doğum için istanbulda hastane

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve TozToprak tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

?

hangi hastaneyi seçeyim kızlar iyi kötü yorumlarınızı yaparmısınız?

1. nisa hastanesi

Oylanma: 4
    57,1%
  2. özel ataköy hastanesi-dalga bey

Oylanma: 0
    0,0%
  3. yaşam hastanesi-mehtap hanım

Oylanma: 2
    28,6%
  4. dr.sadi konuk eğitim ve araştırma hastanesi

Oylanma: 1
    14,3%
    5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : TozToprak
  1. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bu hastanelerden birinide seçemezsem artık evde doğuracam

2. 11 Kasım 2010
  3. Ozgunsim

Ozgunsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Merhaba arkadaşım ankete pek katılan olmamış herhalde bu hastanelere giden yok... 27+3 oldum ama ben de senin gibi hala hastane seçemedim, ara ara forumdaki yorumlara bakıyorum ama net bir karar veremedim...

Bu hastaneler ile ilgili şunları söyleyebilirim :

Nisa Hastanesi : Sadece KBB kısmına gittim, çok kalabalık ve karışık bir hastane olmasından anlaşılacağı gibi yenibosna civarında oldukça büyük ve güvenilir bir özel hastane... Kadın doğumu ile ilgili bir bilgim yok ama fazla kalabalık olduğundan o hastaneyi tercih etmem doğum için çünkü çok kalabalık olunca devlet hastanesinden farkı kalmıyor...

Ataköy hastanesi : yıllar önce iş arkadaşlarımdan birinin eşi orada doğum yapmıştı, gayet sağlıklı bir doğum olduğunu hatırlıyorum ve anneyi hastanede ziyarete gittiğimde hem hastane çok ferah ve nezih görünüyordu hem de kaldıkları oda çok temiz ve büyüktü.... Ancak şu anda durum nedir bilemiyorum...

Yaşam hastanesi : Geçen haftaya kadar bir özel hastane seçecek olursam evime en yakın olan yaşam hastanesini seçeceğimi düşünüyordum..... Ancak geçen hafta hastanenin doğum odalarını görmek ve doğum fiyatlarını konuşmak için annemle hastaneye gittiğimde muhasebeciden aldığım cevaplar beni oradan soğuttu... İlk sordukları şey "doktorunuz kim? " oldu ben de yenimahalle doğumevinde görev yapan ve 6 aydır kontrollere gittiğim doktorumun adını verdim ancak doktoru değiştirmeyi düşündüğüm için size geldim deyince bana doğum fiyatlarını veremeyeceklerini öncelikle kendi doktorumla konuşmamı ve eğer o doktoru bırakmaya kesin karar verirsem bana ancak o zaman bir fiyat verebileceklerini söylediler... biliyorsun ssk anlaşmalı özel hastanelere kendi doktorunu çağırıp doğumu o şekilde de yaptırabiliyorsun ancak demek ki hastaneler doktora farklı fiyat - hastanelerine direkt başvuran hastalara farklı fiyat veriyorlar.. bunu anlayabiliyorum ancak yaşam hastanesinin bana neden fiyat vermediğini hala anlamış değilim.... istersem bir arkadaşımı veya kayınvaldemi gönderip yeni hastaymış gibi fiyatlarını öğrenebilirim işin garip kısmı da bu bence....... her nedense yaşam hastanesinden bir anda soğudum bu konuşmanın ardından - belki de konuştuğumuz kıza sinir olmuşumdur :)

Dr sadi konuk arş. hast : Eğer devlet hastanesine gideceksen yenimahalle kadın doğuma gitmeni şiddetle tavsiye ederim. Sadi konuğa giden bir kaç kişi ile (semt polikliniğinde) tanıştım ve doktorlarından memnun olduklarını söylediler ancak geçen hafta yenimahalle doğumevinde bir kadınla konuşurken bir önceki doğumu için devlet hastanesine acil olarak kaldırıldığını ama kendisi ile kimsenin ilgilenmediğini ve en sonunda ambulansla kadın doğuma getirildiğini ve doğumu orada yaptığını anlattı. Doğumevindeki hemşire ve hastabakıcıların eskiden çok kötü ve kaba olduklarını ancak artık hepsinin hem işlerini çok iyi bildiğini hem de doğum yapan kadınlra iyi davrandıklarını söyledi...

Bu arada ben tüm tetkiklerimi y.mahalle kadındoğumda yaptırdım ve doğuma kadar da burada yaptırmaya devam edeceğim. Ancak tereddüt etmemin sebebi doğumevinde normal doğum yaparsan yanına refakatçi almıyorlarmış bu sebeple ben de bahçelievler civarında bir özel hastane araştırıyorum. Medical park ın fiyatları çok yüksek ve hastane personelinin ilgisini pek beğenmedim. JFKyı gezdim orasını beğendim yılbaşından sonra artmazsa fiyatı da fena gelmedi....
    Bayramdan sonra Medicana ve Hizmet hastanelerini de gezip ona göre karar vereceğim....ay çok konuştum!!!!!
    Sen de hastane konusunda karar verdiğinde haber verirsen sevinirim canım.......

4. 14 Kasım 2010
  5. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    yaşam hastanesini bende aradığımda telde bilgi veremiyolarmış sinir olmuştum zaten.Nisayada kalabalık dediğin için vazgeçtim.Ataköy hastanesine gittim dalga beyle görüştüm.Muayene ücreti 22 tl idi.pazartesi sabahta şeker yüklemesi ve ayrıntılı ultrasona gireceğim.Onada 120 tl dediler.Doğum fiyatını sormayı unuttum pazartesi günü sorarım artık doktora.Devlet dru sata göre 2 hafta gerisin dedi dalga beyde sata göre tam diyo bebeğin ölçüleri öncedende adet düzensizliğim vardı 2-3 ayda bi olurdum.
    Ayrıntılı ultrasonda çıkarmı acaba bebeğimin tam kaç haftalık olduğu?
    Sen vitamin ilacı kullanıyomusun hala?
    bana kullanma bırak dedi decavit kullanıyodum.
    medical parkın pahalı olduğunu duymuştum.birde JFK nın fiyatları nasıl?
    verdiğin bilgiler için çok tşk ederim.

6. 21 Kasım 2010
  7. Ozgunsim

Ozgunsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Merhaba jfknın fiyatını not etmediğimden unutmuşum tam fiyatı veremeyeceğim ama aşağı yukarı fiyatlar şöyleydi: normal doğum 1150-1250TL, sezeryan 1500-1600TL civarı idi (isteğe bağlı sezeryan yapılırsa 2000TL civarına çıkıyordu) bu fiyatlara oda ve 1 refakatçi ile bebeğe yapılacak zeka ve işitme testleri ve kan tahlili dahilmiş sanırım doğum sonrası anneye yapılacak rutin kontrol ve tetkikler de dahil... bunların dışında yapılması gereken bazı ekstra tahliller çıkabilirmiş ancak onlar için ve gerekirse yoğun bakım küvezi için de ayrıca ücret alınıyor. Bir de eşler arası kan uyuşmazlığı vb bazı sorunlarda normal doğum ve sezeryan fiyatları daha da yükseliyormuş.
    bahçelievler medical parkta ise normal doğum 1680TL ; sezeryan 2100TL bu fiyatlara yukarıda saydığım test ve şartlar aynen dahil... (bayram sebebiyle sehir dışındaydım o sebeple daha önce bahsettiğim diğer hastanelere henüz gidemedim.)
    jfknın muayene fiyatı 72(veya 75TL) , medical parkta ise 55TL
    ayrıca jfknın fiyatının uygun olmasının sebebi 1 yıldır doğum fiyatlarında kampanya varmış ve bu fiyatları kullanıyorlarmış ancak ocak ayından sonra zam gelip gelmeyeceğini bilmiyorlar - kampanya öncesi fiyatları neredeyse medical park ile aynı imiş - şimdi jfkdaki doktora gitmeye başlarsam bir de ocak ayından sonra büyük bir zam yaparlarsa diye korktuğumdan diğer seçenekleri de iyice tartmak istiyorum.
    Bu arada Ataköy hastanesinin muayene fiyatı uygunmuş,senin izlenimlerin olumluysa orayı da gezebilirim … doktoru (dalga bey) nasıl biri, sen memnun kaldın mı muayeneden ve sana yaklaşımından? Muayene ve ultrason ne kadar sürdü, kilo ve tansiyonuna baktı mı???

Ayrıntılı ultrasonun ne olduğunu tam anlamadım ama ben 1 ay kadar önce 2. düzey ultrasona girdim ve orada bebeğin tüm organları detaylı olarak incelendi... eğer ayrıntılı ultrason böyle birşey ise tam olarak kaç haftalık olduğu kesinlikle çıkar o yüzden merak etme hem bildiğim kadarı ile bebeğin sat ile uyumunun +/- 2 hafta olması çok büyük sorun değil ve bebeğin ileride(veya geride) olması da doğum tarihini etkileyen bir etken değilmiş yani 2 hafta geriden geliyor olması 2 hafta daha geç doğması anlamına gelmiyormuş... ama bunları doktora sormak daha doğru eğer tereddüt edersen devlet hastanesinden daha önce gitmediğin bir doktora gidip tekrar bir görüş alabilirsin...
    ben de bazı konularda emin olmak adına hem özel doktora hem de kadın doğumda kontrollerime devam edeceğim.
    Vitamin konusunda ise; ilk 4 ay folic asit aldım, onu bıraktıktan sonra kalsiyum sandoz(gün aşırı) ve demir hapı(ferrum) almaya başladım- gerçi bir süredir demir haplarını aksatıyorum ama tırnaklarımda ilk 3 ayımdan beri katman katman açılma ve kırılmalar olduğu için kalsiyum hapları ve süt-süt ürünlerini aksatmadan almaya çalışıyorum. bunlar dışında hiçbir ilaç veya vitamin kullanmadım.... doğrusunu söylemek gerekirse diğer ilaçları da çok isteyerek almadım çünkü tüm vitamin ve besinlerin doğal yollarla alınmasının daha yararlı olacağına inanıyorum ancak konu hamilelik olunca ahkam kesmek pek o kadar kolay olmuyormuş :) bebişimiz sağlıklı olsun benim yüzümden bir sıkıntı çıkmasın diyerek doktor neyi kullan derse elimiz mecbur onu alıyoruz işte :))

8. 21 Kasım 2010
  9. s.d.34

s.d.34 annesinin minnoşu:) Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    153
    jfk iyi bir hastehane arkadaşım orda doğum yapmıştı fırsatın varsa git derim bir