dogum kesisi(konu acıldıysa özür dilerim)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve CHOSEN tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : CHOSEN
  1. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bayanlar.bu konu daha önce acıldımı bilmiyorum.açıldıysa özür dilerim.ben 2.5 aylık hamileyim.ama şimdiden dogum korkusu sardı beni.aklımdan hiç çıkmıyo.hem sezeryandan hemde normal dogumdan çok korkuyorum.ama bi şekilde çıkması gerektiğinide biliyorum.sezeryandan narkoz az verilirde hissederim diye korkuyorum.normal dogumdanda dogum kesisi yüzünden.şimdi sorum su. bu dogum kesisi atılırken uyusturuyorlar biliyorum ama o iğneyi bile hissedecegimi düşünmek beni çok ürkütüyo.dogum kesisini hisseden varmı aranızda?dogumdan sonra dikilmeyi hisseden varmı?bide son bişey daha var.dogum esnasında ıkınmalardan dolayı idrar kaçırma gibi bişeyler olabiliyormu? dogum yapan anneler lütfen cevaplarsanız çok sevinirim.belki vereceginiz bilgiler benim stresimi azaltacak.bu çocugu çok seviyorum çok istiyorum ama rabbim bi mucize versede bi sabah uyandıgımda yanımda olsa.hiç bişey hatırlamasam.cevaplarınız için şimdiden sağolun..a.s.

2. 13 Eylül 2008
  3. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben sezaryan olmuştum hiç bişey hissetmedim ben hamileyken hem sezaryan hemde normal doğum videolarını hergün izliyodum ama kokmuyodum sakınn korkma zannedersem normalde alt bölgeyi uyuşturuyolarmış sadece ıkınmaları hissediyomuşu ama sezaryandan korkma canım gerçekten hiç bişey hissetmiyosun hayırlı doğumlar canım.

4. 13 Eylül 2008
  5. capriss

capriss Guest

ben normalde yaptım sezeryanda normal doğumda bağırmaktan ve sancının verdiği acıdan ne vurulan iğneyi ne kesildiğimi nede dikildiğimi hissetmedim sonradan duyuncada çok şaşırdım doğum anında sancı ve ıkınma derdine düştüğünden bunları hissetmen mümkün deil zaten sezeryana gelincede hiç sezeryanda kesildiğimi hissettim tam uyumadım diyen birini duydunmu? koluna narkozu daha vermeden nerdeyse gözlerin gidiyo hiç korkma idrar kaçırmaya gelincede asla böyle bişey yok okadar profosyonellerki eski haline getiriyolar meraklanma ayrıca bunları düşünüp hamileliğinin tadını çıkaramassın at bu düşünceleri kafandan bebeğini kucağına alıcağın anı düşün canım hayırlı olsun diliyorum

6. 13 Eylül 2008
  7. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Canim sende benim gibi hep alakasiz şeylerden korkuyosun bende hamileyken bunlardan korkuyodum teyzem bunlar en kolay kismi işki sanciyi çekmek o masaya yatmak için dua edeceksin demişti. Bebeği normal doğurursan illaki sancin olacak o sancidan kesi yapmak için vurulan iğneyi hissetmiyorsun bile ne iğneyi ne kesiyi çünkü sancin ağir basiyor.sancimin hafif hafif başlamasiyla doğumum arasinda 25 saatten fazla var ama masaya yatip doğum yapmam bir buçuk yada 2 dakika sürmedi iğne vuruldu kesi atildi karnima çöktüler ve bi seferde bebek doğdu bu kisim abarti değil. Allahim dayanabileceğin kadar sanci ver diye dua et senin dediklerin inan hiç hissedilmiyo hemde hiiç. Kalçandan hiç iğne yemedin mi onun gibi bile değil yani. Allahim bi avazda kurtarsin inşallah.

8. 13 Eylül 2008
  9. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    valla kalçadan iğneyi en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum bile :1no2: eninde sonunda bi şekilde çıkıcak bakalım hayırlısı.allah yardımcımız olsun.offf:1no2:

10. 13 Eylül 2008
  11. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    cevapladıgınız için tskler.benim idrar kaçırmadan bahsettiğim şey dogum esnasında olan.yani dogum sırasında ıkınınca idrar kaçabilirmi diye sordum.bilmem çok utanırım heralde böyle bişey olursa.bunun için önceden bişeyler veriyolarmı ki acaba?

12. 13 Eylül 2008
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba arkadaşım..

Bu kadar düşünme..Düşünsene dünyada hergün ne kadar çok kadın doğum yapıyor..

Zamanı gelince Allah bir şekilde kolaylığını verir, sen de her anne adayı gibi yaparsın bir şekilde doğumunu..

Hayırlısı ile kolayca kurtulayım diye dua et ..Hayırlısı olsun.

14. 13 Eylül 2008
  15. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Aman be canım..

Doğum esnasında idrar kaçırsan ne olur, nelere takmışsın sen yahu..

Kimden neden utancan, kaçır istediğin kadar idrar ne olcak..

Zaten lavman da yapıyorlar diğeri için, sorun olmaz..At bunları kafandan rahat ol biraz..

16. 13 Eylül 2008
  17. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm ben normal doğum yaptım kesiyi ve dikişi fazla hissetmedim çocuk çıkana kadar herşey sonra fazla canın yanmıo...

18. 13 Eylül 2008
  19. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok tesekkür ederim deniz güneş..ama işte biraz takıntılı biriyim.belki çok saçma seylerle ugrasıyorum.kaç tane dogum videosu izledim hiç böyle bişey görmedim ama bende sans yoktur pat diye gelir benni bulur şimdi kaydirigubbakcemile3