Doğum kontrol iğnesi kullanan varmı???

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve eeesss tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : eeesss
  1. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar hiç 3 aylık veya 1 aylık dogum kontrol iğnesi kullandınızmı? iğneden yaptırmayı düşünüyorum ama hala kararsızım...

2. 16 Ekim 2009
  3. bizsizegeldikbitlendik

bizsizegeldikbitlendik Defne'nin anasııııı :)) Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende yaptırmayı düşünüyorum araştıraym dedim ama kmse bişey yazmamış :KK43:

4. 16 Ekim 2009
  5. CikolataSelalesi

CikolataSelalesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben aylık iğne (ismi mesigyna) yaptırdım gerçekten çok rahat arkadaşlar. tabi farklı bünyelerde farklı yan etkiler yapabilir belki ama herkes deneyimini yazıyorsa burada, ben de kendi deneyimimi paylaşayım...

ben doğum kontrol hapı kullanmak istemiyordum, hatta evlilik öncesi hazırlık için denedim kısa bir süre ama bende çok sinir stres yaptı bu haplar. sonralarda hep eşim korundu. iğneyi araştırdım, üç aylık iğnelerde yan etkiler çok fazla oluyormuş, adetteki düzensizlikler, hormonlarda farklılıklar fazlasıyla rahatsızlık veriyormuş. e sonuçta aylık iğnenin 3 katı etkili olduğuna göre yan etkilerinin bu yönde olması doğal. bana aylık iğne mantıklı geldi denemeye karar verdim ve geçen ay yaptırdım.
    adet günüm ve miktarım genelde sabitti öncesinde. iğneden 20 gün sonra regl oldum, önce lekelenme tarzında oldu bir iki gün. sonrasında devamı geldi, biraz zamana yayıldı normaldekinden 3-4 gün fazla sürdü ama çok büyük bir farklılık olmadı.
    onun dışında da bir yan etkisini görmedim şimdilik bunlar söyleyebileceklerim. ama doğum kontrol hapı gibi her akşam almak zorunda olmamak, eşlerin korunmasındaki gibi her seferinde ilişkiye ara vermemek gibi avantajları rahatlığı var iğnenin.

bilginize yerimseniben

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  6. 16 Ekim 2009
  7. CikolataSelalesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada yaptırmaya karar verirseniz en iyisi adetin ilk günü yaptırmak. eğer iğne adetin sonraki günleri yapılıyorsa iğneden sonra 1 hafta daha ek koruma gerektiriyor. yine de muhakkak iğneyi yaptırdığınız hemşireye danışın...

8. 17 Ekim 2009
  9. bizsizegeldikbitlendik

bizsizegeldikbitlendik Defne'nin anasııııı :)) Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkrler cnm bencede 1 aylık mantıklı,

10. 17 Ekim 2009
  11. eeesss

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148

canım cok sağol güzel açıklamıssın ben maalesef adetimin 4.günü yaptırabbileceğim hafta sonun adenk geldi gidemedim off iğneden de korkarım ama :) napalım garanti çözümm lazımkaydirigubbakcemile3

12. 19 Ekim 2009
  13. eeesss

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    sonunda bugun yaptırdım iğnemi ohh be :) biraz agrıdı ama

14. 19 Ekim 2009
  15. CikolataSelalesi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım. biraz ağır bir iğne, derine tam olarak nüfuz etmesi gerekiyor o yüzden azıcık acıyor ama sonu rahat kızlar yerimseniben

16. 19 Ekim 2009
  17. eeesss

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    sendede ağrı yapmışmıydı öyleymiş gerçi evet hala popmda derinlerde bi acı var :) ya bende öyle düşündüm hap falan her gün içmekte işime gelmedi açıkçası bu daha temiz ve kısa bi yöntem gibi geldi bana inşllh memnun kalırım adetimin 4.günü yaptırdım yani bugun tam 30 gün sonra yaptırıcam 2. sendede öylemi.birde 4. günü basladıgımız için 1 hafta ek korunma olacak biliyorum.yani bundan önemli 2.iğnende adet olma tarihin değilde ilk iğnenin üstünden tam 30 gün geçmesi önemliymiş değilmi?

18. 19 Ekim 2009
  19. cranky

cranky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel sizde bir yan etkisi olmamış. benim arkadaşım yeni yaptırdı. kanaması hiç durmadı kızın. ondan korktum ben biraz...