Doğum kontrol hapı

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve DeNtiN tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : DeNtiN
  1. DeNtiN

DeNtiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar merhaba prezervatifle korunuyoruz ama ben artık istemiyorum doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum bu konuda tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşır mısınız? marka, güvenilirlik ve yan etki olarak? şimdiden teşekkürlerr

2. 6 Haziran 2008
  3. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım.ben bu konuyu bir uzmanla konuştum.hapların çok uzun süre kulllanılmadığı sürece bir sorun oluşturmadığını,hatta gebe kalmayı kolaylaştırdığını,bazı kanser türlerini de engellediğini söyledi.ama dün gazetede okudum haplar meme kanseri yapıyor yazıyodu.istersen buna doktorunla görüş öyle karar ver. sağlıklı günler..

4. 7 Haziran 2008
  5. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Selamlar Dentin, ben 1 yıl kadar Yasmin adlı doğum kontrol hapını kullanmıştım. Fakat hem kullanışsızlığı (her gün aynı saatlerde almak, unutmak vb.) hem de kilo artışı, göğüslerde şişme gibi yan etkileri nedeniyle bıraktım. Şimdi Mesigyna denen aylık bir iğne kullanıyorum. Çok da memnunum. Yasmin yan etkileri çok düşük olan haplardan bir tanesi ve bir çok kadının da hiç bir şikayeti yok. Fakat her kadında durum farklılık gösterdiği için sen yine de bir doktora bu konuda danış, basit bir testle sana en iyi gelecek olan hapı önerecektir. Güvenilirliği konusunda endişen olmasın. Yöntemi doğru uyguladığın takdirde %99 oranında koruyor.

6. 7 Haziran 2008
  7. menekshe

menekshe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2004 yılında evlendim. henüz çocuk düşünmediğim için kalıcı bir koruma yöntemi aradım.
    bir arkadaşım uzun zaman koruma sağlayan kapsül yönetmini tavsiye etti.
    evlenmemden hemen önce hastahaneye gittim. orada kolumda deri altına bir kapsül yerleştirdiler.
    5 - 6 yıl kadar koruma sağlıyor.

biraz pahalı ama çok rahat. hepinize tavsiye ederim.
    bilgi almak için büyük hastanelere bu konuyu sorabilirsiniz.

8. 8 Haziran 2008
  9. iremeren

iremeren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence bir doktora danış ve sana ne verirse onu kullan her bünyeye göre ilaç değişiyor.en doğrusunu doktordan öğrene a.sbilirsin

10. 8 Haziran 2008
  11. rainbow55

rainbow55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bu bahsettiğiniz yöntemin yan etkileri var mı?

12. 12 Haziran 2008
  13. menekshe

menekshe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yan etkisi yok. % 100 koruma sağlıyor.
    ben yalnızca o zaman ilgilenmiştim. fazla bilgim yok. büyük hastahenlerde hala
    yapılıyor oralardan bilgi alabilirsiniz.

14. 15 Temmuz 2008
  15. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    5-6 yil sonra o kapsül cikarilip yenisi ile mi degistiriliyor :uhm: hic duymamistim ama ilk isim dogumdan sonra arastirmak olucak ..ne kadar etkili korumasi var acaba ..gercekten ilk defa duydum tesekkurler bilgi icin

16. 15 Temmuz 2008
  17. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bilgi için ben de teşekkür ederim, kapsülü ilk kez duyuyorum.

18. 15 Temmuz 2008
  19. sev_al

sev_al Guest

Sperm Öldürücüler Nedir?
    Cinsel ilişki öncesi vajina içine yerleştirilen fitil, köpük ve tabletlerdir. Sperm ödürücüler, spermleri vajina içinde öldürerek etki gösterir. Bir başka deyişle, spermlerin yumurtaya ulaşmasını önler.

Genel Tavsiyeler
    • Sperm öldürücü köpük kullanacak olan bir kadın, önceden deneme yoluyla köpüğü
    kullanmayı öğrenmelidir. Böylelikle, cinsel ilişki esnasında köpüğün kullanımı kadın için daha kolay olacaktır.

• Kutuda bir dahaki cinsel ilişki için yeterli miktarda sperm öldürücü köpüğün kalıp
    kalmadığına emin olamazsınız. Bu nedenle, ekstra bir kutu bulundurmak faydalı olacaktır.

Sperm Öldürücülerin Olumlu Yanları Nelerdir?

• Sperm öldürücüler, kadını özgür kılar ve korunma yöntemi kullanımı üzerinde kontrol sahibi olma fırsatı verir.
    • Sperm öldürücüleri temin etmek veya yerleştirmek için bir uzmanla görüşmek gerekmez. Reçete lazım değildir.
    • Cinsel ilişkiden yaklaşık 20 dakika öncesine kadar vajina içerisine uygulanabilir, ve hemen etkisini gösterir.
    • Boşalmanın hemen ardından penisi vajinadan geri çekmeye lüzum yoktur.

Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

• Sperm öldürücüler vajina için rahatsız edici olabilir.
    • Tek başına koruyuculuğu diğer modern gebeliği önleyici yöntemler kadar yüksek değildir. Daha yüksek koruyuculuk için kondom ile birlikte kullanılması önerilir.
    • HIV/AIDS’e ve diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruyucu değildir. Daha etkili koruma için kondom kullanın.

Sperm öldürücüleri Nereden temin edebilirim?

Sperm öldürücüler, eczanelerde ve sağlık merkezlerinde bulunabilir. Sperm öldürücüler ve diğer gebeliği önleyici yöntemler konusunda danışmanlık hizmeti almak için Sağlık Bakanlığı’na bağlı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezlerine ve eğer varsa bu merkezlerin içindeki Gençlik Danışma Birimlerine başvurabilirsiniz

not : ALINTIDIR

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.