Dogum Lekesi

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve moskova tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : moskova
  1. moskova

moskova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaslar merhaba,

Benim oglum 5 aylik, dogdugundan beri alninda ve goz kapaginda pembemsi kirmizimsi lekeler var. Bir cok bebekte leke oldugunu biliyorum ama su ana kadar gecmemis olmasi beni endiselendiriyor.Doktorumuz 2 yasina kadar gecebilecegini, bu tip lekelerin cok az bir kisminin kalici oldugunu soyledi. Bebeginde boyle lekeler olan var mi, ne zaman gecti?Umarim kalici degildir..............

Tesekkurler simdiden....

2. 7 Ağustos 2010
  3. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım, benim yeğenimin kolu doğduğunda boydan boya mosmordu. çok dikkat çekiciydi, epey endişelenmiştik. doktoru, zamanla geçeceğini söylemişti ve dediği gibi oldu. büyüdükçe rengi açıla açıla kayboldu. ama hemen olmuyor tabii, zaman gerekiyor. biraz sabır lazım. üzme kendini, doktoru geçeceğini söylediyse geçer elbette.

4. 7 Ağustos 2010
  5. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108

benim kızımda 5.5 aylık ve doğduğundan beri iki kaşının ortasında ve bir göz kapağında kırmızı bir leke var dr bizede büyüdükçe geçer dedi,hafif hafif geçiyor sanki ama ağladığı zaman ve kendini sıktığı zaman o leke kıpkırmızı daha belirgin oluyor,bende ilk zamanlar çok endişelenmiştim ama şimdi alıştım,kızıma çok yakışıyor o ama inş. büyüdükçe geçer..

6. 7 Ağustos 2010
  7. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlumun var tam kasığının orada şuan halen de var ama çok hafif..dikkatli bakılınca belli oluyor..inş.sizinkide bir an önce geçer canım...

8. 7 Ağustos 2010
  9. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim bebeğimde de var. Şu an 7,5 aylık, zaman zaman kaybolmuş gibi oluyor ama ağlayınca ya da terleyince falan kızarıyor. İlk başta çok takmıştım ben, epey araştırmıştım doktorunun söylediği gibi 2 yaşını buluyormuş tam olarak geçmesi. Ama 1 yaşından sonra oldukça göze batmaz hale geliyormuş merak etme. Çok yaygın birşeymiş bebeklerde bu durum...

10. 7 Ağustos 2010
  11. moskova

moskova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aynen, bir goz kapagi ve iki kasinin ortasinda.bir de kafaya taktikca daha da buyuyormus gibi geliyor :) internetten arastirdigim kadariyla bunlara melek opucugu deniyormus ve cogu zararsizmis, geciyormus kendiliginden ama gene de endiseleniyorsun iste.....

12. 7 Ağustos 2010
  13. moskova

moskova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bir de sicakta daha da kizariyormus arkadaslar bu lekeler, dr dedi, eger bu gunlerde daha belirgin hale geldiyse normal yani....

14. 8 Ağustos 2010
  15. ulkeryildizi

ulkeryildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Doktor halk arasında "leylek ısırığı" deniyor demişti. Güya leylek bebeğin orasından tutp getiriyormuş. Melek öpücüğü de mi deniyormuş???

16. 10 Ağustos 2010
  17. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Eveet; aynen benim oğlumun da göz kapağında var. Yeni doğduğunda daha belirgindi ama şimdi oğlum 3,5 aylık sanki biraz azalmış gibi geliyor bana

18. 15 Ağustos 2010
  19. bebekela

bebekela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim de kızımın göz kapağında ve ensesinde vardı.ve neredeyse tanıdığım tüm bebeklerde var:)))2-3 aylıkken sıcaklarda falan belirginleşiyordu. ama kızım şu an 15. ayına girdi leke meke yok yani ben bile zorlasm hımm şurda var sanki diyebiliyorum. geçici bişey yani. kılcal damarlardan kaynaklı ve deri geliştikçe yok oluyor