doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve janset1843 tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mart 2010
    Konu Sahibi : janset1843
  1. janset1843

janset1843 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doktorum en güvenilir yöntemin hap yada condom olduğunu söylediğinde bir süre karar veremedim ancak ben hap kullanmak istemiyorum.erkeklerin condom dışındaki korunma yöntemleri Türkiye'de henüz kullanılmıyor diye biliyorum.Bahsettiğim şey aşı yöntemi ancak bu yöntem ne kadar üzerinde durulan bir yöntem ve korunma için hangi yöntemi neden öneriyorsunuz.
    yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ve doktorumuz.teşekkürler.
    sevgiler.

2. 15 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba korunma konusunda yükün büyük kısmı kadınlardadır maalesef. kondom hem gebelik hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korur. ama bunu düzenli kullanamayacağınızı düşünüyorsanız en güveniliri gene sizin kullanacağınız doğumkontrol hapları olacaktır.

4. 18 Mart 2010
  5. _biyolog_

_biyolog_ visale aşık.. 30.06.2011 Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merbaha aytun bey tamda bu noktada size bi soru sormak istiyorum. hamile kalmamak için uzun vadede doğum kontrol hapı kullanmak ne derece doğru? şu an nişanlıyım ve 2 sene kadar hamile kalmak istemiyorum. nihayetinde o tür ilaçlarda hormon ilaçları herhangi bi zararı var mı? kısırlık, bazı kanser çeşitleri gibi.. bilgilendirirseniz sevinirim!

6. 19 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam 2 yıl uzun bir süreç değildir. eğer ilaç kullanmanıza engel başka bir sağlık sorununuz yoksa doktorunuzun tavsiye edeceği ilacı kullanabilirsiniz.

8. 19 Mart 2010
  9. esinte

esinte sudem sana emanet allahım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hocam ben tüp bebek yaptırcam eşimde sperm azlığı var ama hareket iyi 17 milyon bende sorun yok gayet iyim bizim tüpbebekte şansımız kac olur bide ilk denememiz tutarmı

10. 19 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, tüp bebek için başvurduğun merkezin kalitesi artık son çıkan yasadan sonra çok daha fazla önem kazandı. tek embriyo transferi olacağından şansını iyi değerlendirmeni tavsiye ederim. muayenesini yapmadan bir hastaya yüzde şans ifade etmek falcılıktır. sana bol şans diliyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.