Doğum kontrol hapı kullananlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ece111 tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ece111
  1. ece111

ece111 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben adetin 3. günü başladım yasmine. Bir arkadaşim 1 ay beklemem gerektiğini anca etkisinin olduğunu söyledi. Bu doğru mu ?
    Bir de uzun süre kullanırsam kısırlık yapabilirmiş fikri olan var mı ? Ne kadar süre kullanılmalı?
    Ayrıca sanki regl olcakmişim gibi hafif bir ağrı var yumurtaliklarimda. Bu normal mı?

2. 23 Haziran 2010
  3. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Genelde ilk ay ek koruma öneriyor doktorlar demekki ilk 1 ay tehlikeli canım...
    Kısırlık konusunu sağolsun görümcem de sürekli dile getirir ben de hiç takmam, öyle olsa doktorlar kullandırır mı canım. Kaç milyon insan var kullanan...
    O ağrı normaldir ilk kullanıyorsan...

4. 23 Haziran 2010
  5. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sende mi adetliyken başladın canım kullanmaya ben adetli değilken başladım doğumkontrolebilmiyorumkismiledoktor bana adetliyken başla falan demedi

6. 23 Haziran 2010
  7. seabird67

seabird67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canm bende kullandım adetin 1. veya 5. günü başlanıyo ben 6. günü basladım bana ilk hafta ek koruma yap dediler 1 ay öncede bıraktım bebeğe karar verdik hayırlısı bakalım!!

8. 27 Haziran 2010
  9. karanfil.29

karanfil.29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar 21 gün sonunda verilen 7 gün arada ek koruma gerekir mi ? risk nedir sizce ?

10. 27 Haziran 2010
  11. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence gerekmez çünkü o bırakılan arada da adet oluyosun dimi yanlış mıyım bu arada kaçıncı günü adet olucaz ya bıraktıktan sonra o 21 günün sonunda merak ediyorum ben daha başlamadım bu adetimde başlıcam:uhm:

12. 2 Ağustos 2010
  13. BERKAY_ES

BERKAY_ES Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Mrb.ben 3 yıllık evliyim ve 3 aylık bebeğim var.2 yıl doğum kontrl hapı kullandım.adetinin 1.günü başlıyosun.1 aydan sonra daha etkili olduğunu biliyorum.Çünkü ben evlenmeden 1 ay önce başladım doktor kontrolünde.Kısırlık konusuna gelince zannetmiyorum öle bi etkisi olduğunu kaderinde varsa anne olmak rabbim veriyo zaten.Yan etkisi olup olmadığını anlamak için en azından 3-4 ay kullanmam lazım o hapı.ilk başladığında bariyer yöntem kullnmak ii bence.Kafay takma herkesten duyduklarını doktorunla paylaş o seni rahatlatır zaten.