Doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra ?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve TuRuNCu tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : TuRuNCu
  1. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.404
    Ödül Puanları:
    238
    Kızlar doğum kontrol hapını bıraktığın ay adetinin 10-15 gün sürme ihtimalinin olduğu doğrumudur acaba ?
    Ben bu ay son kutumu bitirdim ve artık bırakmak istiyorum.Fakat adet günümün uzamasından endişe duyuyorum.Malum ramazandayız ve kalan 2 haftayıda adetli geçirmek istemiyorum.
    Eğer birçok kişide adet 10-15 gün falan sürebiliyorsa o zaman bir kutu daha alıp devam etmeyi düşünüyorum.
    Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum a.s

2. 24 Ağustos 2010
  3. daisybed

daisybed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    adetinizi geciktirmek istiyorsanız son kutunun son tabletini aldıktan sonra hiç ara vermeden ikinci kutuya başlamanız lazım. ikinci kutuyu bıraktıktan 1-3 gün sonra adet olursunuz.
    ben doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra adetim her zamanki gibi 5 gün sürdü, sadece daha yoğun olmuştu. o kadar uzun sürdüğünü duymadım kimseden. ama sonuçta doğum kontrol hapları hormon ilaçlarıdır ve nasıl ilk başlarda ara kanamalar yapıyorsa bıraktıktan sonra da regl değişiklikleri olabilir.

4. 24 Ağustos 2010
  5. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.404
    Ödül Puanları:
    238
    yardımın için tşk ederim a.s

6. 24 Ağustos 2010
  7. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.601
    Ödül Puanları:
    238
    Ben d.k hapını bıraktım gecen ay bu ay hala adet olmadım bilmiyorumkismile olsam yenıden baslıcam bu ne yaaa

8. 24 Ağustos 2010
  9. elcinguven84

elcinguven84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende hapı 3 gün önce bıraktım asırı vajinal kanamamdan dolayı hormonlarımı alt üst etti.ve dün tekrar kanamam basladı doktorumla konustum adet oldugunu söyledi ve 1 hafta sürebilirmiş.yogun sekilde oluyo gercekten dieğr adet dönemlerimden farklı.en güzeli bu hormon haplarına hiç baslamamak ve bu sıkıntıları cekmemek bu sıkıntılarımdan dolayı hap kullanmayı artıkkk düşünmüyorum maalesef:KK43:

10. 1 Eylül 2010
  11. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.404
    Ödül Puanları:
    238
    Kızlar ben ağustosun 16.da son hapımı içmiştim.Herzaman ki gibi adetim hapı bıraktıktan 5 gün sonra geldi.Yani ayın 21.de(bu arada hapı tamamen bıraktım ayın 16.dan sonra)

Normalde adetim 5-6 gün sürerdi fakat bu ay 11 gün oldu hala bitmedi.Son 4 gündür günde sadece 1-2 damlada olsa kahverengi akıntı devam etmekte.

Acaba hapı bıraktığım için mi böyle oldu ?

12. 1 Eylül 2010
  13. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Haberiniz olsun ara vermeden ikinci kutuya geçmek çok çok zararlı...

14. 2 Eylül 2010
  15. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.404
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben ikinci kutuya falan başlamadım ki ...

1 kutuyu tamamen kullandım ve bırakılması gerektiği zaman bıraktım yerimseniben

16. 2 Eylül 2010
  17. sinerJim

sinerJim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar oraya buraya yazdım bi türlü cevap alamadım tereddütteyim 2 gündr yardım edin =( , ben salı norlevo kullandım. benim aklımda 12 saatten önce ilk hap 12 saat qeçtikten sonra diğer hap kullanılır diye aklımda kalmış. fakat ilişkiye girdikten 7-7.5 saat sonra kullandım. ve o aklımda kalan şekilde kullandım. recetesini okuyunca hemen diğerinide attım. tek seferlikmiş. ilk attığmdan 2 saat snra attım diğerinide. yan etkileri akşama kadr sürdü yarında devam etti, baş dönmesi,halsizlik ve hassasiyetlik vardı. 2 saat arayla kullandım diye bi yanlışlık yapmış olamam dimi ?
    :S

Konu başlığı burası değil ama fellik fellik geziyorum bi insan bile mi bilmez ya. :KK43: