Doğum kontrol hapı muayenesi

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve parl35 tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

27 Haziran 2010
    Konu Sahibi : parl35
  1. parl35

parl35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    3 ay sonra evlenicem.Doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum,ama bunun için doktora gitmem gerekli.Doktora gitmeye biraz çekiniyorum.Çünkü nasıl bir kontrol olduğunu bilmiyorum.Doğum kontrol hapı almak için doktora gittiğimde nasıl bir muayene olucak?Kan tahlili falan mı,yoksa başka şeylerde var mı?Lütfen mesajlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.Çünkü bu aralar gitmeyi düşünüyorum.

2. 27 Haziran 2010
  3. Osso

Osso sıfırdan başlamak Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim doktora gittiginde, o senin icin en uygun dogum kontrol yontemini bulmak icin hormonlarina bakmak ister, bunun icin de bir kan tahlili yapar, sonuclarina gore en uygun dogum kontrol hapini verir. baska bir muayene olmuyor endiselenme..

4. 27 Haziran 2010
  5. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım yanılmıyorsam adetinin 1. günü gidip kan tahlili veriyosun. hormonlarına bakılıyor,bu kadar.

6. 28 Haziran 2010
  7. parl35

parl35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkür ederim kızlar,çok sağolun.Ama bi arkadaşım alttan muayene edildiğini söyledi.Öyle bişey yokmuş,sadece kan tahlili yapılıyormuş diyorum ama,o yine de alttan muayene var diye tutturdu.

8. 29 Haziran 2010
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım bi kere bekar bi kızı alttan muayene etmezler. hiiiç korkma yani. hormon testi yaptırmadan kafana göre ilaca başlama, ben öyle yapmıştım çok kilo aldım. doğru yoldasın yerimseniben
    bu arada hayırlı olsun.

10. 29 Haziran 2010
  11. parl35

parl35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ay çok sağol canım, valla içimi rahatlattın.Yani alttan muayene edilmesi saçma olurdu,daha evlenmeden etmeden.Arkadaşım işte aklımı karıştırdı,kendi de bu yüzden gitmedi doktora.Gerçi evleneli baya oldu onun.Kafama göre başlamayı düşünmüyorum canım zaten.Doktora danışarak kullanıcam,en iyisini onlar bilir çünkü.Teşekkür ederim. opuyorumnanaktan a.s.

12. 29 Haziran 2010
  13. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    adetinin 2 yada üçüncü günü gidip hormon testleri oluyosun sonra sana uygun hap veriyo bu kadar basit yani sadece kan testi canım belki ultrason lada yumurtalıklarına bakabilir ama tabi aile planlamasını bilemem ben başka nedenlerden dolyı gitmiştim banada doğum kontrol verdi böyle oluyo

14. 30 Haziran 2010
  15. parl35

parl35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Teşekkür ederim canım. Yani regl olduğum günlerde gitmem şart öyle mi? Bunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. opuyorumnanaktan

16. 30 Haziran 2010
  17. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet şekerim gerçi benimki adet geçikmesi den dolayıydı hormon tahlili falan onalr içindei ama aynı şey uygulanıcak sanada yani ultrasonla bakar önce kistik bişi varmı polikistikovermısın falan diye sonra işte hormon testleri isticek ona göre senin bünyene en uygun hapı vericek hem bilgilendirirde seni unutma iki yada üçüncü günü olman gerekiyo testleri yoksa hormon sonuçların çıkmaz bua rada rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutluopuyorumnanaktan

18. 30 Haziran 2010
  19. parl35

parl35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    ultrasonla bakarlar derken,anlamadım canım.Yani alttan mı bakıyolar.Daha açık yazarmısın canım ya,altımızı çıkarıcak mıyız yani?Oraya ultrason nasıl oluyo ki?Bide doğum kontrol hapı için gidicem sadece,ultrasona gerek olur mu ki? :bbo: