doğum kontrol hapı ve ara kanama ! çok önemli

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve lacrimaa tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Mart 2010
    Konu Sahibi : lacrimaa
  1. lacrimaa

    lacrimaa Aktif Üye Üye

    Katılım:
    16 Mart 2010
    Mesajlar:
    1
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba.

    ben birkaç hafta önce doğum kontrol hapı kullanmaya karar verdim. birkaç gün kullandıktan sonra yan etkilerinden korkarak hapı bıraktım ve üç dört gün sonra kanamam oldu. reglim biteli 10 gün olmuştu ve hapı bıraktıktan sonra tekrar kanamam oldu. yani 10 gün arayala iki kez regl oldum denebilir. şuanda ikinci kanamanın 3. günündeyim ve nedenini tam olarak anlamış değilim ayrıca kanama sırasında regl sancısı gibi hiç bir acı çekmeden kanıyorum. doğum kontrol hapının bu gibi etkileri olabileceği söyleniyor. kutu bitmeden bıraktığım için böyle bir sorunla karşılaşmam olası mıdır ? başka bir sebep kanamama neden olmuş olabilir mi ? bilgilendirirseniz çok sevinirim. kolay gelsin.
     
  2. 16 Mart 2010
    Konu Sahibi : lacrimaa
  3. guldeseker

    guldeseker Popüler Üye Üye

    Katılım:
    23 Eylül 2008
    Mesajlar:
    3.553
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    muhtemelen hap neden olmuştur bu kanamaya zaten yan etkilerindede mutlaka yazar
    fazla dert etme kendine biraz daha bekle geçmezse bi dr a başvurursun
    bende kullandım yasmin hiç ara kanama olmamıştı
    ancak hapı bıraktıktan sonraki adetim tam 20 gün sürdü okadar kan kaybettimki ve sancısızdı kanamalar senin gibi doktor ilaçtan olduğunu söylemişti
    seninkide ilaç yüzündendir bence
     
  4. 16 Mart 2010
    Konu Sahibi : lacrimaa
  5. Bahceci

    Bahceci Yeni Üye Üye

    Katılım:
    2 Mart 2010
    Mesajlar:
    7.574
    Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ilacın sizi korkutan yan etkisi nedir bilmiyorum ama dünya üzerinde milyonlarca kadın uzun yıllardır bu ilaçlardan fayda görüyor. elbette dorğru seçilmiş ilaçlar olmalı ve doktor tarafından tavsiye edilmek koşulu ile. bahsettiğiniz düzensizlik de tamamıyla ilacı zamansız kesmenizden kaynaklanıyordur. ancak şikayetleriniz uzarsa veya başka korunma yöntemlerini öğrenebilmek için doktora başvurun. sevgilerimle.
     
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.