doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve meldek tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

30 Kasım 2007
    Konu Sahibi : meldek
  1. meldek

meldek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar
    ben 5 ay düzenli doğum kontrol hapı kullandım geçen ay bıraktım ve anne olmak istiyorum sizce nekadar zaman alır hamile kalmak, bide hap ile korunduktan sonra hamile kalan arkadaşlar varsa bana blgi verebilirlermi bu konuda, fazla acele ediyorum galiba:asigim:

2. 30 Kasım 2007
  3. EU2

EU2 Guest

slm meldek
    bende 2 yıl hap kullandım 2 ay öncede bıraktım ilk ay olmadı.inşallah bu ay olur diyorum.bende geçen ay epey araştırdım.hapla diil de bünyeyle alakalı sanırım.çünkü ablam 8 yıl hap kullandı bıraktığı ay hamile kaldı.doktorlar uzun süreli kullanımda 6 ayı bulur diyorlar.ama senin az da olmuş zaten.inşallah en kısa zamanda ikimizde hamiş oluruz...

4. 30 Kasım 2007
  5. meldek

meldek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah arkadaşım bugun kasığında mütiş bi ağrı var nedeni ne acaba

6. 30 Kasım 2007
  7. EU2

EU2 Guest

adet günün nezaman..senin ilk ayın mı bu ilacı bıraktıktan sonra..

8. 30 Kasım 2007
  9. meldek

meldek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok 2,ayım 13 aralık falan ama bu hafta yumurtlama dönemimdi onunla alakalı heralde

10. 30 Kasım 2007
  11. EU2

EU2 Guest

aa bak bunu hissedebilmen çok iyi yumurtlama döneminin takibinde de kullanabilirsin hem.benimde yumurtlama döneminde kasık ağrılarım oluyor.ondandır canım...

12. 30 Kasım 2007
  13. MeDceZir

MeDceZir Kuzularımı çook seviyorum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    slm kızlar. Bende aynı sizin gibiyim. 2. ayım hapsız. 1 seneye yakın kullandım. Bende birde kist var. Doktorum engel değil dedi. Adetim 2 aralıktı. Ama bugün lekelenme tarzında bişeyler geldi. Acaba adet mi oluyorum. Ama erken. Çünkü 28 günde oluyorum. Şaşırdım bende. 2. çocuğumuz olsun istiyoruz ama bakalım. Bu ayda olmayacak galiba. Allah gönlümüze göre versin inşallah...

14. 30 Kasım 2007
  15. XIXpek Kozasxix

XIXpek Kozasxix Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de beş ay kullandım sonra bıraktım sanıyorum ki etkisi üç- dört ay sürer ama nerde şak dedim hiç adet görmeden hamile kaldım, umarım bunun bebğe bir zararı yoktur.

16. 30 Kasım 2007
  17. meldek

meldek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kullandığın hap etkisi en az olanlardanmış demekki hemen hamile kalmışsın benim bi arkadaşım unuttup kalmış ve ilç kullanmaya devam etmiş 1 ay daha
    oda çok korktu bebeğe birşey olur diye ama çok sağlıklı bi kızı var,allah bebeğini hayırlı etsin arkadaşım, sağlıklı bi şekide ona kavuşman dileğiyle

18. 30 Kasım 2007
  19. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bak 2 yıl hap kullandım ilk ay hamile kaldım ,bende erken bıraktım biraz gecikir diye dr da dedi acele etme bikaç ay daha uzun olabilir diye ama bizim yaramaz aceleci çıktı