Doğum kontrol hapı kullanan var mı aranızda kızlar ?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve DoraGizem tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : DoraGizem
  1. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar büyük bir cesaretsizlikle halen spiral taktıramadım emzirdiği halde hap kullanan var mı bebeğe etkisi olmadığı yazıyor nette zaten alıntı olarak koyacağım yazıları falat genede aklm karışık biri çıksa deseki şunu kullanıyorum memnunum hemenkoşarak alıp kullanmaya başlayacağım nolur bana yardım edin kızlar :uhm:

2. 29 Temmuz 2010
  3. DoraGizem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Emziren annelere östrojen ve progesteron hormonunu bir arada içeren doğum kontrol haplarının kullanımı önerilmez. Bunlar sütün kalitesini bozabilir ya da sütün kesilmesine sebep olabilir. Emziren anneler minipill diye adlandırılan sadece progesteron hormonu içeren doğum kontrol haplarını kullanabilirler. Emzirme döneminde yanlışlıkla normal (hem östrojen hem progesteron içerikli) doğum kontrol hapları kullanılması sütün kesilmesine sebep olabilir. Bebek için çok ciddi bir etkisi olmaz.

---alıntıdır---

4. 29 Temmuz 2010
  5. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bana doktorum dogum kontrol hapi yazmisti en etkili yontem diye,bir zarari olurmu dedim emzirdigim icn hayir demisti ama gene de icim rahat etmedi ve almadim,aslinda ben gobegin uzerine yarabandi gibi yapisan (burda patch diyorlar) seyden istedim ama onu kullanmami istemedi sutun kalitesini etkiler dedi Allaha emanet gidiyoruz yani :) cunku spiral istemiyorum.

6. 29 Temmuz 2010
  7. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    gizoşum bora emmeyi bıraktığı içn başladım ben bir haftadır kullanıyorum... ama emzirirken kullanılmaması gerekiyor diye biliyorum canımcımmm

8. 29 Temmuz 2010
  9. DoraGizem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    arzuşum seldacım bana kadın doğum drum 6. ayda ek gıdaya bebek geçtimi başlayabilirsin demişti sütün kalitesini düşürüyormuş d,ye ama ben güvenemiyorum yaa dora bi yiyo bi yemiyo hala memeye dayanıyo off kafam çok karışık allaha emanet kondom falan hikaye güvenmiyorum ben ya ne yapmak lazım yaa cesaretsizliğime kızıyorum ...

10. 29 Temmuz 2010
  11. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla bu olaya da etraftan herkes bısey dıyo .bnde taktırcaktım vazgectım hala kararsızım kocıs korunuyo valla Allah a emanet gıdıyoruz :p

12. 29 Temmuz 2010
  13. DoraGizem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    valla şeker bizdede kociş korunuyoda ben güvenmiyorum yaaa güvenemiyorum daha doğrusu ...

14. 29 Temmuz 2010
  15. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    bende spiralden korkuyorum onun hakkında da çok şey duydum... bana göre en iyisi d.kontrol hapı... ama tekrar doktoruna danış canım. kocişlere güven olmaz neme lazım =))

16. 29 Temmuz 2010
  17. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

haplarda yan etkı yapıyormus cnm. bı komsum 10 yıl kullandı kadının dız ıptal kaslarda bışeylere sebep olmus d.kontrol hapındanmış valla herkes bısey dıyo. bnde sasırdım

18. 29 Temmuz 2010
  19. DoraGizem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    aman arzuşş ikincinin adını bilem almazken bi bakmışsın karında hoppppp baaaa ceee ben burdayım kimse var mı orda ayyy düşünmesi bilem çook fena kocişlere güven olmaz yarın derhal dru aramam gerek minipiliçeren haplar emziren anneler için güvenliymiş sormalıyım onu hangisi onu içerir ...