Doğum kontrol hapları ile ilgili-yardım

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Osso tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Osso
  1. Osso

Osso sıfırdan başlamak Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba. bugune kadar prezervatifle korunduk ama erkek arkadasim artik prezervatif kullanmak istemedigini belirtti. yani korunma görevini bana devretmis oldu. ben dogum kontrol hapina baslamak istiyorum ancak bunun icin bir doktora gidemedim. bugun de adetimin ilk gunu. eczaneye gitsem ve bir dogum kontrol hapi alsam, baslasam herhangi bir problem olur mu? önce doktora gidip mi hap kullanmaya baslamaliyim? bir an once korunmaya baslamak istiyorum. dogum kontrol hapina da adetin ilk gunu baslamak en etkilisi biliyosunuz

2. 23 Temmuz 2009
  3. Osso

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Lütfen çok önemli bu konu...
    :Saruboceq:

4. 23 Temmuz 2009
  5. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    doktora gitmene gerek yok. ben evlenmeden 1 ay önce gitmiştim doktor kullanabilirsin sorun olmaz dedi muayene bile etmedi yani. eczaneden direk alıp başlayabilirsin. zaten içinde nasıl kullanacağın yazıyor. hatta marka istersen benimkini önerebilirim; myralon. hiç bir yan etki yaşamadım ben.

6. 23 Temmuz 2009
  7. Osso

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cok tesekkür ederim aysegul2 bir kutu bittikten sonra mi guvenli olarak iliskiye girilebilir acaba?

8. 23 Temmuz 2009
  9. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    a.s evet beni arkadaşımın annesi o konuda özellikle uyarmıştı. kendisi sağlık görevlisiydi. İlk başlama gününü hatırlamıyorum ama adet günlerinde alınmıyordu 1 hafta diye hatırlıyorum.

10. 23 Temmuz 2009
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    her doğum kontrol hapı herkese iyi gelmez, doktora gidin ve size uygun olanı versin; sağlığınız sözkonusu... yerimseniben

12. 23 Temmuz 2009
  13. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben adet düzensizliği yaşadım çok kısa bi süre doktor bana bekar olduğum için muayenesiz falan verdi.kullanmaya başladım.tabi korunma amaçlı değildi ama.sonuçta fark etmez.ve içeriğinde tam koruma için iki hafta içilmeli gibi bişey yazıyordu.yani işinizi şansa bırakıp istemediğiniz bir gebelik yaşayıp ona bağlı kötü şeyler yaşamaktansa tabiki de bir an önce önleminizi alın.doktora da gidebilirsiniz.eğer ki utanıyorsanız adet düzensizliği deyin.tahlil yaparlar ultrasona sokarlar ama normalde çıksa yazıyorlar.ben de anormal bişeye rastlamadılar doktor psikolojik dedi ama yine de hapı yazdı.

14. 23 Temmuz 2009
  15. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    adetin 2 ya da 3. günü içilmeye başlanıyor hapı kesincede zaten 7 gün içinde adet olunması gerekiyor.ben öyle başlayıp kullanmıştım.ama ben bir ay kullandım hemen bıraktım.yan etki yaptı bana.aşırı iştahımı açtı midemi bulandırdı ve ödem tuttu vücudum bu kısmı da var.

16. 23 Temmuz 2009
  17. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bundan bahsediyorum işte, herkeste aynı yan etkiler gözükmüyor, bazılarının sorunsuz kullandığı haplar diğerlerinde şişlik, göğüs ağrısı, baş dönmesi ya da ağrısı yapabiliyor, başıma geldiği için biliyorum. doktor hapı yazmadan önce tahlil yapıyor en azından şutarafagitti

bu arada benim kullandığım hapa adetin ilk günü başlanıyordu...

18. 23 Temmuz 2009
  19. Osso

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim bugun adetimin birinci gunu de o yuzden kullanmak icin acele ediyorum biraz da. cunku prezervatifle korunmak istemiyoruz. hapla da korunmam icin yine bir ay beklemem lazim doktora gidersem. yan etki gördügümde zaten doktora giderim ama ben bugun adet oldugum ve hapa baslamam gerekli oldugu icin doktora gidemeyecegim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.