Dogum kontrol hapi kullananlar yardim lutfen..

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve Askisi tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Askisi
  1. Askisi

Askisi Kizimiz ile cekirdek aile Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar, ben bu gunlede ilk hapimi kullanmaya basliyacagim. Ogrenmek istedigim birsey var, yardimci olursaniz sevinirim.
    21 gun hap kullanacagim ve 7 gun adet olmaliyim.
    1- Adet olmazsam, tekrar hapi devam edecekmiyim? Yoksa adetimin bitmesini mi bekleyecegim...
    2- Diyelim ki hapi 21 gun kullandim hemen ertesi gun adet gordum. Benim adetim 5 gun suruyor, son 2 gun adetim bitmis olacak, yikanmis olurum...O 2 gunun biri gerdek gecesine denk gelirse, iliskiye girebilirmiyim? :eek:

Bu konularda yardim ederseniz cok memnun olurum. Tesekkur ederima.s.:nazar:

2. 23 Mayıs 2008
  3. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    MERHABA TATLIM,,,
    HAPI 21 GÜN KULLANIP 7 GÜN ARA VERECEKSİN.BU ARA KESİNLİKLE 7 GÜNÜ GEÇMEMELİ.7.GÜN BİLE ADET GÖRSEN OLABİLİR.ADETİNİN KAÇ GÜN SÜRDÜĞÜ ÇOK TA ÖNEMLİ DEĞİL.21 GÜN KULLAN 7 GÜN ARA VER.HAPIN KORUYUCULUĞU 2.KUTUDA BAŞLAR.VE 2.KUTUDAN İTİBAREN HAP ALIMLARIN DÜZENLİYSE 7 GÜN ARADADA KORUYUCULUK DEVAM EDER.7 GÜNLÜK ARADA ADET OLMAZSAN Bİ JİNEKOLOĞA GÖRÜNMEKTE FAYDA VAR.7 GÜNLÜK ARADA ADET OLMAZSAN HAP ALIMINA BAŞLAMADAN ÖNCE DOKTORA DANIŞ.HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUNNa.s.

4. 23 Mayıs 2008
  5. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    2 kutu dedigin 2 plaket mi yoksa gercekten 2 kutumu? Bu arada ek korunma gerekir mi?a.s.

6. 23 Mayıs 2008
  7. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    21 HAP BULUNAN İL KUTUYU BİTİRİP 7 GÜN ARA VERECEKSİN.2.21 HAP BULUNAN PAKETE BAŞLADIĞIN ZAMAN KORUYUCULUK BAŞLAR.O ZAMANA KADAR GEÇEN SÜREDE EK KORUNMA YÖNTEMİ KULLANMAN YARALI OLACAKTIR.
    YANİ2.KUTUDA KORUYUCULUK BAŞLAR

8. 23 Mayıs 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ben 1 ay kullandım sonra evlendim ama başka bir korunma yöntemi kullanmadık tabi
    2 kutuya başladım 8 ay sonra bıraktım o ay hamile kaldım o yüzden çok düzenli içmelisin
    canım

10. 23 Mayıs 2008
  11. orkide2229

orkide2229 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben doğum kontrol hapını doğumdan sonra yaklaşık 9 aydır kullanıyorum bu ayki kullanımımda bir kez başında bir kezde son günlerinde olmak üzere hap içmeyi unuttum ama ertesi günü 2 tane birden aldım son hapımı içtiğim akşam ilişki sonrası kanamam oldu ama ertesi günü devam etmedi bunun nedenini bileniniz varmı acaba?

12. 23 Mayıs 2008
  13. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım nedenini bilmiyorum ama bir doktora sor
    birde doğumdan sonra bebeğini emzirmedin mi de kullanıyorsun bu ilacı anlamadım
    genelde tavsiye etmiyorlar amaCADIARZU

14. 23 Mayıs 2008
  15. rainbow55

rainbow55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hap kullanırken olan ara lekelenmeler sadece ilk 2 aya mı özgü yoksa sürekli devammı edecek hap kullandıgım aylar boyu?

16. 30 Mayıs 2008
  17. Askisi

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlarrrrrrrrrrrrrrrrrr, ben basladim hapima ama dokundu. Ictikten sonra gece rahatsizlandim cok, kustum! biraktim simdi. Baska hap kullanmaliyim galiba :KK43:

18. 30 Mayıs 2008
  19. EU3

EU3 Guest

Üfff ya, ne zormuş bu işler. Ben de 3 Ağustosta evleniyorum, ne zaman başlayacağım bu hapa, hangi hapı kullanacağım ben ? Kafam çok karıştı benim...:sm_confused: