Doğum önü izni

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve diantus tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : diantus
  1. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kasım 2009 anneleri doğum iznine ne zaman ayrılacaksınız? 32+0 da 5 haftanızı doğum sonrası izne aktaracaksanız 37. haftaya kadar çalışabilir raporu almak gerekiyor unutmayın....

2. 6 Eylül 2009
  3. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben dogum icin londraya gidecegimden 35. hafta baslaticam iznimi.

4. 6 Eylül 2009
  5. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben 32. haftada izne çıkıyorum aktarma yapmayacağım sonra da üctretsiz izin alacağım çünkü

6. 6 Eylül 2009
  7. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Ben dün aldım çalışabilir raporumu, pazarteside verecegim iş yerime, yani sadece 5 haftam kaldı. Bu arada ben aslında 6 ay ücretsiz iznimide alacagım ama bebişimle birlikteliğimi ne kadar cok uzatabilirsem o kadar iyi benim için:)

Wannababy bu arada sen 35 haftalık hamileyken londraya neyle gitmeyi düşünüyorsun? Uçakların aldıkları tarihlere dikkat et istersen.

8. 6 Eylül 2009
  9. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    keşke imkanım olsa idi bende ücretsiz izin alabilseydim ne yazıkki yarıyıl tatilinden sonra işe başlamak zorundayım..... kızım 3,5 aylık iken...:KK43:(

10. 6 Eylül 2009
  11. wannababy

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    British Airways 36. haftaya kadar aliyor.

12. 6 Eylül 2009
  13. wannababy

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    neden ucretsiz izin alamiyorsun canim? egitimcisin, alabilirsin. hatta raporlarini falanda kullanabilirsin.

ben dogum sonrasi birikmis yillik izinlerimi, rapor haklarimi sonuna kadar kullanmayi dusunuyorum kismet olursa. ondan sonrada ucretsiz izin alicam insallah.

14. 7 Eylül 2009
  15. burcumurat

burcumurat hayat ışığım çınar'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    of kızlar ne güzel ücretsiz izin alabiliyorsunuz ben özel yerde çalışığım için patronum 37. haftadan önce rapor almama izin vermiyo yani bi aksilik olmazsa 37. haftaya kadar çalışıcam doğumdan sonrada hemen dönmemi istiyor. hal böyle olunca ücretsiz iznin lafı bile açılmıyor oğlumla çok fazla vakit geçiremiyceğim için şimdiden üzülüyorum

16. 7 Eylül 2009
  17. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mrb bende devlet kurumunda çalışıyorum iznimi bu hafta aktaracağım ama çalıştığım yerde doğuma kadar çalış diyorlar. sizce bu durum sakıncalı mı?. cumartesi kontrole gittiğimde doktoruma sordum bana biraz kızdı böyle birşeyi sakın kabul etme diye. of of kara kara düşünüyorum ben üniversitenin rektörlük bölümünde çalışıyorum bizim şef ben normal zamanda ayrılacağım dediğim zaman bana tavır alacak ve işe başladığımda yerim değişecek. çok kararsız kaldım birde çalıştığım yerede alıştım başka yerde sıfırdan başlamak zor olacak. bizim şefin kurallarına uyarsam doğuma kadar çalışacağım doğumdan iki ay sonra iş başı yapacağım ve süt iznim falan yok ayrıca şu anda olduğu gibi yine hergün mesaiye kalacağım. normalde hastane akşam beşte bırakıyor ben hergün yediye kadar falan çalışıyorum.

18. 7 Eylül 2009
  19. wannababy

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canim madem devlet memurusun haklarini sonuna kadar kullanmalisin. sefinle sakince konus, yasal haklarinin tamamini kullanmak istedigini soyle. benim calistigim universitede memurlar her hakkini sonuna kadar kullaniyor, keza ogretmenlerde. dolayisiyla Allah kismet ederse bende kullanicam.

birde simdiki pozisyonumdan memnunum, sonra degistirirler diyorsun. bu tabiki hos degil ama bebeginden de onemli degil di mi?opuyorumnanaktan