doğum izmi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve rengin_35 tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

19 Ocak 2008
    Konu Sahibi : rengin_35
  1. rengin_35

rengin_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar. doğum izniyle ilgili yeterli bilgisi olanlar bizlerle paylaşabilirmi. (doğum parası dahil)ben doğum 3 hafta kala bırakmak istiyorum işi. sizler?sengözlerimebaksanab

2. 19 Ocak 2008
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    doğum ıznı 32 hafta başlıor dogumdan once 2 ay dogumdan sonra 2 ay olmak uzere toplam dort ay..

fakat doktor raporu alıp....son uc haftaya kala yanı 37 haftaya kadar çalışıyorsun..

çalıştığın 5 haftayı dogum sonrasına ılave edıyorsun...

memurlar ıcın boyle...

glen sar bunu beğendi.
  4. 22 Ocak 2008
  5. n_karak

n_karak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben agustos annesıyım ama bılgı vermek adına yazıyorum arkadasım. yukardakı arkadasın dedıgı gıbı 2 ay dogum oncesı 2 ay dogum sonrası ızın hakkımız vaar doktor uygun gorurse yanı hamılelıkte bır sorun yoksa dogum oncesı 2 ay olan ıznının 5 haftasını dogum sonrasına aktarabılıyorsun tabıı rapor yazıor doktor.
    bebek dogunca devlet memuruna dogum parası verılır sanırım 120 ytl ıdı ve sadece 1 kere verılır eger esınde devlet memuruysa sanırım onada verılıyordu.cocuk yardımı 25-30 ytl arası ve her ay verılır.

6. 23 Ocak 2008
  7. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım arkadasların dediği gibi doğum öncesi 3 hafta doğum sonrası 13 hafta şeklinde doktorun çalışmanda engel görmediği sürece izin kullanabilirsin...yani dogumdan önceki 5 haftanı doğumdan sonraya ekleyebilirsin...normal ssk çalışanlarda (özel sektörde) bu 4 ay içinde iş göremez olarak gözüktügün için çalıştıın iş yeri ssk nı yatırmıyor ve sen 4 aylık alacağım parayı ssk nekadardan yatıyorsa kesintiye ugramadan direk sskdan alıyorsun...bu yaşanılan ile göre aylık aylık maaş alır gibide oluyor, yada 4 ay sonunda toplu olarakta alınıyor...2007nin ocak ayı itibariye süt parası aylık 177ytlx6 yani 1000ytl ye denk gelecek şekildeydi ama yeni kanun tasarısı kabul edildiyse ozaman sadece 1 kere 177 ytl alınacak...umarım kabul edilmemiştir...doktorunla sürekli diyaloğ halinde olman ve bu konuda onun yönlendirmesini istemen en dogru şey olacaktır...

8. 12 Şubat 2015
  9. pamela07

pamela07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    43
    -arkadaşlar bende memurum bildiklerimi paylaşmak istedim kendinizi iyi hissettiğiniz takdirde 32+1 de gidip 37.haftaya kadar çalışabilir raporu alabiliyorsunuz bu raporu devlet hastanelerinden almanız şart değil sgk ile anlaşması olan özel hastanelerden de alabilirsiniz...doğum öncesi kullandığınız 3 haftalık izniniz sonrası geriye kalan 13 haftalık izninizi doğum sonrası kullanıyorsunuz...bu arada babada memursa işyerine doğum raporu, bebek nüfus cüzdanı ve bir dilekçeyle başvurarak 10 günlük doğum izni ve 192,00 tl doğum yardımı talebinde bulunuyor...doğum yardımı bir kereye mahsustur ve sadece babalar alabiliyor...sonrasında da anne ya da babadan biri her ay 39,90 tl çocuk yardımı alacak...yasal izni biten anneler 24 aya kadar aylıksız izne ayrılabiliyor eğer ayrılmazlarsa ilk 6 ay günde 3 saat , 2. 6 ay günde 1,5 saat süt izni kullanılabiliyor...eğer müdürünüz uygun görürse haftanın belirli günleri bu izni toplu olarak da kullanabilirsiniz...

Son düzenleme: 12 Şubat 2015
    denizkaan ve LeylakKokuluMelegim bunu beğendi.
  10. 13 Şubat 2015
  11. ilktug71

ilktug71 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar bende memurum ve 37.haftaya kadar çalışabilir raporu almak istiyorum.bir sorum olacak 32. haftadan sonra yıllık izin kullanmamız durumunda bir sıkıntı oluyormu. yoksa çalışabilir raporu aldığımız için 5 hafta boyunca işe gitmek zorundamıyız.

12. 13 Şubat 2015
  13. safakmeley

safakmeley Annen seni çok seviyor ki :* Üye

Beğenildi:
    3.407
    Ödül Puanları:
    168
    Merhaba evet eğer çalışabilir raporu aldıysan o 5 hafta çalışman lazım, yıllık izin rapor vs. alırsan doğum izninden düşer, ama erken doğum yapar isen, kalan süre doğum sonrası iznine eklenir, umarım anlatabilmişimdir

14. 19 Şubat 2015
  15. nilsena

nilsena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    455
    Ödül Puanları:
    123
    Kızlar ilk doğumunu ağustosta yapmıştim üç yıl önce o zaman 5 haftayı ekletmistim.şimdi yine ağustos gibi doğacak inşallah ama bu sefer ekletemiyorum.son beş hafta yaz tatiline geldiği için iki yıldır eklemiyorlar.sadece 8 hafta kullanabiliyoruz.umarım en kısa zamanda değişir bu durum.

16. 24 Şubat 2015
  17. PINAR1690

PINAR1690 ALPARSLANIM Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ben özelde çalışıyorum peki o doğumdan sonra aldığımız rapor parası dışında başka herhangi bir doğum parası alabiliyormuyuz:)

18. 24 Şubat 2015
  19. ilktug71

ilktug71 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tşk cevap için