doğum kontrol hapı ve erkek bebek

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve nonis tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nonis
  1. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba, daha önceki forumlarda erkek bebek tedavisi için gidilen bir doktorun,iki marka doğum kontrol hapının hamilelik öncesi kullanılmasının erkek bebek ihtimalini arttırdığını söylediğini okumuştum.Ben çevremde kardeşim dahil beş altı kişinin d.kontrol hapı sonrası erkek bebek sahibi olduğunu gördüm, acaba sizler ne düşünürsünüz veya kullanıp oğlu olanlar yazarsanız sevinirim

2. 3 Şubat 2010
  3. momof2

momof2 kendi kendinin patronu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bir arkadasim yillarca jasmine dkh kullandi. Biraktiktan 4 ay sonra bir oglu oldu. Bilmiyorum bir baglantisi var m??

4. 4 Şubat 2010
  5. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    daha neler çıkacak ya hep erkek için yöntemler hiç kız için bi yöntem arayan yok ya.bende ikinci kızımı doğurdum yeni.kesin bi yöntem olmadıkça yapmıcam üçüncüyü şimdi cesaretim yok valla ne diyim.demekki kızlar kolay yapılıyo:)

6. 4 Şubat 2010
  7. tombilibu

tombilibu evli mutlu çocuklu:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende kızıma doğum kontrol hapından sonra hamile kalmıştım de.... li bişeydi tam hatırlamıyorum
    şimdi kısmetse erkek bebek bekliyorum
    ama bende duymuştum d. kontrol hapınınn erkek bebek ihtimelini arttırdığını ama bazılarının tabi kesin değil
    araştırmak lazım:)

8. 4 Şubat 2010
  9. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    daha önceki topiklerde okumuştum erkek bebk tedavisi yapan serhat sakız adlı hekime giden arkadaşa, doktor jasmin ve diana 35 kullanımı erkek bebek ihtimalini%97ye kadar çıkarabiliyor demiş ama sadece bu ikisi için konuşmuş ve 3-4 aydan sonra demiş tabi yanında yumurta takibi falan da yapıldığı için şans arttırıcı bir durummuş kullanıp hamile kalanlar yazarsa bir fikir ediniriz hiç olmazsa...ben ne kadar jasmin kullanan tanıyorsam hep oğulları oldu :)

10. 4 Şubat 2010
  11. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ikinci kızımı yeni doğurdum gözün aydın inan kız bebk isteyende çok var enaz erkekler kadar.benim kızı olmayan dört yengem bir halam var kaç yaşındalar hala üzülürler bir kızımız olmadı diye..serhat sakız adlı doktorun tedavisiyle yani yumurtlama dönemi takibi yöntemiyle kız bebek cinsiyeti ihtimali daha azmış %87 lerdeymiş erkek daha kolaymış ben ilerde bütün yöntemleri uygulayıp yumurta takibiyle bir kez daha denemeyi düşünüyorum yoksa yine kızım olurmuş gibi geliyor...

12. 4 Şubat 2010
  13. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım dediğin gibi ihtimali arttırıyormuş, belki şu alkali olma durumunu sağlıyordur içindeki maddeler bilmiyorum tabi..bende yıllarca kullanıp kızı olan sadece bir kişi biliyorum geri kalan 5-6 kişi hep erkek doğurdu ama yumurtlama zamanı da önemlidir herhalde...

14. 4 Şubat 2010
  15. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    Ayyy ama ben kız istiyoruuum yaaa:))ablam da 1 senelik bir kullanım sonucu erkek doğurdu,fırlama yeğenim benim...ama belki de tesadüftür...

16. 4 Şubat 2010
  17. nonis

nonis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    niltt canım, evet belkide tesadüftür ama cinsiyet üzerine çalışmaları olan bir doktor söylediği için doğruluk payı olabilir diye düşünüyorum,inşallah seninde cici bir kızın olur canım:)

18. 4 Şubat 2010
  19. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 6 ay yasmin kullandım bıraktım 3ay sonra hamile kaldım şimdi 37.haftadayım ve kısmetse oğlum olcak