dogum kontrol hapı---önemlı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve glsh85 tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : glsh85
  1. glsh85

glsh85 Guest

merhaba arkadaslar
    polıkıstık overlıydım
    8 yıldır ılac ıcıyordumm
    bugun yepyenı cok ıyı bır doktora gıttım
    adam sok oldu
    dedıkı dogum kont hapı 6 aydan cok ıcılmez eger tepkı vermesse bunye baska tedavı yolu secılır dedıı
    sonuc mu nee
    yumurtalıklarım ve rahmım kuculmuss hormonlardann
    :bbo:

2. 22 Ocak 2009
  3. kitty_n

kitty_n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet yani bunu ben de duydum.doğum kontrol hapı yumurtalıkları acayip şekilde baskılıyor.üstelik meme kistini de tetikliyor.-tabi bende doktorların yalancısıyım doktor ya da uzman değilim- benim iki göğsümde de meme tümörleri var iki kere ameliyat oldum ve doğum kontrol hapı kesinlikle yasak.bazı doktorlar yumurtalık kistinden koruduğunu söyler ama sonuçta yumurtalamayı engelliyor,regli çok çok azaltıyor ve benim kullanan btün arkadaşlarım en fazla 2 yıl kullanıp ara verdiler.ben de 6 ay kullanmıştım adetlerimi düzenlemek için evet düzenliyor ama çok azaltıyor bu da ne derece sağlıklı tartışılır tabii....

4. 22 Ocak 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım uzun süre içmemek lazım...arada bir ara vermek gerek...

6. 22 Ocak 2009
  7. glsh85

glsh85 Guest

uff bobreklerımın de tomografısı cekılcekk

8. 22 Ocak 2009
  9. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    doğum kontrol hapını 9 ay kullandım korunma amaçlı kullanmaz olaydım adetlerim azaltı yumurtalarımın kaalitesini değiştirdi daha neler yaptı bilmem 10 ay oldu bırakalı ama maşallah verdiği hasar beni bırakmadı

10. 22 Ocak 2009
  11. TheShe

TheShe Guest

Aynen ben de 8-9 yıldır pco'lu olduğumu biliyorum ilk 5 sene düzenli kullandım. Sonra kanserle ilgili bir seminere katılmıştım, orada özellikle doğum yapmamış kadınların doğum kontrol hapı kullanmasının kansere davetiye olduğunu anlattılar. Ben tabi şok :1shok:
    Sonra içmedim, ama ara ara fenalaşıyorum ağrılardan, enfeksiyon falan oluyor yumurtalıklarda, doktorlar yine doğum kontrol hapı veriyor. Ben de bir iki ay içip bırakıyorum, ama bu son sefer kilo aldırdı. :kızgın: Niye bize doğru düzgün bir tedavi vermiyolar ki, kistlerden kurtulalım derken, rahim-yumurtalık küçülsün, kansere davetiye çıkaralım, ee neresi tedavi bunun ya :mymeka: Sinir oldum

12. 30 Ocak 2009
  13. wakeup

wakeup Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar;
    Tüylenme problemim vardı.ben 6 gün diane 35 kullandım.aslında 1 sene kullanmam gerekiyodu.bıraktım.kilo,bas agrısı,damarlarda tıkanıklık yapması gibi olumsuz etkileri beni korkuttu.şimdi de daha adett olmama 2 hafta varken gene adet oldum.21 gun kullanıp mı bıraksaydım.şimdi bu düzensizlik ne kadar sürecek bilen var mı?

14. 31 Ocak 2009
  15. magnilda

magnilda happy birthday to me Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende birşey öğrenmek istiyorum ama konuyu nereye açmalıyım bilemedim ddoğum kontrol hapı bıraktıktan ne kadar süre sonra hamile kaldınız ama pco olmayan arkadaşlarım cevap verirse daha sevindirici olur o özel bi durum çünkü..

16. 31 Ocak 2009
  17. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    işte tüm bu endişelerim ve korkularım yüünden d.k.hapını bıraktım!
    7 ay kullandım ve bıraktım..
    bir daha kullanmayı düşünmüyorum...
    en iyisi kondom....

18. 31 Ocak 2009
  19. aleynabir

aleynabir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar.ben 2 ay kullandım doğum kontrol hapını ve acayip azaltı kanamamı,4gün içinde de tamamen bitirdi.aslında 6gün sürerdi.normalde ilk gün en az 10 ped kullanırdım,hapı kullanırken 4 günde toplam 4 ped kullandım;düzene sokması için sağlık ocağına başvurmuştum,öyle aldım.ama 2ay kullandım ve başlamış olduğum tarihten 4 ay süre içerisinde tam 14 kilo aldım.bıraktığım halde almaya devam ettim anlayacağınız.şuan 90kiloyum.hapa başladığımda 80kiloydum.bıraktığımda 90 kiloydum.bırakttıktan sonra da 99 a kadar çıktım.4ay içerisinde zar zor 8 kilo verdim.
    kullansak bi dert kullanmsak bi dert yani.

Son düzenleme: 31 Ocak 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.