doğum korkusunu yaşayanlar sona yaklasanlar...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar 37 haftamdayım ve normal doğuma adapte etmeye calısıyorum kendimi ama bir okadarda korkuyorum bilmediğim bir ağrı sancı bir yandanda bakıyorum bir cok insan normal doğum yapmış mızmız bir insan deyılım canım tatlı deyıldir aslnda ama tabi doğum başka bişy şimdi diyorumki herşey inançla tecrübeli anneler normal doğum yapanlar avutmak deyılde tecrübelerinizi deneyımlerınızı paylasırsanız bizim normal doğuma katabılıceğımız etkenler nelerdır mesela şimdiden teşekkür ederim hihoyyyt

2. 23 Temmuz 2010
  3. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende 39 haftalıgım ve benide korkular sarmış durumda tecrübeli olanlar yardım etse gerçekten iyi olur sancılar nasıl başladı neler yaptılar paylaşılırsa çok iyi olur güzel bi konu açmışsın arkadaşım

4. 23 Temmuz 2010
  5. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    tşkr ederım blueeye evt bızım katabılıceğımız bişyler vardır kesinlıkle normalken sağlık acısından bir sorun yoksa gercekten sezeryan ve benzeri doğum seceneklerıne kapalıyım çünki gercekten normal doğum taraftarıyım acı sancı o zorluklar ne olursa olsun belki ilkel gelebılır ama anneliğimi tadmak istiyorum o anı yasamak istıyorum

6. 23 Temmuz 2010
  7. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım

8. 23 Temmuz 2010
  9. star1987

star1987 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öncelıkle normal doğum yapmış biri olarak sancılar ilk yarım saate bir başlıyor.sora düşüyor tabi 20dk.10dk.5 dk ya bir indiği zaman bilki doğum başlıyor.suyun önden gelmesi yada doğum esnasında gelmesi kışıden kışıye değişir.bende doğum esnasında geldi buda tabi doğumun kolay olmasını sağlarmış.sancılar ya kasıktan girer yada belden.rahat nefes alıp vermen burada çok önemlı.hastaneye gitmeden ıkınmaya çalışma.orada zaten sancı odası var seni direkt oraya alırlar.benim doğumum tam 10saat sürdü.bende açılma olamadı.o yüzden suni sancı ile desteklediler oda 5 dk ya 1 olan sancını 1 dk 1 e indiriyor inşallah buna gerek kalmaz.

10. 23 Temmuz 2010
  11. star1987

star1987 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yani anlayacağın normal doğum evreleri bu.aslında bakacak olursan sağlıklıda.hem kendin için hem bebek için.hem böylelikle annelık iç güdülerinin daha kuvvetlı olacağına ve anneliğin ne demek olduunu bölelikle anlayabileceksin.artık uzmanlarımız bi gerekçe görmeden sezeryanı önermiyolar.eğer herşey yolunda giderse inşallah gider.normal doğum yapmanı tavsiye ederim.allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin.

12. 23 Temmuz 2010
  13. star1987

star1987 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bu arada sölemeden geçemicem eğer normal doğum yaparsan doğumdan hemen sonra karnını sar annelerimiz bunu pek ıyı bılırler.göbek kalmaması açısından.

14. 23 Temmuz 2010
  15. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım bütün bilgilerin içim tşkr ederım cok sağol

16. 23 Temmuz 2010
  17. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim için belkide çok erken çünkü daha 28, haftamdayım ama normal doğumu hem şiddetle istiyorum hemde şiddetle korkuyorum canım inanılmaz tatlıdır hamileliğim boyunca kasık ağrıssı çektım ve bebekler gibi ağladım(yani eşim öyle diyor) bir yandanda ya bebğimi itemezzsem ya doğurmayı beceremez bebeğime zarar verirsem diye çok korkuyorum etrafımdakiler normal doğumun doğurduktan sonrqa geçtiğini ama sezeryanı uzun züre çektiğini sezeryanda karnını saramadığın yada korse kullanamadığın için göbiş kaldığını söylüyorlar hemde normal doğum çok sağlıklı benim babanneme doktor 39 yaşında doğum vermiş kanser riski olduğu için yani normal doğum yapan kadında kanser riski azalıyo çok tedirginim genede ya başaramazsam bebeğimi doğurmayı

18. 23 Temmuz 2010
  19. pityone

pityone Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de normal doğum isitorum fakat ben de bebeği itememkten yanı ıkınamamaktan korkuyorum..ona zarar vermek istemem hiç :KK43: umarım allah bize o an o gücü verir ve tek avazda doğuruveririz..sezaryenden korkmuyorum ama istemiyorum umarım olmam sezaryen..epidural normal doğumaesıcak bakıyorum inşallah ona da gerek kalmadan doğururum..allah hepimizin yardımcısı olsun..başlık bu arada süper olmuş okuyunca direk benı anlatıyor dedim eşime :KK70: