doğum iznimi ne zaman alıcam?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mehtapbaygus tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : mehtapbaygus
  1. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

kızlar 31+6 haftalıkken doğum izni almamız lazım biliyosunuz ama bu hani altta çıkan takvimimizin 31+6 yı gösterdiği zamnmı yoksa hani 31 haftadayken 32 nin içindeyiz diyoruz ya o mu kafam karıştı anlatamadımmı acaba:çok üzgünüm: yani ikinci dediğim gibiyse takvimim 31+1 de izin almam gerekecek öylemi

2. 27 Mayıs 2008
  3. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Canim O Zamana Yaklaştiğimizda Ara Doktorunu Onunla Konuş Daha Sağlikli Bilgi Edinirsin Bende 31+1 De Aricam Ne Zaman Geleyim Dicem Eğer O Zamana Kadar Bilgi Alamazsan Ben Aldiğimda Yazarim Ama En Iyisi Doktorla Konuşmak Bende 32 Ye Girdiğim Gibi Alicam Kismetse

4. 27 Mayıs 2008
  5. dark elf

dark elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım,
    32. Haftada alınıyor, benim Muayenem Haftaya, Doktoruma tekrar soracağım, çünkü son Kontrolüne göre, doğum tarihinde belki ileri atma veya geri alma durumuda olabilir, bunun kararını ancak Doktorun veriyor, Benim doktorum Özel, onun Raporu geçiyormu bilmiyorum, Haftaya soracağım, eğer geçmesse , Ayrıca Sigorta kurumuna gitmek gerekiyormuş, o doktor seni Muayene edip, izin olayını 7 Raporunu hazırlıyor, ben çalışabilir Raporu alacağım inşallah, Son 3 Hafta kalana kadar çalışacağım kısmetse.
    iznin dolunca çalışmaya devam edeceksen benim gibi , o zaman çalışabilir Raporu almayı ihmal etmemelisin, gerçi biliyorsundur, ama başka okuyan ve Bilgi sahibi olmayan Arkadaşlar var ise, Extradan yinede yazıyorum... ssk nın affı yok, kesinlikle Geri dönüş yok, bu işlemlerde yapılan en ufak Hata vs. 'yi düzeltmek mümkün değilmiş, ben Bu Hafta nisan, Mayıs , Haziran ve Temmuz annelerinin Forumlarını biraz okuyacağım, bizden önde oldujkları için vardır muhakkak bir Uyarıları , dimi ,,,

Buradaki Muhasebeci arkadaşlar, Ayrıca Personel ve ve SSk yasası ile çok daha Bilgili olabileceğinizi düşünerekten, bizleri biraz aydınlatabilirmisiniz mucks:asigim:

6. 27 Mayıs 2008
  7. EU3

EU3 Guest

mehtapcım ben dr.a sormuştum 17 haziranda alcakmışım canım yani 32+1 de almış olucam

8. 27 Mayıs 2008
  9. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar yeni yasaya göre yine izinli olma hakkı doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra 2 ay olarak..

Fakattt..Eskiden bu 120 gün tam olarak dolmasa da ayarlamalarla 110, 90 v.s. gibi doğum izin parası sskdan alınabiliyordu Şimdi bu durum yeni yasaya göre değişmiş cumhurbaşkanı onayladı ve resmi gazetede yayımlanmış olması gerekiyor.Bu duruma göre 1 aylık maaş hakkımız olacak sanıyorum:eek:klava:..Ssk mevzuatına bakıyorum ama pek aydınlatıcı değil yarın bir ara ssk ya gidip bilgileri alacağım ama normal doğum izin hakkı 32.hafta..

10. 27 Mayıs 2008
  11. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    BUNLAR DELİ EDİCEKLER VALLA İNSANI BEN EŞİMDEN SSK LI GÖZÜKÜYORUM EŞİMİN KIŞI İŞLERİ OLMUYOR KIŞA PARA BİZİ İDARE EDER DİYE DÜŞÜNÜYORUZ ZATEN DOĞUMUMUDA KISMETSE ÖZELDE YAPICAM DOKTORUM SSK YA BAKMIYORMUŞ Bİ PARA LÜKSÜ KALDI O DA GİDERSE BEN NİYE ŞİMDİ O KADAR PARA ÖDEYİM ANLAMIYORUM YANİ ŞUNLARI YA senağlama

12. 27 Mayıs 2008
  13. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    vala cnm al bendende okadar.Sadece devletten bu hakkımız varken şimdi oda düştü 400 ytl ye :eek:klava: bende çok sinirlendim ama yapılacak birşey yok kanun bizide kapsıyor..

Yine de yarın ssk ya gidebilirsem öğreneceğim..Size de yazarımm

miniklerimiz sağlıklı gelsinde sabredicez mecburen tek isteğim bu canım:nazar:

14. 27 Mayıs 2008
  15. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    İNŞ.CNM TEK DİLEĞİMİZ BU TABİ AMA ZATEN SKK DAN YARARLANAMIYORUM PARAYIDA ALAMICAKSAM ÇIKIŞIMI VERDİREYİM BARİ SEN ÖĞRENİRSEN HABERDAR ET CNM BENİDE BENDE GİDİP Bİ ARA SORABİLİRSEM SORAYIM VALLA KÖTÜ OLMUŞ YA

16. 27 Mayıs 2008
  17. dark elf

dark elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Baharcığım anlamadım, şu an kullanmadığım haftayı Doğum sonrası kullanamayacakmıyım, bu izin Konusu tam nasıl bana Bilgi verebilirmisin
    ne para vereceklerki bunlar bize, bizim Şirkettede kimse aydınlatmıyor bu Konuda, bilen yok, yada bilmiyormuş gibi mi davranılıyor ?
    Umarım SSk dan sağlıklı bilgiler alabilirsin bizler için canımm. a.s.

18. 27 Mayıs 2008
  19. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    CANIM NORMALDE 4 AYLIK İZİNLİ OLUCAZ YA BU İZİN DÖNEMLERİMİZDE PARAMIZI BİZE SSK VERİCEKTİ YANİ ASGARİ ÜCRET * 4 AY OLUYORDU BUNUDA DOĞUMDAN SONRAKİ 2 AYIN BİTİŞİNDE VERİYORLARDI AMA BAHARIN DUYDUĞU HABERE GÖRE O DA KALKMIŞ BİR AYA DÜŞMÜŞ TAM BİLGİYİ ALICAZ İNŞ. NE ÇOK KANUNLARLA OYNUYORLAR CAN SIKINTISI BUNLARINKİ BAŞKA BİŞEY DEĞİL