Doğum izni bitip de doğum yapmayan var mı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve D-GABBANA tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : D-GABBANA
  1. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    selam,benım bugun 8 haftalık doğum öncesi iznim bitıyo ama doğum gerçekleşmedi.çünkü ben 32.değil salak gibi 30.haftada ayrıldım izne.ama tabı ben bugun 40.haftamı doldurmuş gibi görünüyorum.sevk aldım tekrar yarın hastaneye gidip 10 gun daha postmature raporu alıcam.e peki 10 gun içinde doğurmazsam ne olacak okula mı başlıycam tekrar:KK43: bi de raporum bittiği için yarın 1 günlüğüne çalışmam mı gerekıyo acaba?öf hiç müdürü de arayıp konuşöak ıstemıyorum.var mı başına böyle bişey gelen be kızlar?

2. 8 Haziran 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    doktorun nasıl yaptı böyle bir hata?
    onunla bir görüşsen bakalım ne diyecek

4. 8 Haziran 2009
  5. D-GABBANA

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım adamın bi hatası yok ki yazık ben istedım de salak gibi ne bilim böle olacağını,nasıl olsa hep 15-20 gun erken doğuyolar falan dıye düşünmüştümmafoldumben

6. 8 Haziran 2009
  7. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Doktor doğum iznini 32'den önce yazamaz ki ... Yasal süreden önce nasıl doğum öncesi raporu vermiş.
    Keşke 2 hafta istirahat verseydi 32 oluncada doğum raporu yazsaydı. ?

8. 8 Haziran 2009
  9. D-GABBANA

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    işte benım de asıl istediğim oydu ama ikimizin de dalgınlığına geldi sanırımsenağlama

10. 9 Haziran 2009
  11. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım siz de benim gibi öğretmensiniz.aynı sorunla ben de çok uğraştım.yolum 1 saat ne yapsam da erken izne ayrılsam diye.doktorum bana 30.haftada 32.haftadaymışım gibi göstererek çalışabilir raporu verdi.5 haftayı doğum sonrasına atabileyim diye.2 hft.daha okula gidip başka bi sebepten 2 haftalım rapor aldım.şimdi evdeyim.12sinde normal doğum iznim başlayacak.cuma okula gidip öğrencilerime karnelerini verip arkadaşlarımı gürücem sadece.müdürüm de iyi denk getirmişsin dedi.yalnız bu aklı bana dr.um verdi.çünkü 17 temmuz doğum tarihimdi.sezaryenle doğum yapacağım için ben ayın 10 u gibi hesaplıyordum herşeyi tutturamıyordum.neredeyse seminer sonuna kadar falan okula gitmeme gerekiyordu benim hesaplarıma göre.dr.um ne 10u bebeği temmuzun 2si 3ü gibi alırız deyince durumlar aleyhime değişti.
    şimdi bu noktada önemli olan senin doğum şeklin.sanırım sen normal doğum yapacaksın.benimki sez.olacağı için ayarlanabildi.bir öğretmen olarak doğurabileceğimiz en kötü zamanda hamile kalmışız arkadaşım değil mi?millet neredeyse 6 aylık ediyor raporlarla falan öyle okula başlıyor.biz de çok ayarlamaya çalıştık ama bu sıpalara ne zaman istiyorlarsa o zaman geliyorlar.biz çalışmalara başladıktan:)) 5 ay sonra gelmeye karar verdi oğlumuz.bütün planlar altüst oldu.hakkımızda hayırlısı meslektaşım.umarım halledecek bi yol vardır.ben nerdeyse 3 hafta stressten ölmüştüm nasıl okula gidicem bu sıcaklarda diye.kolay gelsin....

12. 9 Haziran 2009
  13. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada d-gabbana adlı arkadaşın için geçmiş bi hatası var.senin için geçmiş ama bi arkadaşın tekrar aynı durumda kalırsa aklında bulunsun diye yazıyorum.d.öncesi izin hakkına kavuştuğun andan itibaren,bir de çalışabilir raporu aldıysan ara dinlenmeler için kesinlikle doğum dr.ndan veya doğumla ilgili bi sebepten rapor almamalısın.çünkü devlet diyor ki;ben sana zaten doğum öncesi izni verdim bunu kullanmamam beni alakadar etmez,doğumla ilgili aldığın raporu izninden keserim diyor ve senin doğum sonrasına atacağın 5 haftadan kesiyor.işte ben böyle olmasın diye başka bir neden göstererek istirahat aldım.

14. 9 Haziran 2009
  15. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    iyi de doktor 32. haftadan önce nasıl yazar doğum iznini...
    ben aksilik olmazsa son 3 haftaya kadar çalışacağım siz neden 30. haftadan ayrıldınız ki...
    doğum izni 16 hafta ayrıca 8 değil...biten bişey yok henüz...
    ama doktorunuz enteresan...bissürü hastasının olması da mazeret değil yani...

16. 9 Haziran 2009
  17. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım 30. haftada normalde ayrılamaman lazımdı
    yani 2 hafta erken doğar diye nasıl düşünebildiniz
    42 haftaya bile sarkabilir
    yardımcı olurum diye geldim ama sizin durum farklıymış
    benim kızım da 40 hafta doldu doğmadı
    bende izne ayrılırken hafta bitiminde ayrıldığım için 1 hafta açık kaldı
    dr um rapor yazdı o 1 hafta için
    doğum sonrası izinden aktardık
    sonra sezeryana karar verildi
    1 gün açık kalıyordu, o gün de sevk aldım, öyle kaynadı
    sonra da o sevkle doğuma gittim

18. 9 Haziran 2009
  19. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar doktor nasıl verebildi diye birşey yok.. kim takip edecekki kaçıncı haftada olduğumuzu? doktor isterse 3-4 hafta bile önce verir. kim nerden bilecek? haaa etik mi etik değil.. neyse olan olmuş.. nasıl yaptın yerine bundan sonra neler yapılabilir o konuşulmalı.. arkadaşımız arada çıkan fark için rapor alacak.. doğumunu yapıp doğum sonrası izne devam edecek.. 40 günden geriye ne rapor hakkı kaldıysa isterse kullanacak...