamanız, farklı tepkiler vermenize karşın bunları dengeleyebilmeniz, ilişkinizin devamlılığı açısından büyük bir öneme sahiptir.

  113 =) Kavuşum Venüs - Neptün

  İkinizin Venüs´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin romantizm açısından çok zengin ve tatmin edici, ideallerle beslenen bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu bağlantıda her ikinizin de birbirinizin gerçek özelliklerini göz ardı etmeniz, ama bundan da hiç zarar görmemeniz söz konusudur. Çok derin, hatta dünyevi olmayan duygularla birbirinize yaklaştığınız için, ne fiziksel paylaşımlar, ne de maddi çıkarlar bu bağlantıda söz konusu değildir.

  Bu birliktelik hangi türde olursa olsun, her ikinizin de yaratıcı yanını açığa çıkaran, duygularını besleyen ve sanatsal tarafınızı da kullanmanızı sağlayan bir ilişkidir. Bu hoş ilişkinin bir benzerini başkası ile yaşayamayacağınızı düşündüğünüz için, ayrılmayı, birbirinizden uzaklaşmayı hiç bir zaman göze alamazsınız. Her şeye rağmen, ortadaki sorunları bile fark etmemeniz, kendinizi problemlerden tamamıyla soyutlamanız, huzurun yanınızda olmasına ama bunun yanında da farkındalığınızın azalmasına nedendir.

  -112 =) Kare Mars - Neptün

  İkinizin Mars´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde amaçlarınıza ulaşmak konusunda birbirinizi destekleyeceğinize, tam tersine, hedeflerinizden uzaklaşmanıza neden olduğunuza işaret eder. Birinizin diğerinin aklını karıştırması, karmaşa yaratması bu etkileşimin en önemli tezahürleri arasındadır. Farkında olmasanız bile, neredeyse karşılıklı olarak, amaçlarınıza ulaşmanızdan ürker, birlikteliğinizin bu kişisel başarılardan negatif yönde etkileneceğini düşünürsünüz.

  Birlikteliğinizin zarar vermeyen ve huzur sağlayan bir yapıya kavuşabilmesi için, her ikinizin de ilişki içinde dürüstlüğü ve açıklığı prensip haline getirmeniz önemli bir gereksinimdir. Bu birliktelikte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de fiziksel paylaşımların fazlaca idealize edilmemesidir.

  99 =) Kavuşum Venüs - Plüton

  İkinizin Venüs´ü ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, bu ilişkinin ikiniz içinde, yaşamınızdaki değişim süreçlerini başlatan, hayata bakışınızı, dünya görüşünüzü değiştiren bir bağlantı olduğuna işaret eder. Aranızdaki ilişki güçlü ve yoğun duygularla beslenen bir yapıya sahiptir. Bu beraberliğin içerisinde her iki tarafın da kişisel olarak güçlenmesi ve sahip olduğu bu gücü en doğru biçimde kullanmayı öğrenmesi söz konusudur.

  Bu beraberlikte zarar vermeyen, yıkıcı olmayan tutkuların yaşanması söz konusudur. Duyguların zaman geçtikçe yoğunlaşması, aranızdaki bağların giderek sıkılaşması da söz konusudur. Birbirinizin varlığından güç almanız, hayatınızın başka alanlarında da başarılı ve dayanıklı olmanızda önemli etkiye sahiptir. İlişkiniz ne türde olursa olsun aranızdaki fiziksel paylaşımlar, dokunuşlar büyük hazlar verecektir.

  -86 =) Karşıt açı Merkür - Jüpiter

  İkinizin Merkür´ü ve Jüpiter´i arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde idealizmin fazlasıyla hakim olduğuna işaret eder. Zorlayıcı bir etkileşim olmasına rağmen, aslında yaratabileceği problemlerin üstesinden gelmek hiç de zor değildir. Bu açının en önemli negatif özelliklerinden bir tanesi, olumsuz sayılabilecek gerçekleri görmemek, dolayısıyla yanlış giden unsurları düzeltmenize yardımcı olabilecek teşhisleri yapamamaktır. İlişkiniz içinde bazı problemlerin varlığını hissetmenize rağmen, neyin yanlış olduğunu tam olarak kavrayamamanız, çözüm üretmekte gecikmenize ve sorunların devamlılığına neden olabilecektir.

  Bu negatif özellikleri dengeleyebildiğiniz takdirde, aslında bu açı her ikinizin de farklı perspektiflerden yaşamı görebilmenize, ufkunuzun genişlemesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında karşılıklı olarak beklentilerde aşırıya kaçmamak, birbirinizin sınırlarını iyi saptayabilmek konusunda da kontrollü olmanız önemlidir.

  83 =) Üçgen Ay - Venüs

  İkinizin Ay´ı ve Venüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, aranızda son derece sıcak ve pozitif duyguların olduğuna işaret eder. Bu etkileşim aranızdaki ilişkinin niteliği ve seviyesi ne olursa olsun sevginin ve duygusal paylaşımların ön planda olduğuna işaret eder. Bu açı karşılıklı olarak büyük bir çekim, ihtiras ya da ilk görüşte tutulma gibi duygulara neden olmasa bile, karşılıklı olarak rahatlık, ve sevgi doğmasına neden olacaktır. İlişkinizin kalıcı olmasında ve büyük tatmin sağlamasında oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

  Bu ilişkide estetik değerler en az duygusal paylaşımlar kadar önemlidir. Birlikte sosyalleşmek, beraberce toplumsal ilişkide bulunmak, karşılıklı olarak her ikinize de tatmin sağlar. İlişkinizin bu özelliği, kişisel gelişiminize hizmet ettiği için de son derece pozitif bir etkiye sahiptir. Maddi değerleri sembolize eden Venüs ile günlük yaşamı da anlatan Ay arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin her ikinize de zenginlik ve bereket getirdiğinin de ifadesidir.

  66 =) Sextil Ay - Plüton

  İkinizin Ay´ı ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin yoğun duygularla beslendiğine, olumlu kişisel değişimleri hareketlendiren bir yapıya sahip olduğuna işaret eder. Genellikle tutku, derin duygusal paylaşımlar, bilinçdışı etkileşimler bu ilişkinin en önemli karakteristikleridir. Sadece ikinizin sahip olduğu sırlar, mahremiyet sık sık dış dünyadan uzaklaşmanıza ve birlikte farklı boyutlarda kişilik özelliklerinizi keşfetmenize neden olur.

  Tutkunun çok belirgin olarak yaşandığı bu beraberlikte zarar verici boyutlara ulaşmasa bile, kıskançlık ve sahip olmak isteği kimi zaman problemlere yol açabilecektir. Her şeye rağmen, ikinizin de kendi psikolojik özelliklerinizi daha iyi tanımanıza, değişim süreçlerinizi daha kolay yaşamanıza neden olan bu etkileşim, ilişkinizde kalıcılığa da yol açacaktır.

  65 =) Sextil Venüs - Venüs

  İkinizin Venüsleri arasında meydana gelen bu olumlu açı, karşılıklı olarak birbirinizin duygusal ihtiyaçlarını çok rahat anlayabildiğinize ve karşılık verdiğinize işaret eder. Her ikinizin de duyguları sıcak, samimi ve şefkat doludur. İlişkinizin oturduğu temel ilke önce sevgidir. Benzer ya da aynı zevklere sahip olmanız, sosyal yaşamdan beklentileriniz ve toplumsal davranış biçiminizdeki benzerlikler birlikte olmaktan büyük zevk duymanızda önemli bir etkiye sahiptir.

  Venüs ve Venüs arasında meydana gelen bu etkileşim, ilişkinizin diğer alanlarında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çok rahat tolere edebilmenize, birbirinize esnek olmanıza nedendir. Bu beraberlik sona erse bile, her zaman sevgiyle ve gülümseyerek hatırlamanız mümkün olacaktır.

  53 =) Kavuşum Satürn - Neptün

  İkinizin Satürn´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişki içersinde her ikinizin de ideallerle gerçekler arasındaki dengeyi yaratmakta hiç de zorlanmadığınıza işaret eder. Bu bağlantınızın en önemli özelliği, her ikinizin de bu ilişkide fazla talepkar olmamanız, hayalleriniz konusunda kendinizi kontrol edebilmenizdir. Bu durum bazen olumsuzluklara da yol açabilir. Kişiliğinizin gerçek ihtiyaçlarını ortaya koymamayı tercih edişiniz, beraberlik devam etmesine karşın, sizlerin tatminsiz kalmanızda etkilidir
   
  Son düzenleme: 19 Ekim 2010
 4. 19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 5. Michelle

  Michelle Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  266
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  ben : 04.06.1988 İstanbul
  sevgilim. 31.01.1988 İzmir

  Merak ettim :)
   
 6. 19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 7. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  351 xxx Kavuşum Güneş - Ay

  İkinizin Güneş´i ve Ay´ı arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin niteliği ne olursa olsun, temel olarak iyi anlaşan insanlar olduğunuza işaret eder. İlişki ne kadar kişisel ve duygusal alış-verişe dönükse, bu açının da anlamı ve faydası o derecede önem kazanacaktır. Güneş bu ilişkinin aktif ve eril enerjilerini sembolize ederken, Ay ise ilişkinizin pasif ve dişil yanını dile getirir. Bu yorumlar gerçekte cinsiyete yönelik olarak ele alınmamalı, daha çok ilişkideki kutuplaşmalar, farklı roller olarak kabul edilmelidir.

  İlişkinizde sevgi ve dostluk ana temalardır. Karşılıklı olarak birbirinizi olduğunca kabul edebilmeniz ve birbirinizi değişmek için hiç bir şekilde zorlamamanız beraberliğinizin vazgeçilmez ve tatmin edici olmasında çok önemli bir etkiye sahiptir.

  Güneş ve Ay arasında uyumu ve dengeyi sembolize eden bu bağlantı, iki tarafın da eşit şekilde dominant rolü üstelenebildiğinin ve beraberlik içinde inisiyatif alabildiğinizin göstergesidir. Her ikiniz de farklı zamanlarda aktif ve pasif konumlarda olabilmeyi rahatlıkla becerebildiğiniz, karşılıklı olarak buna olanak tanıdığınız için ilişkinizde eşitlik hüküm sürer.

  Genellikle aranızda tatminkar bir duygu alış-verişi ve iletişim vardır. Duygusal durumlarınız ve entelektüel yaklaşımlarınız birbirinizi destekleyen ve güven veren bir şekilde ortaya çıkmaya eğilimlidir.

  285 xxx Üçgen Güneş - Güneş

  Yaşamdaki temel amaçlarınızın birbirine çok benzemesi hatta aynı olması ilişkinizin anlam kazanmasına yardımcıdır. Zorlanmadan ve çok da özel çaba harcamadan birbirinizi anlamanız ve destek vermeniz, ilişkinizin hem uzun ömürlü olmasında, hem de kişisel gelişiminiz açısından önemli faydalar sağlamasında çok olumlu bir etkiye sahiptir.

  Bu ilişkinin içerisinde bireysel özelliklerinizi kaybetmeden, kişisel haklarınızı koruyarak ve amaçlarınızı gerçekleştirerek kalabilmeniz, ikinizin de ilişkiden en büyük tatmini almanıza yardımcıdır. Bu önemli ve olumlu özellikler birlikte devam eden hayatınızda aksayabilecek diğer unsurların bile kolaylıkla üstesinden gelebilmenizde size yardımcı olacaktır.

  Hayatın getirdiği zorluklarda onun yanınızda olduğunu, sizi her koşul ve şartta destekleyeceğini, eksiklerinizi doğal bir şekilde tamamlayarak, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacağını bilmek, ilişkinizde gerekli olan güven unsurunun sağlamasında en önemli etkiye sahiptir. Onun Güneş´i ve sizin Güneş´iniz arasında meydana gelen bu olumlu açı, aynı şekilde onun hayatında da sizin bir güven motifi olduğunuza ve sizinle birlikte olmaktan büyük bir tatmin elde ettiğine işaret eder.

  Birbirinizin isteklerine, haklarına ve ihtiyaçlarına gösterdiğiniz saygı ve duyarlılık da ilişkinizde belirleyiciliğe sahiptir. Hem bireysel, hem de toplumsal seviyede bu ilişki gelişmenize, ilerlemenize ve tatmin olmanıza nedendir.

  Bu ilişkinin tüm olumlu özelliklerinin altında yatan, aslında birbirinizi kolay anlayabiliyor olmanız ve yaşamsal amaçlarınızın birbirine paralel, benzer olmasıdır.

  (-)136 xxx Karşıt açı Güneş - Mars

  İkinizin Güneş´i ve Mars´ı arasında meydana gelen zorlayıcı açı, ilişkinize büyük bir enerji sağlamakla beraber yoğun bir huzursuzluğun da doğmasına nedendir. Ortaya çıkan enerji fazlasının kontrol edilmesi ve yapıcı bir alana kanalize edilmesi, hem sizlerin hem de ilişkinizin sağlığı açısından önemli bir gereksinimdir. Çatışmalar, anlaşmazlıklar ve kişilik mücadeleleri ilişkinizde olağan durumlardır.

  Beraber hareket etmekte zorlanmanız, farklı alanlara kanalize olmayı istemeniz, hatta kutuplaşmalar yaşamanız, amaçlarınıza ulaşmanızı geciktirebilir ya da hedefinize hiç ulaşamamanıza neden olabilir. Yalnızken çok daha uyumlu ve huzurlu olabilmenize rağmen, bir araya geldiğinizde, hırçın ve anlaşılması çok zor bir insan olmanız mümkündür. Sürekli ego çatışmaları yaşamanız, kişilik mücadelesine girmeniz, hem ilişkinizin hem de sizin kısa sürede yıpranmanıza neden olabilir.

  Fiziksel her hangi bir paylaşım yaşayan insanlar olmasanız bile, birlikteyken sizin için fiziksel aktiviteler önem kazanır. İşbirliği yapmak, birlikte karar almak, uygulamak ve mücadele etmek sizin için oldukça derece zordur. Etrafınızdaki insanlarla rekabete girmeyi istemeseniz bile, birbirinizi her zaman rakip olarak görmeye eğiliminiz vardır.

  (-)133 xxx Kare Güneş - Plüton

  İkinizin Güneş´i ve Pluto arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin bir güç savaşına dönüşebileceğinin en önemli göstergesidir. İkinizden birinin, diğerinin tüm enerjisini kendi bireysel amaçlarına ulaşmak doğrultusunda kullanması, ilişki içerisinde tüm dengelerin bozulmasına neden olabilir. İlişkinizde yenilenme ve tazelenme olasılıkları varolmasına rağmen, bunların ortaya konuş şekli ve yaşanma biçiminin her ikinizi birden memnun etmesi neredeyse imkansızdır. Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya bakışınızı, yaşamı algılayışınızı ve sahip olduğunuz bireysel gücü kullanma şeklinizi olumsuz yönde değiştirmeye neden olabilir.

  Yoğun bir çekim ve derin duygular bu ilişkinin ana temasıdır. Karşılıklı olarak, farkında olmadığınız korkuları ve bilinçdışı motifleri sürekli tetiklemeniz ve bunların sağlıksız bir şekilde bilinç seviyesine ulaşmaları, birlikteliğin huzursuz, öfke ve kızgınlık duyguları yaşatan, kişisel gelişiminize destek olacağına, engel çıkaran bir hal almasına nedendir.

  131 xxx Üçgen Merkür - Merkür

  Düşünce sisteminizin, entelektüel yapınızın birbirine çok benzemesi, bu alanda ortak noktalara sahip olmanız, ilişkinizin gelişmesinde, kolayca iletişim kurabilmenizde ve diğer alanlarda meydana gelen problemleri konuşarak çözebilmenizde çok büyük bir öneme sahiptir. Birbirinizin düşüncelerine güvenmenizi sağlayan bu etkileşim aynı zamanda, mental alanda gelişmenize de yardımcıdır.

  Fikirlerinizi açıkça paylaşabilmeniz, karar verirken birbirinizden destek almanız ya da birlikte karar vermekte zorlanmamanız, mantık yürütürken, benzer noktalara temas etmeniz de ilişkinizin değerlenmesinde önemli bir etki yaratmaktadır. Her ikinizin de olumlu değişimler yaratmak için eleştiride bulunması, sinirlendiğinizde birbirinizi kolayca yatıştırabilmeniz beraberliğinizi besleyen unsurlardır.

  126 xxx Üçgen Merkür - Venüs

  İkinizin Merkür´ü ve Venüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde birbirinizle çok rahat iletişim kurabildiğinizi, genellikle mental ve duygusal boyutta paylaşımlarınızın kolaylıkla yaşandığına işaret eder. Her ikiniz için de ilişkiniz çok değerli ve güzel olduğu için, anlamsız tartışmaları ve anlaşmazlıkları gidermekte, uzaklaştırmakta oldukça başarılısınızdır.

  Her ikinizin de duygularınızı ve düşüncelerinizi kabul edilmek tereddüdü yaşamaksızın ortaya koyabilmeniz, diğeriyle açıkça paylaşabilmeniz, ilişkinizdeki en tatmin edici unsurlardan biridir. Bu etkileşim zaman zaman gerçekten problemler olsa bile, birinizin diğerini incitmemek ve kötü bir şey söylememek için susmasına, dolayısıyla problemlerin birikmesine de neden olabilir.

  97 xxx Kavuşum Satürn - Uranüs

  İkinizin Satürn´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin kalıcı olma ihtimalinin yüksekliğine işaret eder. Birbirinin antitezi olan bu iki gezegen arasında meydana gelen bu etkileşim, beraberliğinizin dengeli ve idare edilmesi kolay bir ilişki olduğunun göstergesidir. Bu ilişki içersinde her ikinizin de sorunları büyütmeden, gerçekçilikle görmeniz ve çözümlemek için pratik tarafınızı disiplinle kullanmanız mümkündür.

  Beraberlikte heyecan ve tansiyon olmasına rağmen, bu durum ikinizin de hoşuna gidebilecek seviyede tutulabilir ve kontrol altına alınabilir. Ayrıca birbirinizden öğreneceğiniz çok şeyin olması, zevkli anlar geçirmenize ve kişisel olarak da gelişmenize nedendir.

  95 xxx Kavuşum Satürn - Uranüs

  İkinizin Satürn´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin kalıcı olma ihtimalinin yüksekliğine işaret eder. Birbirinin antitezi olan bu iki gezegen arasında meydana gelen bu etkileşim, beraberliğinizin dengeli ve idare edilmesi kolay bir ilişki olduğunun göstergesidir. Bu ilişki içersinde her ikinizin de sorunları büyütmeden, gerçekçilikle görmeniz ve çözümlemek için pratik tarafınızı disiplinle kullanmanız mümkündür.

  Beraberlikte heyecan ve tansiyon olmasına rağmen, bu durum ikinizin de hoşuna gidebilecek seviyede tutulabilir ve kontrol altına alınabilir. Ayrıca birbirinizden öğreneceğiniz çok şeyin olması, zevkli anlar geçirmenize ve kişisel olarak da gelişmenize nedendir.

  (-)69 xxx Karşıt açı Venüs - Satürn

  İkinizin Venüs´ü ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin dengesizliğinin en önemli göstergesidir. Bu bağlantıda ikinizin duygusal durum değişikliklerinde zamanlama problemleri görülebilir. Taraflardan bir tanesi daha duygusal ve sevecen davranırken, diğer tarafın disiplinli, kuralcı ve zaman zaman soğuk olabilen davranış biçimi, beraberliğin ilerlememesine ve tatmin seviyesinin düşmesine nedendir. İlişkinizin niteliği ne olursa olsun, hayal kırıklıkları, acı ve zorlanma ana temaların başındadır.

  Bu beraberliğin devam edebilmesi için ikinizin yaşamınızın başka alanlarından yeterince tatmin sağlayabilmeniz, bu ilişkiyi güven veren ama duygusal arayışlarınızı cevaplamayacak bir bağlantı olarak kabul etmenizle mümkün olabilir. Aksi takdirde tüm duyguların bu birlikteliğe yoğunlaşması halinde yaşanan kırıklıklar, travmatik tecrübeler, acının katlanarak büyümesinde çok etkili olacaktır.

  69 xxx Sextil Venüs - Jüpiter

  İkinizin Venüs´ü ve Jüpiter´i arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde birbirinize karşı sonsuz bir vericilik içinde hareket ettiğinize, sevginin, saygının ve esirgemenin bu ilişkinin ana temaları olduğuna işaret eder. Beraberliğiniz kişisel gelişiminize de olanak tanıyan, son derece paylaşımcı bir ilişkidir. Bu ilişkide diğer alanlarda yaşanabilecek problemler, ortaya çıkan aksaklıklar ve anlaşmazlıklar, karşılıklı olarak toleransınızın çok yüksek olması nedeniyle, çok kolay bir şekilde çözümlenebilir.

  Beraberliğinizde her ikinizin de yapıcı ve iyimser olması, her şart altında pozitif düşüncelerden, duygulardan ve davranışlardan vazgeçmemeniz de beraberliliğinizin sürekliliğinde ve tatmin ediciliğinde önemli bir paya sahiptir. Hiç bir şekilde birbirinizi zorlamamanız, sınırlarınızı saptamakta isabetli oluşunuz da ilişkinize büyük katkılar sağlar.

  (-)67 xxx Karşıt açı Merkür - Satürn

  İkinizin Merkür´ü ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde çok önemli iletişim problemleri yaşadığınıza işaret eder. Konuşabilmeniz, entelektüel paylaşımlar yaşamanız neredeyse mümkün değildir. Bir tarafın diğerine sürekli hükmetmeye çalışması, gereksiz kısıtlamalarda bulunması, kendisini otorite olarak görmesi, analaşmazlıkların yaşanmasına doğal olarak neden olacaktır. Zaman zaman iletişim kurabilseniz bile, bu genellikle negatif düşüncelerin ya da şikayetlerin paylaşılması içindir.

  Ortak noktaları bulmakta çok zorlanmanız, anlaşmazlıklarınıza çözüm üretmek yerine, sürekli bencilce kendi isteklerinizden ödün vermemeniz de ilişkinin katlanılamaz bir hale gelmesine nedendir. Eğer ilişkinizde diğer unsurlardan memnunsanız, bu alanda daha fazla çaba harcamaya, yapıcı olmaya ve birbirinizin düşüncelerine temel oluşturan farklı bakış açılarını anlamaya çalışmanız önemli olacaktır.

  (-)58 xxx Karşıt açı Venüs - Uranüs

  İkinizin Venüs´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu zorlayıcı açı, ilişkinizin stabilizasyon eksikliği gösterdiğine işaret eder. Bu bağlantıda geleneksel değerlere ihtiyaç hissedilmesine rağmen, tarafların bu gereksinimlere cevap verememesi yaşanan problematik durumların kaynağıdır. İkinizin de ilişki içindeki davranışlarının belirsiz oluşu, reaksiyonlarınızın ve ihtiyaçlarınızın her an değişebilmesi zorlanmanıza nedendir.

  Bu bağlantıda tarafların çok farklı kültürlerden, yaştan ya da deneyimlerden gelmesi de mümkündür. Bu durum, toplumun çok da kolay kabul etmediği bir birlikteliği devam ettirmek için fazlasıyla çaba harcamak durumunda oluşunuza neden olacaktır. Dolayısıyla, hem aranızdaki huzursuzluklar, hem de dış dünyadan aldığınız negatif reaksiyonlar ilişkinizin çok uzun sürmemesinde ya da dalgalı bir grafik göstermesinde etkili olacaktır.

  58 xxx Sextil Mars - Neptün

  İkinizin Mars´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ortak amaçların ve ideallerin, bunlara ulaşmak için harcanan çabaların çok önemli olduğuna işaret eder. Bu ilişki her ikinizin de algılarını farklı boyutlara taşıyabilen, enteresan deneyimleri size yaşatabilen bir bağlantıdır. İkinizin de karmaşaya düşmemek, yanlış kararlar almamak konusunda hem kendinizi, hem de birbirinizi kontrol etmeniz önemli bir gereksinimdir.

  Bu birliktelik kişisel ideallerinizi gerçekleştirmenizde de size yardımcı olan, enerjinize katkıda bulunan bir yapıya sahiptir. Bir arada olmanız, kendinizi çok farklı yönlerinizle tanımanıza ve ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu birlikte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de fiziksel paylaşımların fazlaca idealize edilmemesidir.

  (-)54 xxx Karşıt açı Merkür - Uranüs

  İkinizin Merkür´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde huzursuzluğun, tartışmaların oldukça yoğun şekilde yaşandığına işaret eder. Birbirinizin düşüncelerini anlamakta ve kabullenmekte zorlanmanız, uç noktalarda dolaşmanız, beraberliğin devamı açısından engeller yaratacaktır. Birinizin geleneksel yapıya yakınlığı, diğerinin orijinaliteden ve yenilikten asla ödün vermek istememesi problemlerin nedenidir. Beraberliğinizde yaşanan huzursuzluklar, anlaşmazlıklar sinir sisteminizin yıpranmasında, giderek toleransınızın düşmesinde de etkilidir.

  İletişim sırasında sadece karşı çıkmak için birbirinizin söylediklerinin aksini savunmanız, bu konuda dogmatik bir tutum içinde olmanız, orta noktaların bulunmasını zorlaştırır, hatta engeller. Eğer ilişkinizin diğer alanlarından tatmin elde ediyorsanız, bu problemleri kontrol altına almaya çalışmanız, açığa çıkan elektrikli enerjiyi dış dünyaya projekte etmeniz faydalı olacaktır.

  46 xxx Sextil Merkür - Uranüs

  İkinizin Merkür´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde mental faaliyetlerin ve paylaşımların çok önemli, enerji sağlayan bir etkiye sahip olduğuna işaret eder. Beraberliğiniz düşünce sisteminizin farklı boyutlara son derece rahat bir şekilde taşınmasına ve orijinal fikirler üretebilmenize yardımcıdır. Her ikinizin de entelektüel seviyede sahip olduklarını, özgürce paylaşabilmesi, ilişkinizin daha da renkli ve tatmin edici boyutlara ulaşmasında önemli etkiye sahiptir.

  Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya ve hayata bakışını değiştirmeye, geliştirmeye potansiyel taşır. Yaşadığınız ilişkiye ve problemlere geleneksel değerlere takılmadan yaklaşabilmeniz, birlikte yaşayabileceğiniz özgün deneyimlere açıklığınız, yenilikten çekinmemeniz, ilişkinizin gerçekten de vazgeçilmez olmasında olumlu role sahiptir. İlişki içerisinde bireyselliğinizi kaybetmeden bir çift olabilmeniz de tatmin edici unsurlardandır.


  kırmızı ile belirttiğim eksilere dikkat etmeniz lazım. eksileriniz le artılarınız neredeyse yarı yarıya. aranızda uyum olsa da genel anlamda problemleriniz var. kendiliğinden akıp giden bir ilişki değil çatışmalarınız olabiliyor. ama birbirinizi idare ettiğiniz taktirde gayet güzel olabilecek bir ilişki
   
  Son düzenleme: 19 Ekim 2010
 8. 19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 9. Michelle

  Michelle Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  266
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Çok teşekkür ederim, dikkate alacağım bunları.
   
 10. 19 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 11. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  xyz'ye özel


  (-)340 ccc Karşıt açı Güneş - Güneş

  Yaşamda temel amaçlarınızın birbirine pek benzememesi hatta tamamen farklı olması ilişkinizin zaman zaman bir meydan savaşına dönmesindeki en önemli nedendir. Birbirinizi anlamanız ve destekleyebilmeniz için özel çaba harcamanız, emek vermeniz önemli bir gereksinimdir. Aksi takdirde, ilişki kişisel gelişiminizi geciktiren, yıpratıcı ve kısa ömürlü bir beraberlik olmaya mahkumdur. Eğer birbirinizi anlayabilir ve kabullenebilirseniz, aslında yaşamın ve insanın çok farklı boyutlarıyla karşılaşabileceğiniz için heyecanlı ve zengin bir deneyim halini de alabilir.

  Bu ilişkinin içerisinde bireysel özelliklerinizi kaybetmeden, kişisel haklarınızı koruyarak ve amaçlarınızı gerçekleştirerek kalabilmeniz, oldukça önemli bir gereksinimdir. Bireysel yapılarınızın birbirinden çok farklı olması, kişisel amaçlarınızdan ödün vermenize, kişiliğinizi geri planda tutma gereksinimin doğmasına neden olabilir. Bu tür fedakarlıklarınız ilişkinizin aksayan diğer yanlarının daha da çok gözünüze batmasına ve katlanılamaz bir hale gelmesine sebeptir.

  Hayatın getirdiği zorluklarda onun yanınızda olup olmayacağından emin olamamak, size yardımcı olması ve desteklemesi için belli şartların yerine getirilmesi gerektiğini hissetmek, sizin amaçlarınızın ve bireysel hedeflerinizin onun için çok da önemli olmadığının farkında olmak, ilişkide gerekli olan güven unsurunun sağlanamamasında en önemli etkiye sahiptir. Onun Güneş´i ve sizin Güneş´iniz arasında meydana gelen bu zorlayıcı açı, aynı şekilde onun hayatında da güvensizliğin yaşanmasına ve ilişkinizin tatmin edici bir birliktelik olamamasına neden olacaktır.

  Birbirinizin isteklerine, haklarına ve ihtiyaçlarına karşı saygı ve duyarlılık gösterememeniz de ilişkinizde belirleyiciliğe sahiptir. Hem bireysel, hem de toplumsal seviyede bu ilişki yıpranmanıza neden olabilirken, bireysel gelişim sürecinde de gecikmelere ve zorlanmalara neden olabilecektir.

  Bu ilişkinin tüm olumsuz özelliklerinin altında yatan, aslında birbirinizi kolayca anlayamamanız ve yaşamsal amaçlarınızın birbirinden oldukça farklı olmasıdır.

  124 ccc Karşıt açı Güneş - Venüs

  İkinizin Güneş´i ve Venüs´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin niteliği ne olursa olsun birbirinize karşı büyük bir çekim hissetmenize karşın, beraberliğinizde ve uyum yaratmanızın çok güç olduğuna, huzursuzluğun en önemli ana tema olarak hüküm sürdüğüne işaret eder. Bu açı saf ve basit sevgiden çok fiziksel çekimin daha ön planda olduğunun göstergesidir. Derin ve yoğun duygularınız olmasına karşın, bunlar ne birbirinizi, ne de ilişkinizi besleyen ve geliştiren türdendir. İlişkinizin başka alanlarında çok iyi anlaşsanız bile, beraberken, huzurlu olmanız, hissettiklerinizi paylaşabilmeniz neredeyse mümkün değildir.

  Bu açı, ilişkinizin, yaşamınızda "önemli" olarak nitelendirilebilecek, sizi en derinden ve yoğun şekilde etkileyen bağlantılarınızdan bir tanesi olarak nitelendirilebileceğinin de ifadesidir.

  Normal şartlarda ideal tiplemenize karşılıklı olarak uymasanız bile, aranızdaki yoğun fiziksel çekim birbirinize yaklaşmanıza nedendir. Ancak bu beraberlikte diğer öğeler tarafından da destekleyici etkiler sağlanmıyorsa, bedensel paylaşımların ötesine gitmesi pek mümkün olamayacaktır. İlişkinizde karşılıklı olarak birbirinizin zevkine güvenmemeniz, sosyal etkinliklerde anlayışınızın ve beklentilerinizin farklı olması, finansal konularda birbirinizden destek alamamanız ilişkinizin kısa ömürlü olmasına neden olabilir.

  (-)119 ccc Karşıt açı Güneş - Satürn

  İkinizin Güneş´i ve Satürn´ü arasında meydana gelen olumsuz açı, ilişkinizin gerçekten zorlayıcı dinamiklere sahip bir birliktelik olduğunun işaretçisidir. İkinizin de disiplin ve şekil anlayışı birbirinden çok farklı olduğu için, beraberliğinize bir form kazandırmanız, birlikteliğinizi şekillendirmeniz ve her ikiniz içinde öneme sahip kurallar çerçevesinde hareket edebilmeniz, dolayısıyla her ikinizi de rahatlatan ve güven ortamını yaratabilmeniz gerçekten büyük bir başarı olacaktır.

  Taraflardan birinin diğerini gereksiz veya anlamsız yere baskı altına alması, yaşamına sınırlar getirmesi hem kişisel gelişimin, hem de ilişkinin ilerleyişinin duraklamasına nedendir. Her iki tarafın da birbirini eleştirirken, kişilik haklarına saldırmakta hiç bir sakınca görmemesi ve acımasızlık derecesine ulaşabilmesi de ilişkinin problematik bir hal almasına neden olacaktır. Yapıcı olmayan bu eleştiriler, giderek her ikinizin de kendini daha zayıf hissetmenize ve ilişkiye katkıda bulunamamanıza neden olur.

  Eğer her ikiniz de eleştirilerinizin yapıcı olmasına dikkat edebilirseniz, koyduğunuz kuralların gerekliliğine beraberce inanıyorsanız, sınırları saptarken, ortak amaçlarınız varsa, bu ilişki her türlü zorlayıcılığına rağmen devam edebilecektir. Aksi takdirde, yaşamınızda unutmakta zorlanacağınız acı bir deneyim olarak kalabilir.

  110 ccc Karşıt açı Güneş - Venüs

  İkinizin Güneş´i ve Venüs´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin niteliği ne olursa olsun birbirinize karşı büyük bir çekim hissetmenize karşın, beraberliğinizde ve uyum yaratmanızın çok güç olduğuna, huzursuzluğun en önemli ana tema olarak hüküm sürdüğüne işaret eder. Bu açı saf ve basit sevgiden çok fiziksel çekimin daha ön planda olduğunun göstergesidir. Derin ve yoğun duygularınız olmasına karşın, bunlar ne birbirinizi, ne de ilişkinizi besleyen ve geliştiren türdendir. İlişkinizin başka alanlarında çok iyi anlaşsanız bile, beraberken, huzurlu olmanız, hissettiklerinizi paylaşabilmeniz neredeyse mümkün değildir.

  Bu açı, ilişkinizin, yaşamınızda "önemli" olarak nitelendirilebilecek, sizi en derinden ve yoğun şekilde etkileyen bağlantılarınızdan bir tanesi olarak nitelendirilebileceğinin de ifadesidir.

  Normal şartlarda ideal tiplemenize karşılıklı olarak uymasanız bile, aranızdaki yoğun fiziksel çekim birbirinize yaklaşmanıza nedendir. Ancak bu beraberlikte diğer öğeler tarafından da destekleyici etkiler sağlanmıyorsa, bedensel paylaşımların ötesine gitmesi pek mümkün olamayacaktır. İlişkinizde karşılıklı olarak birbirinizin zevkine güvenmemeniz, sosyal etkinliklerde anlayışınızın ve beklentilerinizin farklı olması, finansal konularda birbirinizden destek alamamanız ilişkinizin kısa ömürlü olmasına neden olabilir.

  98 ccc Kavuşum Venüs - Plüton

  İkinizin Venüs´ü ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, bu ilişkinin ikiniz içinde, yaşamınızdaki değişim süreçlerini başlatan, hayata bakışınızı, dünya görüşünüzü değiştiren bir bağlantı olduğuna işaret eder. Aranızdaki ilişki güçlü ve yoğun duygularla beslenen bir yapıya sahiptir. Bu beraberliğin içerisinde her iki tarafın da kişisel olarak güçlenmesi ve sahip olduğu bu gücü en doğru biçimde kullanmayı öğrenmesi söz konusudur.

  Bu beraberlikte zarar vermeyen, yıkıcı olmayan tutkuların yaşanması söz konusudur. Duyguların zaman geçtikçe yoğunlaşması, aranızdaki bağların giderek sıkılaşması da söz konusudur. Birbirinizin varlığından güç almanız, hayatınızın başka alanlarında da başarılı ve dayanıklı olmanızda önemli etkiye sahiptir. İlişkiniz ne türde olursa olsun aranızdaki fiziksel paylaşımlar, dokunuşlar büyük hazlar verecektir.

  97 ccc Üçgen Güneş - Mars

  İkinizin Güneş´i ve Mars´ı arasında meydana gelen olumlu açı, ilişkinize büyük bir enerji sağlar. Bir arada olduğunuz zaman çok enerjik, aktif bir hale gelmeniz söz konusudur. Beraberliğinizden sinerjik bir etkinin doğması ve tek başınıza göstereceğiniz performanstan çok daha fazlasına ulaşmanız mümkündür, özellikle de eğer yalnızken çok hareketli bir insan değilseniz, bu ilişki sizi aktif olmaya ve hareketlenmeye yönlendiren gayet olumlu bir beraberliktir. Aranızda her hangi bir ego çatışması olmaksızın, rahatlıkla beraber olabilir ve kişiliklerinize karşılıklı olarak saygı duyarsınız.

  Fiziksel her hangi bir paylaşım yaşayan insanlar olmasanız bile, birlikteyken sizin için fiziksel aktiviteler önem kazanır. İşbirliği yapmak, birlikte karar almak, uygulamak ve mücadele etmek sizin için son derece kolaydır. Etrafınızdaki insanlarla rekabete girebilen bir yapınız olmasına rağmen, birbirinizi rakip olarak asla görmezsiniz.

  92 ccc Üçgen Mars - Mars

  Doğum haritanızda yer alan hareket ve inisiyatif gezegeni Mars´ın ilişkide olduğunuz kişinin Mars´ı ile yaptığı olumlu açı aranızda büyük güç çatışmaları yaşanmadığına, birlikte hareket etmekten ve fiziksel paylaşımlar yaşamaktan mutluluk duyduğunuza işaret eder. Ortak ya da benzer hedeflere kanalize olmakta zorlanmamanız, mücadelelerinizde birbirinize destek olabilmeniz de ilişkinizi güçlendiren etkenlerdir.

  Bu beraberlikte oldukça yoğun bir hareketlilik ve enerjik yapı olmasına karşın, açığa çıkan enerjinin hiç kimseye zarar vermeyecek bir biçimde, tam tersine yapıcı amaçlar için kullanılması söz konusudur. Her ikinizin de birbirinize karşı zorlanmadan tolerans gösterebilmesi, kızgınlık ve öfke anlarında bile esnekliğini kaybetmemesi, aranızdaki tartışmaların yıkıcılıktan çok, ilişkinizin gelişimine hizmet etmesi beraberliğinizin zevkli ve mutlu edici bir ilişki olmasına yardımcıdır.

  89 ccc Üçgen Güneş - Neptün

  İkinizin Güneş´i ve Neptün´ü arasında meydana gelen olumlu açı, bu ilişkinin ideallerinize çok yakın olduğunun ve bireysel ideallerinizi gerçekleştirmek için her ikinize de olanak tanıdığının işaretidir. Dünyevi duyguların yanında paylaştığınız ilahi sevgi ve ruhsallık da ilişkinizin güçlenmesinde ve tatmin edici bir hal almasında çok önemli bir role sahiptir.

  İster aşk ilişkisi, ister iş bağlantısı, isterse arkadaşlık olsun, bu ilişkinin her iki tarafı da dünyevi amaçlardan uzaklaştıran ve maneviyatını güçlendiren bir yanı vardır. Benzer ya da aynı inançları paylaşmanız, birbirinizin inançlarına kayıtsız şartsız saygı göstermeniz de beraberliğinizin önemli pozitif yanlarından bir tanesidir. Aranızda zamanla giderek kuvvetlenen ama ilk andan itibaren hissettiğiniz anlayış ve hatta telepatik bağ, ilişkinizin diğer yanlarındaki aksaklıkları bile görmezden gelebilmenizde çok önemli bir etken olacaktır.

  86 ccc Kavuşum Mars - Neptün

  İkinizin Mars´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ortak amaçların ve ideallerin, bunlara ulaşmak için harcanan çabaların çok önemli olduğuna işaret eder. Bu ilişki her ikinizin de algılarını farklı boyutlara taşıyabilen, enteresan deneyimleri size yaşatabilen bir bağlantıdır. İkinizin de karmaşaya düşmemek, yanlış kararlar almamak konusunda hem kendinizi, hem de birbirinizi kontrol etmeniz önemli bir gereksinimdir.

  Bu birliktelik kişisel ideallerinizi gerçekleştirmenizde de size yardımcı olan, enerjinize katkıda bulunan bir yapıya sahiptir. Bir arada olmanız, kendinizi çok farklı yönlerinizle tanımanıza ve ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu birlikte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de fiziksel paylaşımların fazlaca idealize edilmemesidir.

  (-)84 ccc Karşıt açı Venüs - Mars

  İkinizin Venüs´ü ve Mars´ı arasında meydana gelen bu açı, karşı cinsle olan ilişkilerde fiziksel çekimin artmasına ve bedensel alış-verişin çok daha tatminkar bir hale gelmesine nedendir. Buna rağmen arada pek çok huzursuzluğun yaşanması, bir tarafın diğer tarafa, cinsel duyarlılığını kullanarak baskı yapması gibi olasılıklar da mevcuttur.

  Bu ilişkinin en zor yanı, ikinizin de bireysel ihtiyaçlarınız ve ilişkinin gereksinimleri arasında denge sağlamakta zorlanmanızdır. Bir ilişkide tarafların birbirine destek olması gerekirken, sizin aranızda bir rekabetin doğması neredeyse kaçınılmaz gibidir. Yaşama, diğer insanlara ve birbirinize verdiğiniz reaksiyonları kabullenmekte zorlanmanız, her türlü sosyal bağlantıda farklı yöntemlerle insanlarla ilişki kurmanız da ilişkide yaşadığınız zorluklar arasındadır.

  76 ccc Karşıt açı Merkür - Merkür

  Düşünce sisteminizin birbirinden çok farklı özelliklere sahip olması, entelektüel ilgilerinizi ortak bir noktaya getirmekte zorlanmanız, ilişkinizin duygusal ve fiziksel yanından tatmin olsanız bile, iletişimsiz kalmanıza ve birbirinizi mental platformda doyurmakta gecikmenize neden olacaktır. Karşılıklı olarak düşüncelerinizi kavramakta ve kabullenmekte ortaya çıkan başarısızlıklar, acımasız şekilde eleştirilerin de her an gündeminizde olmasına neden olabilir. Aşırı eleştirinin yarattığı baskı ve korku, tarafların kendi içlerine dönmesine nedendir.

  Bu açı, diğer insanlarla rahat iletişim kurabilmenize karşın, karşılıklı konuşurken, sürekli birbirinizin sözünü kesmenize ve kimi zaman polemiğe girmenize neden olabilecektir. Her şeye rağmen denge yaratabildiğiniz takdirde, bu etkileşim farklı perspektifleri görmenize ve mental olarak uyarılmanıza da neden olacaktır. Hatta ilişkinizde sağlıklı bir objektivitenin doğması bile mümkün olabilir.

  75 ccc Kavuşum Güneş - Plüton

  İkinizin Güneş´i ve Pluto arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin gelişmeye ve sizleri değişime sürüklemeye son derece açık olduğunun göstergesidir. Bu etkileşim sizlere hem kendinizi, hem de ilişkinizi sürekli yenileyebilme yeteneği ve fırsatları kazandırır. Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya bakışınızı, yaşamı algılayışınızı ve sahip olduğunuz bireysel gücü kullanma şeklinizi olumlu yönde değiştirmeye neden olabilir.

  Yoğun bir çekim ve derin duygular bu ilişkinin ana temasıdır. Karşılıklı olarak, farkında olmadığınız korkulardan, bilinçdışı motiflerden kurtulabilmeniz için birbirinize destek vermeniz, en sıkıntılı ve acı tecrübelerle geçirilen dönemlerden sonra, yeniden toparlanmak ve yaşamınıza devam etmek için birbirinizi desteklemeniz söz konusudur.

  (-)72 ccc Karşıt açı Venüs - Venüs

  İkinizin Venüsleri arasında meydana gelen bu zorlayıcı açı, ilişkinizde her ikiniz için de duygusallığın ve sevginin çok önemli olamadığına işaret eder. Bir arada olmanızın ve paylaşım içinde bulunmanızın nedeni sevginin dışında kalan, ortak başka noktalardır. Dolayısıyla ilişkiniz ne türde ve hangi seviyede olursa olsun, birbirinize karşı esnekliğinizin düşük olması, sevginizin yetersizliği, anlaşmazlıklarda orta noktayı bulmakta zorlanmanıza, ilişkide kırıklıkların çok çabuk yaşanmasına neden olur.

  Sosyal yaşamda ve finansal konulardaki değer yargılarınızın farklılığı, ortak noktaları bulmakta zorlanmanız da ilişkinin negatif yanlarını besler. Karşılıklı olarak sahip olduğunuz fiziksel özellikleri, sosyal değerleri, estetik duyarlılığı takdir edememeniz, anlayamamanız da diğer problemli noktalardan birisidir.

  (-)71 ccc Karşıt açı Güneş - Plüton

  İkinizin Güneş´i ve Pluto arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin bir güç savaşına dönüşebileceğinin en önemli göstergesidir. İkinizden birinin, diğerinin tüm enerjisini kendi bireysel amaçlarına ulaşmak doğrultusunda kullanması, ilişki içerisinde tüm dengelerin bozulmasına neden olabilir. İlişkinizde yenilenme ve tazelenme olasılıkları varolmasına rağmen, bunların ortaya konuş şekli ve yaşanma biçiminin her ikinizi birden memnun etmesi neredeyse imkansızdır. Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya bakışınızı, yaşamı algılayışınızı ve sahip olduğunuz bireysel gücü kullanma şeklinizi olumsuz yönde değiştirmeye neden olabilir.

  Yoğun bir çekim ve derin duygular bu ilişkinin ana temasıdır. Karşılıklı olarak, farkında olmadığınız korkuları ve bilinçdışı motifleri sürekli tetiklemeniz ve bunların sağlıksız bir şekilde bilinç seviyesine ulaşmaları, birlikteliğin huzursuz, öfke ve kızgınlık duyguları yaşatan, kişisel gelişiminize destek olacağına, engel çıkaran bir hal almasına nedendir.

  70 ccc Kavuşum Satürn - Pluto

  İkinizin Satürn´ü ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin uzun süreli ve karşılıklı gelişime açık bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu ilişkinin içerisinde her iki tarafında birbirinin otoritesine saygı duyması, sahip olduğu gücü ve yapabilirlikleri desteklemesi oldukça önemlidir. Beraberliğinizde dengeleri oturtmak hiç de zor değildir. bu ilişki kişisel değişim süreçlerinizde birbirinizden destek almanızı sağlayan bir yapıya da sahiptir.

  (-)65 ccc Karşıt açı Venüs - Satürn

  İkinizin Venüs´ü ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin dengesizliğinin en önemli göstergesidir. Bu bağlantıda ikinizin duygusal durum değişikliklerinde zamanlama problemleri görülebilir. Taraflardan bir tanesi daha duygusal ve sevecen davranırken, diğer tarafın disiplinli, kuralcı ve zaman zaman soğuk olabilen davranış biçimi, beraberliğin ilerlememesine ve tatmin seviyesinin düşmesine nedendir. İlişkinizin niteliği ne olursa olsun, hayal kırıklıkları, acı ve zorlanma ana temaların başındadır.

  Bu beraberliğin devam edebilmesi için ikinizin yaşamınızın başka alanlarından yeterince tatmin sağlayabilmeniz, bu ilişkiyi güven veren ama duygusal arayışlarınızı cevaplamayacak bir bağlantı olarak kabul etmenizle mümkün olabilir. Aksi takdirde tüm duyguların bu birlikteliğe yoğunlaşması halinde yaşanan kırıklıklar, travmatik tecrübeler, acının katlanarak büyümesinde çok etkili olacaktır.

  65 ccc Sextil Venüs - Neptün

  İkinizin Venüs´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin romantizm açısından çok zengin ve tatmin edici, ideallerle beslenen bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu bağlantıda her ikinizin de birbirinizin gerçek özelliklerini göz ardı etmeniz, ama bundan da hiç zarar görmemeniz söz konusudur. Çok derin, hatta dünyevi olmayan duygularla birbirinize yaklaştığınız için, ne fiziksel paylaşımlar, ne de maddi çıkarlar bu bağlantıda söz konusu değildir.

  Bu birliktelik hangi türde olursa olsun, her ikinizin de yaratıcı yanını açığa çıkaran, duygularını besleyen ve sanatsal tarafınızı da kullanmanızı sağlayan bir ilişkidir. Bu hoş ilişkinin bir benzerini başkası ile yaşayamayacağınızı düşündüğünüz için, ayrılmayı, birbirinizden uzaklaşmayı hiç bir zaman göze alamazsınız. Her şeye rağmen, ortadaki sorunları bile fark etmemeniz, kendinizi problemlerden tamamıyla soyutlamanız, huzurun yanınızda olmasına ama bunun yanında da farkındalığınızın azalmasına nedendir.

  64 ccc Sextil Jüpiter - Uranüs

  İkinizin Jüpiter´i ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin son derece enteresan, yenilikçi, normların dışında kalan ve kişisel özgünlüğünüzü sonuna kadar yaşama şansını ikinize de sunan bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu ilişkinin içerisinde her ne kadar sınır ya da kural gibi kavramlar yer almasa da, bu durum ne sizleri ne de etrafınızda paylaşım içinde olduğunuz diğer insanları rahatsız etmez.

  Bu beraberlikte sadece özgürlüğün korunması ve demokrasi en önemli kurallar olarak kabul edilebilir. Yeni düşüncelere açıklığınız, değişiklik yaşama arzunuz, birlikteyken çok daha fazladır. Her türlü yeniliği kolayca ilişkinize ve kendi benliklerinize entegre edebilmeniz de önemli özellikler arasındadır.

  (-)63 ccc Karşıt açı Venüs - Plüton

  İkinizin Venüs´ü ve Pluto´su arasında meydana gelen bu açı, bu ilişkinin güç elde etmek için kullanıldığına, bir araç haline getirildiğine işaret eder. Taraflardan birisinin, diğerinin duygularından, sevgisinden faydalanarak, kendi çıkarları için yönlendirmesi, manipüle etmesi söz konusudur. Bu durum ilişkinin tamamıyla tek tarafın ihtiyaçlarına cevap veren bir forma girmesine ve onun kontrolünde olmasına neden olacaktır.

  Bu bağlantıda söz konusu olan manipülasyon, yönlendirme belki bilinçdışı bir şekilde bile gerçekleşiyor olabilir. Dolayısıyla her ikinizin de kontrollü olması, farkındalığını geliştirmeye çalışması önemli bir gereksinimdir. Duyguların ve bedensel paylaşımların yoğunluğu ve çekiciliği pek çok problemin göz ardı edilmesinde ve gerekenlerin yapılamasında etkilidir.

  54 ccc Sextil Mars - Plüton

  İkinizin Mars´ı ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde kişisel olarak önemli değişimler yaşayabileceğinize işaret eder. Birlikteliğiniz, paylaşımlarınız değişim-dönüşüm ihtiyaçlarınızı tetiklerken, bu süreçlerin daha kolay atlatılmasında önemli bir etkiye sahiptir. Burada her ikinizin de ilişki içerisinde kişisel gücünüzü, inisiyatifinizi kullanmaktan vazgeçmemenize karşın, bu platformda sorunların yaşanmaması, tersine anlayışın hakim olması oldukça rahatlatıcıdır.

  Bu beraberliğin niteliği ne olursa olsun, birliğinizden güç doğduğu kesindir. Farklı amaçlara sahip olsanız bile, diğerinin yapabilirliklerine, size vereceği desteğe duyduğunuz güven, başarılı olmanızda ve ilişkinizin uzun süreli bir birliktelik olmasında etkilidir.

  (-)51 ccc Karşıt açı Mars - Satürn

  İkinizin Mars´ı ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde zorlayıcı durumları sık olmasa da yaşadığınıza işaret eder. Bu ilişkide farklı amaçların çok baskın şekilde ortaya konması, esnekliğin çok zor gösterilebilmesi oldukça travmatik durumlara yol açabilecektir. Aranızdaki anlaşmazlıkların çoğu, birbirinize her şart altında negatif reaksiyonlar göstermenizden kaynaklanır. Özellikle fiziksel paylaşımlarda hiç bir şekilde uyum sağlayamamanız, birbirinize sevginizi ve duygularınızı ifade edememeniz, bu gibi durumlarda birinin diğerine baskı uygulaması ya da araya mesafe koymaya çalışması da ilişkinin problemli özelliklerindendir.

  Nedensiz öfkeler, takdir ve destek eksikliği, kendini ilişki içerisinde bırakamama, ya da birinin diğerinin kendisini olmasını engelleyerek, katı kurallara uyması için zorlaması önemle üzerinde durulması gereken davranış biçimleridir. Bu ilişkinin uzun ya da kısa sürmesiyle bağlantılı bir açı olmadığı halde, ilişkinin devam ettiği sürede, giderek "ilişki" niteliğini kaybetmesi ve sıradan hatta rahatsızlık yaratan bir bağlantı halini alması da söz konusudur.

  49 ccc Üçgen Venüs - Neptün

  İkinizin Venüs´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin romantizm açısından çok zengin ve tatmin edici, ideallerle beslenen bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu bağlantıda her ikinizin de birbirinizin gerçek özelliklerini göz ardı etmeniz, ama bundan da hiç zarar görmemeniz söz konusudur. Çok derin, hatta dünyevi olmayan duygularla birbirinize yaklaştığınız için, ne fiziksel paylaşımlar, ne de maddi çıkarlar bu bağlantıda söz konusu değildir.

  Bu birliktelik hangi türde olursa olsun, her ikinizin de yaratıcı yanını açığa çıkaran, duygularını besleyen ve sanatsal tarafınızı da kullanmanızı sağlayan bir ilişkidir. Bu hoş ilişkinin bir benzerini başkası ile yaşayamayacağınızı düşündüğünüz için, ayrılmayı, birbirinizden uzaklaşmayı hiç bir zaman göze alamazsınız. Her şeye rağmen, ortadaki sorunları bile fark etmemeniz, kendinizi problemlerden tamamıyla soyutlamanız, huzurun yanınızda olmasına ama bunun yanında da farkındalığınızın azalmasına nedendir.

  49 ccc Üçgen Mars - Neptün

  İkinizin Mars´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ortak amaçların ve ideallerin, bunlara ulaşmak için harcanan çabaların çok önemli olduğuna işaret eder. Bu ilişki her ikinizin de algılarını farklı boyutlara taşıyabilen, enteresan deneyimleri size yaşatabilen bir bağlantıdır. İkinizin de karmaşaya düşmemek, yanlış kararlar almamak konusunda hem kendinizi, hem de birbirinizi kontrol etmeniz önemli bir gereksinimdir.

  Bu birliktelik kişisel ideallerinizi gerçekleştirmenizde de size yardımcı olan, enerjinize katkıda bulunan bir yapıya sahiptir. Bir arada olmanız, kendinizi çok farklı yönlerinizle tanımanıza ve ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu birlikte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de fiziksel paylaşımların fazlaca idealize edilmemesidir.

  49 ccc Sextil Satürn - Neptün

  İkinizin Satürn´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişki içersinde her ikinizin de ideallerle gerçekler arasındaki dengeyi yaratmakta hiç de zorlanmadığınıza işaret eder. Bu bağlantınızın en önemli özelliği, her ikinizin de bu ilişkide fazla talepkar olmamanız, hayalleriniz konusunda kendinizi kontrol edebilmenizdir. Bu durum bazen olumsuzluklara da yol açabilir. Kişiliğinizin gerçek ihtiyaçlarını ortaya koymamayı tercih edişiniz, beraberlik devam etmesine karşın, sizlerin tatminsiz kalmanızda etkilidir.

  genel anlamda uyumlu bir birliktelik olsa da eksileriniz biraz fazla. özellikle o kısımlarda hassasiyet gösterirseniz daha iyi bir uyum yakalayabileceğinizi düşünüyorum.
   
 12. 20 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 13. merve200

  merve200 Yeni Üye Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2008
  Mesajlar:
  682
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ben: 24 temmuz 1991, almanya

  sevgilim: 6 kasim 1986, samsun

  simdiden tsk ederim :) Şeniz
   
 14. 20 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 15. juno

  juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  ben de isterimm özelden yazdım sana vuvuzela :)
   
 16. 20 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 17. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  (-)254 ___ Kare Merkür - Merkür

  Düşünce sisteminizin birbirinden çok farklı özelliklere sahip olması, entelektüel ilgilerinizi ortak bir noktaya getirmekte zorlanmanız, ilişkinizin duygusal ve fiziksel yanından tatmin olsanız bile, iletişimsiz kalmanıza ve birbirinizi mental platformda doyurmakta gecikmenize neden olacaktır. Karşılıklı olarak düşüncelerinizi kavramakta ve kabullenmekte ortaya çıkan başarısızlıklar, acımasız şekilde eleştirilerin de her an gündeminizde olmasına neden olabilir. Aşırı eleştirinin yarattığı baskı ve korku, tarafların kendi içlerine dönmesine nedendir.

  Bu açı, diğer insanlarla rahat iletişim kurabilmenize karşın, karşılıklı konuşurken, sürekli birbirinizin sözünü kesmenize ve kimi zaman polemiğe girmenize neden olabilecektir. Her şeye rağmen denge yaratabildiğiniz takdirde, bu etkileşim farklı perspektifleri görmenize ve mental olarak uyarılmanıza da neden olacaktır. Hatta ilişkinizde sağlıklı bir objektivitenin doğması bile mümkün olabilir.

  141 ___ Üçgen Güneş - Merkür

  İkinizin Güneş´i ve Merkür´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde mental alış-verişin çok önemli bir boyuta sahip olduğuna işaret eder. Aranızdaki sözlü iletişim çok kuvvetli olmasına rağmen, her zaman, duygusal anlamda alış-verişte bulunabileceğinizin göstergesi değildir. Birlikte konuşabiliyor ve fikirlerinizi paylaşabiliyor olmanız, aranızdaki tüm iletişim kanallarının açık olduğu anlamını doğal olarak taşımaz. Ancak duygusal yanınızı rasyonalize ederek, mantık filtresinden geçirdikten sonra bu açının yardımıyla karşılıklı olarak paylaşabilirsiniz.

  Düşünce sistemlerinizin benzerliği, konuşma tarzınızdaki paralellikler entelektüel anlamda çok rahat anlaşmanıza ve birbirinizi bu platformda kolaylıkla anlayabilmenize yardımcıdır.

  Merkür ve Güneş arasında meydana gelen bu olumlu açı, ikinizin de birbirinizin yeni düşüncelerine açık olduğunuzu ve saygı duyduğunuzu, beraberce fikir üretmekte başarılı bir çift olarak değerlendirilebileceğinizi gösterir.

  107 ___ Kavuşum Ay - Neptün

  İkinizin Ay´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin idealist, antimateryalist ve manevi yanları çok kuvvetli bir bağlantı olduğuna işaret eder. Beraberliğiniz hangi niteliğe sahip olursa olsun, manevi yanı her zaman daha ön plandadır. İlişkinizde her ikiniz de konuşmadan birbirinizi anlayabilir, iletişim kurabilirsiniz. Bu birliktelik her ikinizin de sezgilerinin gelişmesinde, günlük yaşamda ciddi şekilde kullanmanızda, farklı boyutlara kolayca atlayabilmenizde önemli bir role sahiptir.

  Aranızdaki ruhsal uyum ve duygusal bağların derinliği, ilişkinin fiziksel yanına hiç ihtiyaç hissetmemenize neden olabilir. Bu ilişkinin dünyevi plandan uzak kalmaya eğilimli oluşu, sizlerin de zaman zaman gerçeklikle ilişkilerinizin kopmasına ve hayal dünyasında yaşamanıza neden olabilir. Karşılıklı olarak hislerinizin ifade edilmesinin, dile getirilmesinin çok zor olması, ideallerin kurallar halini alması bu etkileşimin ilişkinizdeki en belirgin tezahürleridir.

  (-)97 ___ Kare Mars - Plüton

  İkinizin Mars´ı ve Pluto´su arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde güç savaşlarının çok sık yaşandığına, süregelen huzursuzluk ve kavgaların yaşantınıza hakim olduğuna işaret eder. Burada bir tarafın sadece diğerinin üzerinde güç elde etmek tutkusuyla, yaptırımlar, kurallar getirmesi söz konusudur. Bu beraberlik genellikle köklü kişisel değişimleri tetikleyen, ama bu devrelerin genellikle travmatik bir şekilde yaşanmasına neden olan bir yapıya sahiptir.

  Bu birliktelikte fiziksel şiddetin uygulanması neredeyse olağandır. Her iki tarafın da hiç çekinmeden birbirini hırpalayabilmesi, hem ruhen, hem de fiziken derin yaraların açılabileceğinin ifadesidir. İşlenmemiş, ham, ilkel güçlerin, güdülerin çok hakim olduğu bu birliktelikte, eğer taraflar acıdan hoşlanmıyorsa, başka bir deyişle mazoşizm söz konusu değilse, beraberliğin çok uzun süreli olması mümkün olmayacaktır.

  90 ___ Kavuşum Güneş - Plüton

  İkinizin Güneş´i ve Pluto arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin gelişmeye ve sizleri değişime sürüklemeye son derece açık olduğunun göstergesidir. Bu etkileşim sizlere hem kendinizi, hem de ilişkinizi sürekli yenileyebilme yeteneği ve fırsatları kazandırır. Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya bakışınızı, yaşamı algılayışınızı ve sahip olduğunuz bireysel gücü kullanma şeklinizi olumlu yönde değiştirmeye neden olabilir.

  Yoğun bir çekim ve derin duygular bu ilişkinin ana temasıdır. Karşılıklı olarak, farkında olmadığınız korkulardan, bilinçdışı motiflerden kurtulabilmeniz için birbirinize destek vermeniz, en sıkıntılı ve acı tecrübelerle geçirilen dönemlerden sonra, yeniden toparlanmak ve yaşamınıza devam etmek için birbirinizi desteklemeniz söz konusudur.

  (-)78 ___ Kare Venüs - Satürn

  İkinizin Venüs´ü ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin dengesizliğinin en önemli göstergesidir. Bu bağlantıda ikinizin duygusal durum değişikliklerinde zamanlama problemleri görülebilir. Taraflardan bir tanesi daha duygusal ve sevecen davranırken, diğer tarafın disiplinli, kuralcı ve zaman zaman soğuk olabilen davranış biçimi, beraberliğin ilerlememesine ve tatmin seviyesinin düşmesine nedendir. İlişkinizin niteliği ne olursa olsun, hayal kırıklıkları, acı ve zorlanma ana temaların başındadır.

  Bu beraberliğin devam edebilmesi için ikinizin yaşamınızın başka alanlarından yeterince tatmin sağlayabilmeniz, bu ilişkiyi güven veren ama duygusal arayışlarınızı cevaplamayacak bir bağlantı olarak kabul etmenizle mümkün olabilir. Aksi takdirde tüm duyguların bu birlikteliğe yoğunlaşması halinde yaşanan kırıklıklar, travmatik tecrübeler, acının katlanarak büyümesinde çok etkili olacaktır.

  68 ___ Sextil Güneş - Neptün

  İkinizin Güneş´i ve Neptün´ü arasında meydana gelen olumlu açı, bu ilişkinin ideallerinize çok yakın olduğunun ve bireysel ideallerinizi gerçekleştirmek için her ikinize de olanak tanıdığının işaretidir. Dünyevi duyguların yanında paylaştığınız ilahi sevgi ve ruhsallık da ilişkinizin güçlenmesinde ve tatmin edici bir hal almasında çok önemli bir role sahiptir.

  İster aşk ilişkisi, ister iş bağlantısı, isterse arkadaşlık olsun, bu ilişkinin her iki tarafı da dünyevi amaçlardan uzaklaştıran ve maneviyatını güçlendiren bir yanı vardır. Benzer ya da aynı inançları paylaşmanız, birbirinizin inançlarına kayıtsız şartsız saygı göstermeniz de beraberliğinizin önemli pozitif yanlarından bir tanesidir. Aranızda zamanla giderek kuvvetlenen ama ilk andan itibaren hissettiğiniz anlayış ve hatta telepatik bağ, ilişkinizin diğer yanlarındaki aksaklıkları bile görmezden gelebilmenizde çok önemli bir etken olacaktır.

  (-)64 ___ Karşıt açı Mars - Jüpiter

  İkinizin Mars´ı ve Jüpiter´i arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde birlikte olmaktan büyük zevk almanıza rağmen, her an aranızda gizli bir rekabetin varlığı söz konusudur. Beraberliğinizin niteliği ne olursa olsun, bu bağlantıda açığa çıkan enerjinin doğru şekilde kullanılması ve pozitif yönlere kanalize edilmesi çok önemli bir gereksinimdir. Aksi halde ilişki içinde tarafların zarar görmesi söz konusu olabilir.

  Birlikte olmanın getirdiği rahatlık, iyimserlik, mücadele etmekten kolayca vazgeçmenize, her türlü problemi olduğunca kabul etmenize de neden olabilir. Bu durum ilişkiyi yaşarken hareketsizliğin sizlere hakim olmasına ve kişisel gelişiminizin durmasına de neden olacaktır.

  59 ___ Üçgen Jüpiter - Uranüs

  İkinizin Jüpiter´i ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin son derece enteresan, yenilikçi, normların dışında kalan ve kişisel özgünlüğünüzü sonuna kadar yaşama şansını ikinize de sunan bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu ilişkinin içerisinde her ne kadar sınır ya da kural gibi kavramlar yer almasa da, bu durum ne sizleri ne de etrafınızda paylaşım içinde olduğunuz diğer insanları rahatsız etmez.

  Bu beraberlikte sadece özgürlüğün korunması ve demokrasi en önemli kurallar olarak kabul edilebilir. Yeni düşüncelere açıklığınız, değişiklik yaşama arzunuz, birlikteyken çok daha fazladır. Her türlü yeniliği kolayca ilişkinize ve kendi benliklerinize entegre edebilmeniz de önemli özellikler arasındadır.

  59 ___ Sextil Venüs - Uranüs

  İkinizin Venüs´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin son derece özgür ve bireyselliğinizi koruyabildiğiniz bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu beraberlikte iki tarafın da hiç çekinmeden tüm orijinalitesini yaşayabilmesi, geleneklerden uzak kalabilmesi mümkündür. Özellikle entelektüel boyutta, çok farklı platformlarda paylaşımlar yaşamanıza neden olabilecek bu bağlantı, kişisel gelişimleriniz açısından da faydalı olacaktır.

  İkinizin birlikteyken kuralları ve gelenekleri bir kenara bırakabilmeniz, ama bunu yaparken, hiç kimseye de zarar vermemeniz, orijinal ve aranılan bir çift olmanızda etkilidir. Bu ilişkinin türü ne olursa olsun, dostluk, demokratik yaklaşımlar ve mental paylaşımlar, beraberlikteki ana temalar olacaktır.

  57 ___ Sextil Ay - Plüton

  İkinizin Ay´ı ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin yoğun duygularla beslendiğine, olumlu kişisel değişimleri hareketlendiren bir yapıya sahip olduğuna işaret eder. Genellikle tutku, derin duygusal paylaşımlar, bilinçdışı etkileşimler bu ilişkinin en önemli karakteristikleridir. Sadece ikinizin sahip olduğu sırlar, mahremiyet sık sık dış dünyadan uzaklaşmanıza ve birlikte farklı boyutlarda kişilik özelliklerinizi keşfetmenize neden olur.

  Tutkunun çok belirgin olarak yaşandığı bu beraberlikte zarar verici boyutlara ulaşmasa bile, kıskançlık ve sahip olmak isteği kimi zaman problemlere yol açabilecektir. Her şeye rağmen, ikinizin de kendi psikolojik özelliklerinizi daha iyi tanımanıza, değişim süreçlerinizi daha kolay yaşamanıza neden olan bu etkileşim, ilişkinizde kalıcılığa da yol açacaktır.

  54 ___ Üçgen Mars - Neptün

  İkinizin Mars´ı ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ortak amaçların ve ideallerin, bunlara ulaşmak için harcanan çabaların çok önemli olduğuna işaret eder. Bu ilişki her ikinizin de algılarını farklı boyutlara taşıyabilen, enteresan deneyimleri size yaşatabilen bir bağlantıdır. İkinizin de karmaşaya düşmemek, yanlış kararlar almamak konusunda hem kendinizi, hem de birbirinizi kontrol etmeniz önemli bir gereksinimdir.

  Bu birliktelik kişisel ideallerinizi gerçekleştirmenizde de size yardımcı olan, enerjinize katkıda bulunan bir yapıya sahiptir. Bir arada olmanız, kendinizi çok farklı yönlerinizle tanımanıza ve ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu birlikte dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de fiziksel paylaşımların fazlaca idealize edilmemesidir.

  52 ___ Üçgen Venüs - Neptün

  İkinizin Venüs´ü ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin romantizm açısından çok zengin ve tatmin edici, ideallerle beslenen bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu bağlantıda her ikinizin de birbirinizin gerçek özelliklerini göz ardı etmeniz, ama bundan da hiç zarar görmemeniz söz konusudur. Çok derin, hatta dünyevi olmayan duygularla birbirinize yaklaştığınız için, ne fiziksel paylaşımlar, ne de maddi çıkarlar bu bağlantıda söz konusu değildir.

  Bu birliktelik hangi türde olursa olsun, her ikinizin de yaratıcı yanını açığa çıkaran, duygularını besleyen ve sanatsal tarafınızı da kullanmanızı sağlayan bir ilişkidir. Bu hoş ilişkinin bir benzerini başkası ile yaşayamayacağınızı düşündüğünüz için, ayrılmayı, birbirinizden uzaklaşmayı hiç bir zaman göze alamazsınız. Her şeye rağmen, ortadaki sorunları bile fark etmemeniz, kendinizi problemlerden tamamıyla soyutlamanız, huzurun yanınızda olmasına ama bunun yanında da farkındalığınızın azalmasına nedendir.

  44 ___ Sextil Venüs - Plüton

  İkinizin Venüs´ü ve Pluto´su arasında meydana gelen bu olumlu açı, bu ilişkinin ikiniz içinde, yaşamınızdaki değişim süreçlerini başlatan, hayata bakışınızı, dünya görüşünüzü değiştiren bir bağlantı olduğuna işaret eder. Aranızdaki ilişki güçlü ve yoğun duygularla beslenen bir yapıya sahiptir. Bu beraberliğin içerisinde her iki tarafın da kişisel olarak güçlenmesi ve sahip olduğu bu gücü en doğru biçimde kullanmayı öğrenmesi söz konusudur.

  Bu beraberlikte zarar vermeyen, yıkıcı olmayan tutkuların yaşanması söz konusudur. Duyguların zaman geçtikçe yoğunlaşması, aranızdaki bağların giderek sıkılaşması da söz konusudur. Birbirinizin varlığından güç almanız, hayatınızın başka alanlarında da başarılı ve dayanıklı olmanızda önemli etkiye sahiptir. İlişkiniz ne türde olursa olsun aranızdaki fiziksel paylaşımlar, dokunuşlar büyük hazlar verecektir.

  35 ___ Sextil Jüpiter - Uranüs

  İkinizin Jüpiter´i ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin son derece enteresan, yenilikçi, normların dışında kalan ve kişisel özgünlüğünüzü sonuna kadar yaşama şansını ikinize de sunan bir beraberlik olduğuna işaret eder. Bu ilişkinin içerisinde her ne kadar sınır ya da kural gibi kavramlar yer almasa da, bu durum ne sizleri ne de etrafınızda paylaşım içinde olduğunuz diğer insanları rahatsız etmez.

  Bu beraberlikte sadece özgürlüğün korunması ve demokrasi en önemli kurallar olarak kabul edilebilir. Yeni düşüncelere açıklığınız, değişiklik yaşama arzunuz, birlikteyken çok daha fazladır. Her türlü yeniliği kolayca ilişkinize ve kendi benliklerinize entegre edebilmeniz de önemli özellikler arasındadır.

  33 ___ Sextil Jüpiter - Neptün

  İkinizin Jüpiter´i ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ideallerin, hayallerin ve ruhsal paylaşımların çok önemli bir role sahip olduğunun göstergesidir. Bu ilişkide karşılıklı olarak manevi platformda büyük tatminler elde etmeniz, tipik, sıradan bir ilişki boyutunu aşarak, antimateryalist, sonuna kadar paylaşımcı bir birliktelik yaşamanıza nedendir. Çok olumlu bir bağlantı olmasına rağmen, her iki gezegenin de sembolizması nedeniyle, günlük yaşamın gerçeklerinden ve sorumluluklarından uzaklaşmanız söz konusudur.

  Aslında her ikiniz de bu durumdan şikayetçi olmasanız bile, uzun vadede pişmanlık ya da sorun yaşamanız ihtimali olabilir. Dolayısıyla, ikinizin de kendinizi ve birbirinizi "uyanık" tutmak konusunda dikkatli olmanız faydalı olacaktır.

  genel anlamda uyumlu diyebilirim eksileriniz çok fazla olmasa da var. kırmızıyla belirttim. onlara dikkat ederseniz daha da güzel bir uyum yakalayabilirsiniz
   
 18. 20 Ekim 2010
  Konu Sahibi : Vuvuzela
 19. Vuvuzela

  Vuvuzela Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.221
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  210 ___ Kavuşum Güneş - Venüs

  İkinizin Güneş´i ve Venüs´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizin niteliği ne olursa olsun sevginin ve uyumun en önemli ana temalar olarak beraberlikte hüküm sürdüğüne işaret eder. Bu açı cinsellikten çok, saf ve basit sevginin daha ön planda olduğunun göstergesidir. Derin ve yoğun duygularınız karşılıklı olarak hem birbirinizi, hem de ilişkinizi beslediğinizi gösterir. İlişkinizin başka alanlarında anlaşmazlıklar olsa bile, bu etkileşimin yarattığı sevgi, huzur ve derinlik, bu problemlerin üstesinden gelmenizde çok önemli bir destek sağlar. Beraberliğinizde büyük anlaşmazlıklar yaşasanız bile, sevginiz her şeye rağmen devam edecektir.

  Bu açı, ilişkinizin, yaşamınızda "önemli" olarak nitelendirilebilecek, sizi en derinden ve yoğun şekilde etkileyen ilişkilerden bir tanesi olarak nitelendirilebileceğinin de ifadesidir.

  Karşılıklı olarak birbirinizi çekici ve güzel bulmanız, estetik yargılarınıza güvenmeniz, sosyal bağlantılarınızda ve finansal konularda birbirinizden destek almanız ilişkinizin sağlamlaşmasında oldukça önemli bir etkiye de sahiptir.

  149 ___ Kavuşum Venüs - Mars

  İkinizin Venüs´ü ve Mars´ı arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişki içinde çift olarak hareket edebilmeniz, diğer insanlarla ilişki kurabilmenize rağmen, bireyselliğinizi çok rahat koruyabildiğinize işaret eder. Özellikle ilişkinizi karşı cinsten birisiyle ise, bu etkileşim aranızdaki çekimin çok yoğunlaşmasına ve birbirinizden fiziksel platformda da çok hoşlanarak, zevk almanıza nedendir.

  İlişkiyi devam ettirirken her ikiniz de egonuzu karşınızdaki zarar vermeyen bir tarzda ortaya koyabilirsiniz. Bu avantaj, varlığınızın temel gereksinimlerini karşılayabilmenize ve ilişki içinde kaybolmamanıza da yardımcıdır. Pek çok alanda birbirinizi tamamlamanız, farklı tepkiler vermenize karşın bunları dengeleyebilmeniz, ilişkinizin devamlılığı açısından büyük bir öneme sahiptir.

  137 ___ Kavuşum Güneş - Güneş

  Yaşamdaki temel amaçlarınızın birbirine çok benzemesi hatta aynı olması ilişkinizin anlam kazanmasına yardımcıdır. Zorlanmadan ve çok da özel çaba harcamadan birbirinizi anlamanız ve destek vermeniz, ilişkinizin hem uzun ömürlü olmasında, hem de kişisel gelişiminiz açısından önemli faydalar sağlamasında çok olumlu bir etkiye sahiptir.

  Bu ilişkinin içerisinde bireysel özelliklerinizi kaybetmeden, kişisel haklarınızı koruyarak ve amaçlarınızı gerçekleştirerek kalabilmeniz, ikinizin de ilişkiden en büyük tatmini almanıza yardımcıdır. Bu önemli ve olumlu özellikler birlikte devam eden hayatınızda aksayabilecek diğer unsurların bile kolaylıkla üstesinden gelebilmenizde size yardımcı olacaktır.

  Hayatın getirdiği zorluklarda onun yanınızda olduğunu, sizi her koşul ve şartta destekleyeceğini, eksiklerinizi doğal bir şekilde tamamlayarak, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olacağını bilmek, ilişkinizde gerekli olan güven unsurunun sağlamasında en önemli etkiye sahiptir. Onun Güneş´i ve sizin Güneş´iniz arasında meydana gelen bu olumlu açı, aynı şekilde onun hayatında da sizin bir güven motifi olduğunuza ve sizinle birlikte olmaktan büyük bir tatmin elde ettiğine işaret eder.

  Birbirinizin isteklerine, haklarına ve ihtiyaçlarına gösterdiğiniz saygı ve duyarlılık da ilişkinizde belirleyiciliğe sahiptir. Hem bireysel, hem de toplumsal seviyede bu ilişki gelişmenize, ilerlemenize ve tatmin olmanıza nedendir.

  Bu ilişkinin tüm olumlu özelliklerinin altında yatan, aslında birbirinizi kolay anlayabiliyor olmanız ve yaşamsal amaçlarınızın birbirine paralel, benzer olmasıdır.

  (-)131 ___ Karşıt açı Güneş - Jüpiter

  İkinizin Güneş´i ve Jüpiter´i arasında meydana gelen olumsuz açı, ilişkide büyük bir enerji fazlasının ortaya çıkmasına nedendir. Eğer bu enerji olumlu şekilde kullanılmaz ve faydalı alanlara kanalize edilemezse, huzursuzluğun ve dengesizliğin doğması da kaçınılmaz olacaktır. Aranızdaki ilişkinin sınırlarını zorlamak, birbirinizden tatmin edilmesi kolay olmayan beklentiler içerisinde olmak gündelik yaşamınızda olağan durumlardır. Birinizin ilişkiyi ve diğer tarafı kendi beklenti ve standartlarına göre şekillendirmeye çalışması, hem ilişkinin, hem de diğerinizin zorlanmasına neden olabilir. Beklentilerin çok farklı seviyelerde olması ilişkinin yürütülmesi zor bir hal almasına neden olabilir.

  Bu ilişkinin içerisindeyken, ikinizden birisinin ya da her ikinizin de gerçek gereksinimleri görememesi, ya da fazlaca iyimser bir davranış biçimiyle yapılması gerekenleri yerine getirmemesi de problemli durumların kaynağını oluşturur.

  Her ikinizin de karşılıklı olarak sınırlarınızı görmeniz ve kabullenmeniz, hem kendi sağlığınız hem de ilişkinizin tutarlılığı açısından önemlidir. Dolayısıyla sabırlı olmak ve herkesin kendince bir limite ve hıza sahip olduğunu kabul etmek ilişkinizi daha yapıcı bir düzleme taşıyabilmenize yardımcı olacaktır.

  109 ___ Kavuşum Ay - Uranüs

  İkinizin Ay´ı ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde duygusal platformda büyük bir özgürlüğün yaşandığına, her ikinizin de açıkça, hiç sakınmadan duygusal paylaşımlara girebildiğinize işaret eder. Başka insanlarla paylaşamadığınız, genel kurallara göre kabul edilmesi çok kolay olmayan duyguların bile karşılıklı paylaşılabiliyor olması beraberliğinizdeki en önemli özelliktir. İlişki içinde kendinizi sonsuz rahat ve sınırsız özgür hissetmeniz, yeni deneyimlere birlikte açık olabilmenize, dolayısıyla beraberce farkındalığınızın artmasına, kişisel olarak gelişmenize yardımcıdır.

  Geleneksel beraberliklerde beklenen kalıcılık, stabilite ya da kurallar gibi bazı özellikler sizin ilişkinizde çok gerekli değildir. Ama yine kişiliğinizi ve özgünlüğünüzü rahatça ortaya koyabilmeniz, paylaşımlarınızda açık olmanız, ilişkinizin vazgeçilmez ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Sahip olduğunuz farklı görüşleri ve duyguları demokratik bir biçimde kabul etmeniz ve açıklıkla yaşayabilmeniz de birbirinizin gelişimine hizmet etmenize yardımcıdır.

  109 ___ Kavuşum Merkür - Mars

  İkinizin Merkür´ü ve Mars´ı arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde önemli ve tatmin edici mental ve fiziksel paylaşımlar yaşayabildiğinize işaret eder. Bu açının etkisiyle, entelektüel platformda birbirinizi çok rahat uyaran, harekete geçiren ve tamamlayan özellikleriniz, çift olarak rahat hareket etmenizde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Düşüncelerinizi ve duygularınızı birbirinize güçlü ve enerjik bir şekilde aktarabilmenize rağmen, ilişki içinde yıkıcılık yaşanması ya da birbirinize zarar vermeniz mümkün değildir.

  İlişkilerde dışarı vurulmayan duygu ve düşünceler negativitenin giderek yoğunlaşmasına ve ilişkinin patlamalarla son bulmasına neden olur. Oysa ki, sizin bağlantınızda paylaşım yaşamak konusunda karşılıklı olarak birbirinizi teşvik etmeniz bu durumların yaşanmasında ve sağlıklı bir beraberlik yürütmenizde çok olumlu bir etkiye sahiptir.

  101 ___ Kavuşum Satürn - Uranüs

  İkinizin Satürn´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizin kalıcı olma ihtimalinin yüksekliğine işaret eder. Birbirinin antitezi olan bu iki gezegen arasında meydana gelen bu etkileşim, beraberliğinizin dengeli ve idare edilmesi kolay bir ilişki olduğunun göstergesidir. Bu ilişki içersinde her ikinizin de sorunları büyütmeden, gerçekçilikle görmeniz ve çözümlemek için pratik tarafınızı disiplinle kullanmanız mümkündür.

  Beraberlikte heyecan ve tansiyon olmasına rağmen, bu durum ikinizin de hoşuna gidebilecek seviyede tutulabilir ve kontrol altına alınabilir. Ayrıca birbirinizden öğreneceğiniz çok şeyin olması, zevkli anlar geçirmenize ve kişisel olarak da gelişmenize nedendir.

  86 ___ Üçgen Güneş - Uranüs

  İkinizin Güneş´i ve Uranüs´ü arasında meydana gelen olumlu açı, ilişkinizin yeniliğe açıklığınızla, deneysel olmaktan korkmamanızla ve toplumsal kuralların kısıtlamasından uzaklaşmanızla genişlediğinin ve zenginleştiğinin işaretidir. Geleneklere ve kurallara bağlı kalmadan rahatça yaşadığınız ilişki ve yeni fikirlere, farklı ufuklara açık oluşunuz ilişkinizin çok renkli ve tatmin edici boyutlara ulaşmasında önemli bir etkiye sahiptir.

  Eğer bir aşk ilişkisi içindeyseniz, yeni insanların ve farklı deneyimlerin ilişkinizi güçlendirmesi de söz konusudur. Bireysel farklılıklarınızı rahatça ortaya koyabilmeniz, özgünlüğünüzü kaybetmeden ilişki içerisinde paylaşım yaşayabilmeniz ve birbirinizi kabullenmeniz ilişkinizin gelişime yönelik şekilde ilerlemesine yardımcıdır. Korkulardan ve kısıtlamalar da arınmış bir birliktelik yaşamanız kişisel boyutta da büyük bir tatmin elde etmenizde önemli rol oynamaktadır.

  (-)85 ___ Kare Mars - Plüton

  İkinizin Mars´ı ve Pluto´su arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde güç savaşlarının çok sık yaşandığına, süregelen huzursuzluk ve kavgaların yaşantınıza hakim olduğuna işaret eder. Burada bir tarafın sadece diğerinin üzerinde güç elde etmek tutkusuyla, yaptırımlar, kurallar getirmesi söz konusudur. Bu beraberlik genellikle köklü kişisel değişimleri tetikleyen, ama bu devrelerin genellikle travmatik bir şekilde yaşanmasına neden olan bir yapıya sahiptir.

  Bu birliktelikte fiziksel şiddetin uygulanması neredeyse olağandır. Her iki tarafın da hiç çekinmeden birbirini hırpalayabilmesi, hem ruhen, hem de fiziken derin yaraların açılabileceğinin ifadesidir. İşlenmemiş, ham, ilkel güçlerin, güdülerin çok hakim olduğu bu birliktelikte, eğer taraflar acıdan hoşlanmıyorsa, başka bir deyişle mazoşizm söz konusu değilse, beraberliğin çok uzun süreli olması mümkün olmayacaktır.

  81 ___ Üçgen Merkür - Uranüs

  İkinizin Merkür´ü ve Uranüs´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde mental faaliyetlerin ve paylaşımların çok önemli, enerji sağlayan bir etkiye sahip olduğuna işaret eder. Beraberliğiniz düşünce sisteminizin farklı boyutlara son derece rahat bir şekilde taşınmasına ve orijinal fikirler üretebilmenize yardımcıdır. Her ikinizin de entelektüel seviyede sahip olduklarını, özgürce paylaşabilmesi, ilişkinizin daha da renkli ve tatmin edici boyutlara ulaşmasında önemli etkiye sahiptir.

  Birlikteliğiniz her ikinizin de dünyaya ve hayata bakışını değiştirmeye, geliştirmeye potansiyel taşır. Yaşadığınız ilişkiye ve problemlere geleneksel değerlere takılmadan yaklaşabilmeniz, birlikte yaşayabileceğiniz özgün deneyimlere açıklığınız, yenilikten çekinmemeniz, ilişkinizin gerçekten de vazgeçilmez olmasında olumlu role sahiptir. İlişki içerisinde bireyselliğinizi kaybetmeden bir çift olabilmeniz de tatmin edici unsurlardandır.

  (-)77 ___ Kare Mars - Satürn

  İkinizin Mars´ı ve Satürn´ü arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde zorlayıcı durumları sık olmasa da yaşadığınıza işaret eder. Bu ilişkide farklı amaçların çok baskın şekilde ortaya konması, esnekliğin çok zor gösterilebilmesi oldukça travmatik durumlara yol açabilecektir. Aranızdaki anlaşmazlıkların çoğu, birbirinize her şart altında negatif reaksiyonlar göstermenizden kaynaklanır. Özellikle fiziksel paylaşımlarda hiç bir şekilde uyum sağlayamamanız, birbirinize sevginizi ve duygularınızı ifade edememeniz, bu gibi durumlarda birinin diğerine baskı uygulaması ya da araya mesafe koymaya çalışması da ilişkinin problemli özelliklerindendir.

  Nedensiz öfkeler, takdir ve destek eksikliği, kendini ilişki içerisinde bırakamama, ya da birinin diğerinin kendisini olmasını engelleyerek, katı kurallara uyması için zorlaması önemle üzerinde durulması gereken davranış biçimleridir. Bu ilişkinin uzun ya da kısa sürmesiyle bağlantılı bir açı olmadığı halde, ilişkinin devam ettiği sürede, giderek "ilişki" niteliğini kaybetmesi ve sıradan hatta rahatsızlık yaratan bir bağlantı halini alması da söz konusudur.

  66 ___ Üçgen Güneş - Satürn

  İkinizin Güneş´i ve Satürn´ü arasında meydana gelen olumlu açı, ilişkinizin kalıcılığı olan, disiplinli ve amaçlı bir birliktelik olduğunun işaretçisidir. Beraberliğinizin bir forma sahip olması, şekil kazandırabilmeniz ve belli kurallar çerçevesinde hareket edebilmeniz, her ikinizi de rahatlatan ve güven duygusunun ortaya çıkmasına yardımcı olan çok önemli bir unsurdur. Her iki tarafın da karşısındakinin beklentilerinden, amaçlarından, eylemlerinden ve tepkilerinden emin olması, tekdüzelik yaratsa bile, yine de ilişkinize ve karşılıklı olarak birbirinize yoğun şekilde güvenmenize ve biraz da teslimiyet içerisinde olabilmenize yardımcı olur.

  İlişkinizin stabilizasyonu, dengeli oluşu her ikinizin de hayatınızda başka alanlardaki mücadelelerinizde daha fazla enerji ve zaman harcayabilmenize ve başarı elde edebilmenize nedendir.

  Ortak yaşamınızda huzur, sükunet en önemli gereksinimdir. Ancak zaman zaman aynı şeyleri sürekli yaşamaktan ve tekrarlamaktan doğan sıkıntı ve yeknesaklık, bunalmanıza ve sıkılmanıza da neden olabilir. Bu durumun üstesinden gelebildiğiniz takdirde, ne türde olursa olsun, ilişkinizin çok uzun zaman devam etmesi kaçınılmaz olacaktır.

  51 ___ Sextil Venüs - Jüpiter

  İkinizin Venüs´ü ve Jüpiter´i arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde birbirinize karşı sonsuz bir vericilik içinde hareket ettiğinize, sevginin, saygının ve esirgemenin bu ilişkinin ana temaları olduğuna işaret eder. Beraberliğiniz kişisel gelişiminize de olanak tanıyan, son derece paylaşımcı bir ilişkidir. Bu ilişkide diğer alanlarda yaşanabilecek problemler, ortaya çıkan aksaklıklar ve anlaşmazlıklar, karşılıklı olarak toleransınızın çok yüksek olması nedeniyle, çok kolay bir şekilde çözümlenebilir.

  Beraberliğinizde her ikinizin de yapıcı ve iyimser olması, her şart altında pozitif düşüncelerden, duygulardan ve davranışlardan vazgeçmemeniz de beraberliliğinizin sürekliliğinde ve tatmin ediciliğinde önemli bir paya sahiptir. Hiç bir şekilde birbirinizi zorlamamanız, sınırlarınızı saptamakta isabetli oluşunuz da ilişkinize büyük katkılar sağlar.

  49 ___ Üçgen Jüpiter - Neptün

  İkinizin Jüpiter´i ve Neptün´ü arasında meydana gelen bu olumlu açı, ilişkinizde ideallerin, hayallerin ve ruhsal paylaşımların çok önemli bir role sahip olduğunun göstergesidir. Bu ilişkide karşılıklı olarak manevi platformda büyük tatminler elde etmeniz, tipik, sıradan bir ilişki boyutunu aşarak, antimateryalist, sonuna kadar paylaşımcı bir birliktelik yaşamanıza nedendir. Çok olumlu bir bağlantı olmasına rağmen, her iki gezegenin de sembolizması nedeniyle, günlük yaşamın gerçeklerinden ve sorumluluklarından uzaklaşmanız söz konusudur.

  Aslında her ikiniz de bu durumdan şikayetçi olmasanız bile, uzun vadede pişmanlık ya da sorun yaşamanız ihtimali olabilir. Dolayısıyla, ikinizin de kendinizi ve birbirinizi "uyanık" tutmak konusunda dikkatli olmanız faydalı olacaktır.

  (-)40 ___ Karşıt açı Jüpiter - Plüton

  İkinizin Jüpiter´i ve Pluto´su arasında meydana gelen bu açı, ilişkinizde çok önemli olmasa bile sorunların varolduğunun işaretçisidir. Bu beraberlik içinde diğer unsurların etkisiyle iyi anlaşabilir olmanıza rağmen, birbirinizin başarılarına destek olmamanız, yardım etmemeniz önemli bir sorundur. İkinizin de diğerinin başarısını, hedefe ulaşmasını, hem kendisi, hem de ilişkinin varlığı için bir tehdit unsuru olarak görmesi söz konusudur.

  Bilinçdışı akımların çok hakim olduğu bu beraberlikte, devam edebilmek için kuvvetli kontrol mekanizmalarını her zaman devrede tutmanız, tarafların karşılıklı olarak birbirini suistimal etmemesi için dikkatli olmanız faydalı olacaktır.

  fazla eksiniz yok genel anlamda uyumlu diyebilirim
   
  Son düzenleme: 20 Ekim 2010