doğum izni süresi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sonsuzhayal tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

29 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sonsuzhayal
  1. sonsuzhayal

sonsuzhayal Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    devlet memurlarında doğum izni süresi ile ilgili bilgi verecek varmı? doğumdan sonra doktor ne kadar süre ile rapor verebilir? Daha önce almış olanlar bilgi verebilirmi?

2. 29 Aralık 2009
  3. nev

nev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    Doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta izin alınıyor.Doğum izni bittikten sonra 2kez 20 günlük rapor alabilirsin.

4. 29 Aralık 2009
  5. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Ayrıca doğum öncesi 8 hafta olan izninin 5 haftasını kullanmazsan (32. haftada doktordan "Çalışabilir" raporu alır ve 37. hafta sonuna kadar işe devam edersin) bu 5 haftayı da doğum sonrasına aktarabilirsin.

6. 29 Aralık 2009
  7. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet dinamıs ın dedıgı gıbı
    ben sonraısnda bebeğim 1 yaşına gelene kadar raporla(heyet) gecırmeyı dusunuyorum ücretsız ızne ayrılamam zaten paraya ıhtıyacın arttıgı bır donem,hıc kusura bakımasınlar devletın vedıgı çocuk parası ne kı aylık 30-40 tl şaka gibi,o yuzden bı akslık olmazsa ben bu şekılde alıcam raporları
    kuruma gore degısebılır ama almaya çalışın arkadaslar bebeklerınızı ufacıkken nasıl bırakıp gıdersınız

8. 29 Aralık 2009
  9. secilaksoy

secilaksoy güsel prensesini bekliyoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet yeni anneler için bebişlerini 2 aylık bırakıp işe gitmek çok üzücü özellikle 9 ay boyunca büyük bir heycan ve özlemle gelmesini beklerken daha ona doyamadan işe gitmek çok zor olmalı. Ben doğum öncesi iznimi 32. hafta itibari ile kullandım doğumdan sonra sanırım ücretsiz izin alıcam ama 2 kere 20 günlük rapor kafamı karıştırdı böyle bir yasal hakkımız varmıdır ben özel sektörde çalışıyorum çnk.

10. 31 Aralık 2009
  11. kdnlr

kdnlr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    35. haftada izin alınıyor mu rapor alırsak