Dogum Korkusu

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve çikolatta tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

1 Ekim 2007
    Konu Sahibi : çikolatta
  1. çikolatta

çikolatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    AYLAR İLERLEDİKÇE İÇİMDE BİR ÜRPERTİ OLUŞUYOR DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM AMA BEBEGİMİN SAGLIGI İÇİN NORMAL DOGUM İSTİYORUM FAKAT İSTEMEKLE İSTEMEMEK ARASINDA TEDİRGİNİM ÇOK KORKUYORUM NAPICAM BİLMİYORUM SEZERYAN İSTEMİYORUM ZORUNLU OLMADIKÇA AMALİYAT MASASINA YATMAK İSTEMİYORUM ŞAŞIRDIM KALDIM SİZCE NORMAL DOGUM COKMU ZOR DİKİŞ YAPILIRKEN FALAN HİSSEDİLİYORMUDUR ACABA :a015:

2. 1 Ekim 2007
  3. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben de aynı senin gibi düşünüyordum , ama sancı olmadı , yerine yerleşmedi , günü geçti ve spinal sezeryan oldum , korktum aslında ama allaha çok şükür öyle kolay ve güzel oldu ki herşey , darısı başınıza , allah hayırlısıyla hepinizi kurtarsın , şimdiden kafaya takmanın bir anlamı yok yani , son andaki duruma göre su yolunu buluyor merak etme ...

4. 1 Ekim 2007
  5. EU1

EU1 Guest

cnm brnm sezeryan oldum neden korkuyosun

6. 1 Ekim 2007
  7. EU1

EU1 Guest

ilk günde ayaktaydım ...bi sorunum olmadı korktum ve böle yaptım..ama normali öneririm ...cesaret işi.

8. 1 Ekim 2007
  9. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben sezaryanla kızımı dünyaya getirdim ama çok isterdim normal doğum yapmayı olmadı gelmedi kızım...bence hiç korkma öyle yada böyle çıkıcak bi şekilde sende her anne gibi yaşayacaksın bu duyguyu acısıyla tatlısıyla.
    çok güzel birşey tarifi mümkün değil...allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
    sağlıklı doğumlar dilerim senin için...

10. 1 Ekim 2007
  11. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bende 2 tane dogurdum catır catır herkezin dogumu bir olmaz kimi cok ceker kimi az ben b,raz cekenlerdenim neden epedural yappıyorsun şahsen yapmadıgıma pişmanım ben
    alah bi avazda kurtarsın canım saglıkla inşalah

12. 1 Ekim 2007
  13. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben normal doğurdum allahın izniyle bunuda normal yapıcam..evet zor ve acı verici ama bence daha sağlıklısı bu..korkulacak bi şey yok..herkesin doğumu sancısı birbirinden farklıdır..allah yardımcın olur sakın korkma..

14. 1 Ekim 2007
  15. rashh

rashh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende normal doğum yaptım epidural ile. ve çok eğlenceli geçti doğumum gerçekten doktorum çok şeker biri yanımızdaki hemşirelerde çok iyilerdi sohbet ettik güle eğlene geçti. inan hamileliğim daha zor geçmişti. ne sancı hissettim ne dikiş acısı hiçbirşey hissetmedim. ertesi günde ayaktaydım aslında bir hafta dinlenmek gerekiyomuş da ben hamileliğimde yattığım için sıkılmıştım artık. hiç korkma sonuçta o an gelicek ve sen şimdiden korkarak kendini bebeğini sıkıntıya sokuyosun ve düşün ben normal doğuma sezeryan gibi gittim günü saati belliydi. epidural normal yap hem sağlıklı hemde acısız
    şimdi unut bunları sen uyumaya bak :1shok: uykusuz günlere hazırla kendini hatta benim yerime de uyu

16. 1 Ekim 2007
  17. iremik

iremik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ahhh ahhh al bendende okadar okadar korkuyorumki.aslında normal doğum istiyorum ama işte senindediğin gibi bende istemkle istememek arasındayım.epidural düşünüyorum ondanda herkes korkutuyor riskleri var diye bakalım ne olcak hayırlısıyla sağlıkla olsunda herşey yavaş yavaş belli olur diyorum.hem korksakta olcak sonunda içimizde duramazlarya..

18. 1 Ekim 2007
  19. çikolatta

çikolatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim sizlere hepinizde cok samimi cok şekersiniz yanlız ilk defa duyuyorum epidural ne ne oluyor biraz anlatırmısınız teşekür ederim
    a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.