dogum kontrol hapini biraktim tekrar regl oldum?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve GuerillaTanya tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : GuerillaTanya
  1. GuerillaTanya

GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar, ben 1,5 hafta önce regl olmustum. son cumartesi d.k.hapini almam gerekiyordu fakat sehir disinda oldugum icin alamadim ve birakmis oldum.
    2 gündür kanamam var. bu normal mi? daha önce biraktigimda böyle olmamisti.
    2 gün önce spora gitmistim. band masaji yapmistim. baldirlarim cok agriyordu. bununla ilgisi olabilir mi. cünkü normal reglmden daha fazla kan geliyor.

tskler

2. 24 Ağustos 2010
  3. elcinguven84

elcinguven84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba;
    bende asırı vajinal kanamamdan dolayı 4 aydır kullandıgım yazz hapını bıraktım c.tesi günü ve kutu bitmeden bırakmak zorunda kaldım cünkü kanama asırı etkiledi doktorumla konsutum su an yine kanamam var onun dediğine göre senle de paylasıyım bilgilerimi bugun sinirlerim o kadar bozuldugu için aradım doktoru o da; hapı bıraktıgın için su an cekilme kanaması yasıyosun dedi ve ilk 2-3 gün yogun sürer dedi 1 hafta da sürebilir telaş etme dedi sanırım sen de de böyle bi durum söz konusu.

4. 24 Ağustos 2010
  5. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra dengesizlik yaşarsın.. ya hemen olur veya 2-3 ay olmayabilirsin korkma. hatta bu kanamadan sonraki kanamanda hapa geri başlayabilirsin eğer bırakmak istemiyorsan.

6. 24 Ağustos 2010
  7. GuerillaTanya

GuerillaTanya Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    birakmak istemiyorum. bu kanamadan sonraki kanamada tekrar baslicam...alismisim düzenli adet olmaya böyle neye ugradigimi sasirdim :KK43:

cok tskler

8. 24 Ağustos 2010
  9. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Hapı yarım kullanıp bırakınca, vucut ilaç bitti diye algılıyor sanırım ve tekrar kanama başlıyor.
    Ben de yeni ilaca başlayıp 5 gün kullanıp bırakmıştım ve kanamam olmuştu.
    Sonra ki aylarda düzene girdi.

10. 20 Eylül 2010
  11. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende aynı şeyi yaptım dayanamadım yan etkilerini 2. ayımda 3 gün içip bıraktım. 8 inde adet olmuştum bugün tekrar oldum.
    inşallah düzene girer.çok korkmuştum sabah yazdıklarınızı okuyunca rahatladım.

12. 14 Aralık 2010
  13. derin_mavi

derin_mavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar doktor banada dogum kontrol hapı verdi 2 cm lik kistimi tedavi etmek için fakat medyada çıkan dogum kontrol haplarıyla ilgili yan etkileri okuyunca 6 gün içtiğim ilacı bıraktım. 2 gün sonra kanama geldi. şuan okuduklarımdan biraz rahatladım. aynı şeyleri yaşıyan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. inşallah bu kanama normaldir.

14. 16 Aralık 2010
  15. lifetime

lifetime Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    evet canım kanaman normal bende pko için yasmin içiyorum ramazanda mide bulantısı yapıyo diye bıraktım adet oldum hiç oruç tutamadım:)) doktoruma sordum normal hapı yarıda bıraktığın için oldu dedi bu arada ben pko için yasmin ve glifor içiyodum gliforuda yarım bıraktım onu bırakıncada adet oldum onuda sordum doktor onada hapı yarıda kesmenden kaynaklanıyo dedi.

16. 13 Şubat 2011
  17. mersa_liz

mersa_liz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    61
    Hapı yarıda bırakmak zararlı mı? Ben de 10.günümdeyim ama bırakmak istiyorum. kanama dışında birşey olur mu?

18. 25 Nisan 2011
  19. spiderious

spiderious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım ben de 7 tane içip bırakmıştım ki o sırada adetim yeni bitmişti. Bıraktıktan 2 gün sonra tekrar adet gördüm ve yaklaşık 6-7 gün devam etti. Yani 2 gün arayla 2 defa adet görmüş oldum,sanırım çekilme kanaması denilen şey bu. Ama sonraki ay adetim normale döndü.İlacı bıraktıktan sonra tekrar kanama olması normal.