Doğum kontrol iğnesi (depo provera)

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve yagmur26 tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

19 Mart 2008
    Konu Sahibi : yagmur26
  1. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar doğum sonrası korunma yöntemi olarak 3 aylık doğum kontrol iğnesi kullanan var mı aranızda.Kırkım çıkmak üzere emzirdiğim için drum doğum kontrol hapını 6 ay kullanamıyacağımı söyledi ve 3 aylık iğne önerdi.Ama netten bakıyorum avantajı yanında dezavantajı da var iğnenin.Kullanan varsa aranızda bilgi verebilir mi lütfen

2. 19 Mart 2008
  3. EU3

EU3 Guest

canım ya konuyu açtığın iyi oldu.bende düşünmeye başlamıştım biraz araştırdım aylık olan daha iyi gibi geldi gerçi henüz doltorumla konuşmadım bakalım o ne önerecek..

4. 19 Mart 2008
  5. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    aylık olan iğne bencede daha iyi ama hormon seviyesi yüksekmiş emziren annelere uygulanmıyormuş

6. 19 Mart 2008
  7. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben o dediğin 3 aylık iğneyi kullandım ve çok pişman oldum:1no2: kulaktan dolma laflarla hareket ettim ve 6 ay sonra adetim düzene girdi aldığımda eczacı bayan yoktu çalışan vermişti daha sonra sormak için gittiğimde ilk kullananlara 3 aylık önermediklerini aylık önerdiklerini söyledi ben olsaydım sizi uyarırdım demişti ama aylıkta olsa asla eski yönteme geri dönecem spraila.s

8. 19 Mart 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ssprail düşünüyorum bende 40 ıma bi hafta kaldı..ama korkuyorum ya nası bişey bu çok canımızı acıtırmı ki..ben doğum bile yaparken bayıldım..dayanamadım sezeryana aldılar..alttan yapılan uygulamalar beni korkutuyo

10. 19 Mart 2008
  11. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki insanlık hali korkabiliriz ama kendini kasarsan zor oluyor rahat olman lazım benim ilk değil zamanı dolduğundan çıkarttırmıştım ve tekrar taktıracam düzene girmediğinden taktıramamıştım ama biliyorsundur heralde adetliyken takılıyor