Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalma süresi?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve carpediem19 tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : carpediem19
  1. carpediem19

carpediem19 huyyysuuzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba doktor hanım bi sorum daha var size herkes başka bişey söylüyo ben anlamadım bunun doğrusunu siz bilirsiniz ben doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra en az 3 ay korumasının devam ettiğini duymuştum ama bıraktığı gibi hamile kalanlar bir ay sonra hamile kalanlar kişiden kişiye değişen bişey mi bu öle bişeyse bana niye böle dediler???:kızgın:

2. 6 Nisan 2010
  3. DerindirSiyahlar

DerindirSiyahlar Almina ve Çınar ilkokula başladı! :) Pro Üye

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    Ben doğum kontrol hapını bıraktım hemen tüp bebek tedavisine başladım ve hamile kaldım.3 ay sonra gel falan demediler...

4. 7 Nisan 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam güzel bir soru sormuşsun. çünkü bu korunma yöntemi sadece düzenli kullanıldığı dönemde koruma özelliği taşır. yani ilacı bıraktıktan sonraki ay yumurtlamanız tekrar başlayacağından gebelik ihtimali de başlar. sevgiler.

6. 7 Nisan 2010
  7. carpediem19

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim ilginiz için. hapı bıraktıktan sonraki ay demişsiniz benim derdim şu aslında ben hapı en son 3 şubatta içtim 8 şubatta adet gördüm ve o gün yeni hapa başlamadım ardından adetim 6 gün sürdü yani 13 şubatta bitti ve 15 şubatta korunmasız bi birlikteliğim oldu bu da aslında farkında olmadan oldu 2 yıldır hap içmeye alışıp hep öle birlikte olduğum için fark etmedim bile!!! tabi bu olaydan hemen sonra hamile kalmayı şu an hiç istemediğim için hata ettiğimi düşünüp diğer birlikteliklerimde eşim hep korundu şimdi soruyorum bi ay bile olmadı ben hapı bırakalı bu ilişki olduğunda hamilelik ihtimali nedir? birliktelikten sonraki ayda yani 8 martta tekrar adet gördüm ama bu ay hala tık yok 5 gün gecikti sizce kafaya çok taktığım ve aşırı stres yaptığım içinde gelmemiş olabilir mi yoksa hamile mi kaldım??

8. 7 Nisan 2010
  9. DerindirSiyahlar

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    kan testi yaptırsana canım,madem şüpheleniyorsun.

10. 7 Nisan 2010
  11. carpediem19

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doğru diyosun arkadaşım da korkuyorum pozitif çıkıcak diye valla hiç hazır değilim çünkü buna ama olduysa da yapıcak bişey yok tabi yarın doktora gidicem zaten gelmezse ben sadece bu haplar konusundaki gerçeği öğrenmek istemiştim bi daha aynı hataya düşmemek için yani çünkü bi ay bile olmamıştı hapı bırakalı o yüzden neyseeeeeemafoldumben

12. 7 Nisan 2010
  13. DerindirSiyahlar

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    Canım varsa birşey nasılsa ortaya çıkar.doğum kontrol hapları fsh yı yükseltiyor.stresten de olabilir.dr da bilemez ki hamile kalıp kalmadığını.anca betahcg testi ile öğrenebilirsin.

14. 7 Nisan 2010
  15. carpediem19

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doğru söylüyosun varsa bişey ne desen ne yapsan boş kafamı durmadan meşgul ediceğine gideyim de hamileysem öğreneyim değilsem de bi sorun varsa öğrenmiş olurum napcez artık beraber büyürüzkaydirigubbakcemile2 ben hazır olduğumda çok istediğimde olsun isterdim ama hayırlısı

16. 7 Nisan 2010
  17. DerindirSiyahlar

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    hayırlısı canım.

18. 7 Nisan 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    evet test sonucun en doğru açıklamayı yapacak hepimize hadi git doktora sonra bize de haber ver gelişmeleri.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.