Doğum Kontrol Hapını İlk Defa Kullanıyorum Evlenicem Yardım Edermisiniz?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve MELEK YXUXZLXUX tarafından 3 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Nisan 2008
    Konu Sahibi : MELEK YXUXZLXUX
  1. MELEK YXUXZLXUX

MELEK YXUXZLXUX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 19 mayısta evlenicem inşallah 3-4 sene çocuk düşünmüyoruz. onun için sağlık ocağına gittim hemen oracıkta bana doğum kontrol hapı verdi biraz konuştuk falan şimdi yaklaşık 2 hafta oluyo başlayalı adetimin ilk günü almaya başladım ilacı adetim bitti fakat hala kahverengi akıntı geliyo bir de ilacı alma saatim yaklıştığında ve aldıktan yarım saat bi saat sonra kasığım ağrımaya başlıyor normal mi bunlar ve bu ilaç iyimi bilmiyorum sağlık bakanlığının ücretsiz verdiği bi ilaç bi zararı olur mu sizce bana başka bi ilaçla devam etmelimiyim bilmiyorum:1no2: doğum kontrol ilaçları bakımından çok cahilim:eek:[/I][/B][/FONT] yardımlarınızı bekliyorum

2. 3 Nisan 2008
  3. EU3

EU3 Guest

merhaba
    bende 8 aylık evliyim.ben kullanmaya cesaret edemedim.çünkü horman ilacı sonuçta ve her gün düzenli alacaksın.kullanan tanıdıklarım içlerinde kilo alanlar oldu.bildiğimadet gününün ilk gününde alman gerektiği.21 gün kullanıyorsun.nedense ben güvenemiyorum anlıyacağın..

4. 3 Nisan 2008
  5. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende evlenmeden önce başlamıştımm. uzun bi sürede kullandımm. yasmin diye bi ilaç kullandımm. doğum kontrol hapları içinde yan etkisi en az olanıı.. bende hiç bi yan etki görmedim. uzun süre kullanan tanıdıklarımda var gayet memnunlar. tavsiye ederimm. ama yine doktora gitmenide öneririmm.

6. 3 Nisan 2008
  7. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim bildiğim kadarıyla doğum konntrol haplarına adetin 3. ve 5. günü başlanması gerekiyo ilacın prospektüsünü bence güzelce oku o etkiyi belki erken başladığın için görmüş olabilirsin canım

8. 4 Nisan 2008
  9. MELEK YXUXZLXUX

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktor bana kendi demişti adetinin ilk günü al diye öyle ilacın prospektüsü falanda yok 28 adet sağlıkocağının doktoru elden verdi her ay bittikçe gel dedi arkasında da sağlık bakanlığından onaylı satılamaz falan diye bi yazı var

10. 4 Nisan 2008
  11. MELEK YXUXZLXUX

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şimdi ben ne yapmalıyım eğer bu yöntem iyi değilse ne denemeliyim yada bu ilacı dediğiniz yasminle değiştirsem herhangi bir şey olur mu acaba

12. 4 Nisan 2008
  13. EU1

EU1 Guest

canım en mantıklısı jinekoloğa danışıp kullanmak kaş yapayım derken göz çıkarmanın bi anlamı yok

14. 4 Nisan 2008
  15. EU3

EU3 Guest

insandan insana değişiyor bence bikaç ay kullan bi yan etki görürsen ilacı değiştirir ya da bırakırsın.biraz araştırma yaptım çok yan etkisi görenler olmuş.ama senelerdir kullanıp çok memnun olanlarda var.ama evlendikten sonra netleşir.
    her gün hap kullanmak bana mantıklı gelmiyor

16. 4 Nisan 2008
  17. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben de dr tavsiyesi ile yasmin kullandım( korunma amaçlı).
    evlenmeden 2-3 ay önce başlarsanız daha iyi olurmuş(vücudunuza uyum sağlaması açısından)
    bendeki etkilerini yazıyorum;
    kullanmaya başladığım ayda 3 hafta kadar lekelenme oldu,bu normalmiş. sonraki aylarda regl dönemi dışında lekelenme olmadı hiç.
    adeti çok düzenliyor ve adet sancısını azaltıyor(bu yönü çok iyi)
    karında hafif şişlik yapıyor.
    her gün aynı saatlerde almanız gerekiyor.

18. 5 Nisan 2008
  19. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.370
    Ödül Puanları:
    238
    ben 6-7 ay önce başladım yasmin kullanmaya.Doktorum yazmıştı adet sancıları için.Adetimin ilk günü kullanmaya başladım.Doktorum ilk 3 ay ara ara hafif lekelenmeler olabilir ama geçicidir dedi.İlk haftalarda göğüste hassasiyet,şişkinlik ve bulantım oldu.Ama zamanla geçti.Şuan çok rahatım.Üstelik yasmin yan etkisi en az olan doğum kontrol hapı oldugu için hiç kilo almadım.Ben bi kadın dogum doktoruna git ve onun tavsiyesi ile ilaca başla derim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.