Doğum İzni Artırım Dilekçesi

Konusu 'Anneler Sosyal Aktiviteler' forumundadır ve hardtimes tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hardtimes
  1. hardtimes

hardtimes Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar doğum izni biliyorunuz evlet tarafından doğumdan önce sekiz doğumdan sonra sekiz hafta ikiz gebelikte 10 hafta ...

sizcede çok yetersiz değil mi ...tüm ağrıalrımıza rağmen bebeklerimzile zaman geçirelim diye işe gelmeye çalışıyoruz karda buzda ... yada sıcak havalarda yana pişe....

ben diyorum ki muhasebeci arkadaşlarımzıdan da destek alarak çalışma sosyal güvenlik bakanlığına bir dilekçe hazırlayalık ve hepimiz ayrı ayrı bu talebimizi iletelim doğumdan sonraki süreyi avrupada olduğu gibi bir yıla çıkarılmasını isteyelim ....

bu bebişlerimizde değilse bile bundna sonrakilerde işe yarar belki .....

kendi kendimize şikayet edip oturmaktansa bişey yapmış oluruzu ne dersiniz ?

gördüğü ilgiye göre diğer topikelrde de açacağım bu konuyu ?

2. 4 Şubat 2010
  3. Siendrunce

Siendrunce Evrim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Uyarım valla hemde almanyada 2 sene ücretli izin veriliyor ... napmamız gerekiyor...

4. 4 Şubat 2010
  5. hardtimes

hardtimes Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy teşekkrü ederim nihayet biri ses verdi...

ya ben diyorum ki bi dilekçe oluşturalım bununla ilgili ve hepimiz tek tek çalışma sosyal güvenlik bakanlığına gönderelim... örneğin 2010 mart annelerinde 100 kişidan fazla kayıt var bunun 50 si gödnerse dieğrtopikelrede akınca baya bir sayı eder ve en önemlisi her ilden bir mektup ulaşır bakanlığa ve bence en azından bu konu dikakate alınır değerlerndirilir inşallah bi sonuca bağlanır ...

avrupada milelt çatır çatır çocuk büyütüp maaş alırken bizler karnımız burnumuzda çalışmakla uğraşıtyoruz neymiş doğumdan sonra 5 hafta daha bebeğimzie bakabilelim... yazık değil mi yani ?

6. 4 Şubat 2010
  7. Tinsel

Tinsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seyyaltaner seni sonuna kadar destekliyorumm,ne gerekirse yapalımm,mart annelerinde çalışan tüm anneler katılsınnn.....
    örenek bir dilekçe oluşturabilirmisin peki?

8. 4 Şubat 2010
  9. dila06

dila06 nazlıyım çok nazlııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkandanım bebişimmmmmmm.....
    yaz yaz yollamayan nolsuunn.

10. 4 Şubat 2010
  11. hardtimes

hardtimes Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede katılsın hatta diğer annelerede paslayalım bunu illa baışımıza gelecekte mi yaapcağız yani ... ben bi dilekçe örneği çıkaracağım ama onmu asıl geliştirip bişeye benzetecek olan muhasebeci ve hukukçu annelre oalcak....

12. 4 Şubat 2010
  13. hardtimes

hardtimes Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam canım o halde yarın topiğe dilekçe örneğini koyuyorum sonra onu düzenlesinler ve bizler alıp gönderelim kız düşün her topikten 100 kişi yollasa 1200 dsilekçe eder... ben onu arakdaşalrıma da daıtırım belli mi olur valla kadının fendi tayyibi yendi olur yani :):)::)

14. 4 Şubat 2010
  15. Tinsel

Tinsel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 inci bebekde 1 sene yatarızz evdeeeeekaydirigubbakcemile3

16. 5 Şubat 2010
  17. fty

fty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seyyalcim cok iyi bisi gelmis aklina valla. sonuna kadar bende varim.
    zati 3 cocuk yapmayi dusunuyorum. bi karara baglanirsa 2 cocugu rahat rahat buyuturum hehehehehh :)))

18. 5 Şubat 2010
  19. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar moral bozmak isemem ama, maalesef olay dilekçe olayı değil...
    Bu devletin alacaı bir karar, ne kadar sosyal devlet olmak istediğiyle olabileceğiyle alakalı...
    Maalesef bizler Almanya Belçika ısviçre gibi refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşamıyoruz....
    Devletin toplamda 16 hafta olan doğum iznini 1 yıla çıkartması demek kadın çalışanlar için devletin bütçesine fazladan 1 yıllık bir masraf demek... ılaç paralarının yüzdesinin arttırıldığı, muayene ücretlerinin arttırılıdığı. Devlertin sosyal devlet olmaktan çıkıp vatandaştan nasıl daha fazla para kazanabilirim mantığındai bir devlet modeline dönüştüğü bu dönemde böyle bir isteğimizin olması güzel ama imkansız....