Doğum Öykülerimiz.. 2009 Eylül Anneleri

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve daphneIsLife tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : daphneIsLife
  1. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar,

2009 eylül anneleri olarak çok şükür hepimiz sağlıkla yavrularımızı kucağımıza aldık...
    İstiyorum ki doğum öylülerimizi birbirimizle paylaşalım...
    Bebeklerimizden fırsat buldukça buraya öykülerimizi ekleyelim...

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

2. 25 Aralık 2009
  3. kedinihal

kedinihal tanayımmm tanemimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
  4. 25 Aralık 2009
  5. sido

sido Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Giriş tarihi: Feb 2008

Mucize oğlum, doruğum... Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

hep burdakı dogum öykülerini okur hayal kurardım.cok sukur bana da yazmak kısmet oldu.esımle evleneli 1 yıl olmustu.hıc dusunmedıgım bır anda hamıle oldugumu ogrenmıs ve 1 hafta ıcınde dusuk basladıgı ıcın kurtaj olmak zorunda kalmıstım..bu benı cok uzmustu.o kadar etkılenmıstımkı anne olamamk korkusuyla dusugun sebebının arastırılmasını ıstedım.doktorum 1 kez dusuk yapmamın cok normal oldugunu arastırmaya gerek olmadıgını tekrar denemem gerektıgını soylesede ıkna olmamıstım.3 dusuk yapanlara uygulanan arastırma testlerının hepsını yaptırrmak ıstedım.ısrarım karsısında mecburen yazdı tahlıllerı.bı sorun oldugunu hıssedıyordum zaten.kan pıhtılasması cıktı.( bence bır kadın 1 kez bıle dusuk yapsa sebeplerı arastırılmalı.eger bı sorun yoksa ne ala..ama ya varsa o kadın ustuste dusuk yapar ve cok yıpranır.3 dusugu beklemek ne kadar sacma....) doktorum hergun kendıme ıgne yapmam gerektıgını anlatırken gozum cok korkmustu.ama cesaretımı topladım.2009 un ılk gunlerınde ogluma hamıle kaldım.18 ocak gunu bır alısverıs merkezının tuvaletınde elımdekı cubuga saskın saskın akarken zar zor toparlanıp dısarda bekleyen esımın yanına kostum.cızgı cok sılıktı.hemen hastaneye kostuk.kan testıyle emın olduk.evet hamıleydım :) hemen doktorumuza gıttık.ama bu kezde embrıyo gozukmuyo ve su ana kadar kalp atısı duymamız gerekırdı.bu yuzden cok umutlanmayalım.10 gun sonra gel tekrar bakalım ama herseye hazırlıklı ol operasyona gırebılırsın dedı.dunyam 2. kez ıkılmıstı.o 1 hafta hayatımda yasadıgım en kotu gunlerdı.8. gun dayanamayıp baska bı doktora gttım emın olmak ıcın. ve ınanılmaz bı mucıze GÜM GÜM GÜM GÜM ....:KK46:cok sevınclı ve cok endıselıydım.hergun ınasıl ıgne yapacaktım? ıgneler ıse yarayacakmıydı dıye dusunurken bı baktım kı annelık benı cok guclu bırı yapmıs.ıgnelere baslamısım bıle..ıgne olmaktan korkan ben hergun kendıme ve gobegımden ıgne yapıyodum yavrum ıcın :)

hamılelık cok zor endıselı korkulu gectı.tahlıller, ılaclar, seker dıyetı,hergun yaptıgım ıgnelere eklenen gunluk 7 kez seker olcumlerı normalde benı bunaltmalıydı.ama hayır yoruluyodum ama asla bunalmıyodum.sabırsızlıkla oglumu beklıyodum.ılk baslarda alısverıs yapmayı bıle hep ertelerken son zamanlara dogru yavas yavas tatlı bı elasla oglumun odasını kıyafetlerını esyalarıı hazırlamaya koyuldum.en basından berı sezeryan olmak ısstıyodum.doktoruma soyledım.kararlı oldugumu gorunce kabl etmek zorunda kaldı.hala da sezeryanın daha rahat oldugunu dusunuyorum ben...

nıhayet o gün gelmıstı.o kadar heyecanlıydım kı anlatamam.gece zar zor uyumustum.sabah erkenden kalkıp cabucak hazırlandık esımle.ıcım ıcıme sıgmıyodu.korku heyecan sevunc hepsı ıcıce gırmıstı.yol bıtmek bıledı.hastaneye vardıgımızda odamıza yerlestık.damar yolu acıldı.onlugumu gıydırdıler ve amelıyathaneye alındık.esımde yanımdaydı :) ben epıdural anestezı ıle sezeryan oldum.coooooook rahattı.belımden ıgne yaptılar.abartıldıgı gıbı deıldı.cok kolaydı.acı hısssetmedım.hemen uyustum.yatırdılar.sonda takıldı ama uyusuk oldugum ıcın onuda hıc hıssetmedım.doktorum geldı.herkes cok neselıydı.sureklı sohbet edıyolardı benle.esımde hem kamera cekımı hemde fotograf cekımı yapıyodu :) 5 dk ıcınde bebgımın sesını duydum :) ınanamadım..oh be dedım.artık tum sıkıntılar bıttı.temızleyıp etırdıler.dunyanın en guzel yavrusu benımkı gıbı gelmıstı :) halada oyle...cok masumdu ve mıs gıbı kokuyodu...onu goturduler.bende uyumak ıstedım.ısımız bıtınce odamıza cıktık...kanatsız bı melek yanımda yatıyodu ve o benımdı...HOSGELDIN OĞLUM..IYI KI GELDIN...SENI COK SEVIYORUZ
    :KK46:

6. 25 Aralık 2009
  7. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tubacım zaten bu topik var hepimiz yazdık :)))

8. 25 Aralık 2009
  9. sido

sido Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ELINE SAGLIK CANIM.BENIMDE AKLIMDAN GECEN BUYDU ISTE :)

coook guzel.hepsınde aynı guzel duygu...

10. 25 Aralık 2009
  11. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    eylül annelerine özel varmı?? varsa ben bilmiyorum canım. az once topikde konustukda.

yoksa doğum öyküleri olan topikmi??

12. 25 Aralık 2009
  13. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

Küçük Prensesimiz Defnemize kavuşma serüvenmizi sizlerle büyük bir keyifle paylaşmak istiyorum...

2003 Temmuz ayında eşimle evlendik. Daha evlenmeden çok önceleri en az 5 yıl bebek istemiyorum diye eşimle pazarlık yapıyordum. Şimdi neden bekledim bunca zaman diyorum... :eek:klava:

2008 Eylül ayında çok stresli bir işim olduğu ve o ortamda bir hamilelik geçirmemin çok sakıncalı olduğunu düşündüğüm için işi bıraktım. Fedakarlıklar başlamıştı...

Evlendiğimde tam kıvamında bir hatunken kaydirigubbakcemile2 (59 kilo), evliliğin verdiği rahatlık ve kilo almaya musait oldugum için aradan geçen 6 yılda, bebek düşünmeye başlayana kadar 79 kilo olmuştum... mafoldumben Önce kilo vermem gerekiyordu ve birkaç aylık spor + dr.kontrolünde diyet yaparak 7 kilo verdim. Doğum sonrası dombili oldum ama o ayrı :eek:

Tabi bu arada çalışmalara başlamıştık. :kedi: Bir kaç ay hamile kalamadığım için hemen bir panik havası aldı bizi. Derken...03.Ocak 2009 da şüphelenerek hastaneye gittik veeee hamile olduğumu öğrendik. Dünyalar bizim olmuştu, ayaklarım yerden kesiliyordu. ıçimde bir canlı olduğunu bilmek acayip bir duyguydu. Daha o an artık kendime daha iyi bakmalıyım demeye başlamıştım. Herşeyimi paylaştığım, eşimin kuzeni Aslıyı aradım hemen ve o da çok sevindi. Bu arada onlar da bebek düşünüyordu ve o heyecanla eczaneye gidip test aldı veee sonuç pozitifdi. Oldu mu çifte bayram :dance: Daha ailelere söylememiştik. Bir organizasyon yaptım hemen. O akşam annemlere kayınvalidemlere gelin, ne zamandır görüşemiyoruz dedik. Eşim ablasını çağardı aynı bahaneyle. Aslı da annelerini aradı. Biz büyük bir pasta ile gittik, içimizden geldi dedik. Sonra pastayı kesmek için getirdik ve açıkladık. Tabi herkes şokkk !!! Aynı anda 2 hamile. Uzun süre sonra bizden torun bekleyen aileler tabi çok mutlu oldu, gözler doldu, ben anneme sarıldım, bir süre ağladıkkk :gitme: mutluluktan...

Veee hamilelik serüveni başlamıştı.. Bundan sonra başka işim gücüm yoktu. Oturdum bilgisayarın başına. Neler lazım tek tek detaylı bir liste yaptım. Sonra araştırmalar, alışverişler..zaman iyice yaklaşmıştı. Hatta bu araştırmalarım esnasında Kadınlar Klübü ve sevgili arkadaşlarımla tanıştım. Bir sürü şey paylaştık. ıyi ki varsınız!

Çok şükür sıkıntısız bir hamilelik dönemi geçirmiştim her açıdan. Başlarda normal doğum istemiştim ama vakit yaklaştıkça kendimi sezeryan ile doğuma daha yakın hissettim. Her hamile nasıl istiyorsa, şartlar el verdiği sürece öyle doğum yapmalı bence! Doğuma az kala tüm hazırlıkları tamamlamıştık. Ancak son hafta hamileliğimin başından beri gittiğim dr.a o kadar kızdım ve beni o kadar üzmüştü ki tutturdum ben o adamda doğum yapmam diye. Allahtan arada gidip muayne olduğum başka bir dr.um vardı, çok tatlı dilli. Ona çok güvendiğim için ve kendisini de ikna ederek dogum dr.umu değiştirmeye karar verdim. Bu çok radikal ve zor bir karardı ama çok doğru bir kararmış...

09.09.09 (38+1) tarihini, sezeryan tarihi olarak belirledik. O gece sabah doğuma gideceğimi bilerek uyumak çok garipti. 2 gün sonra eve 3 kişi dönecektik... Sabah kalktım, duşumu aldım. Çantalarımızı arabaya indirdi eşim. Annemler de geldi ve hastaneye gittik. Çok heyecanlıydık. Odamızı süsledik. Makyajımı yaptım. Hemşireler birkaç kez geldi gitti beni giydirmek için ama ben ne aceleniz var dedim ısrarla giyinmedim. Vakit yaklaştı, dr.um geldi. Sen daha giyinmedin mi dedi? :))) Hemencecik soyundum ve önlüğü giydim. Kendi kendime daha önceden devamlı ağlamayacağım demiştim ve ağlamadım. Kendimi tuttum. Ama o odadan giderken insan kendini çok garip hissediyor. Tüm sevdiklerini bırakıp gidiyorsun...

Epidural sezeryan oldum ben ve çok memnun kaldım. Dr.um sürekli ilgilendi, elimi tuttu. Kameraya çekti, konuşturdu :)). Sen 1 tane doğururken, yukardakiler 9 doğuruyor dedi :)). Anestezi ekibinden biri de resimleri çekti. Herşey çok güzeldi, sabırsızlıkla bekliyordum kızımızı. Veee o müthiş an... Önce sesini duydum, sonra kendisini gördüm.. Herşeyin farkındaydım, biraz sersemlik dışında. "Çirkin şey, aynı babası" oldu ilk sözlerim. Kontrolleri yapıldı ve hemen bana getirdiler. Öptüm onu, çok güzel kokuyordu, minicikdi, inanılmazdı. Benim bir parçamdı. 9 aylık sabırsızlıgımız, tüm uğraşımız, canımız artık kollarımdaydı. Önce bebeğimi yukarı çıkardılar, o arada benim dikişlerim yapıldı. Herkes ağlamış kızımı görünce. En çok da babası... Daha sonra beni çıkardılar odama. Bebeğim ordaydı. Doya doya baktım ona, şükür ettim allaha. Acılarım falan hiç önemli değildi. O dünyalara bedeldi.

Hoşgeldin DEFNE.. ıyi ki Varsın.. :asigim: :nazar: :asigim: :nazar:

14. 25 Aralık 2009
  15. daphneIsLife

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nihalcim ve sinemcim

okudum sizinkileri çoook güzel kızlar.

16. 25 Aralık 2009
  17. emsalll35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım bizim sadece bize özel var :))
    nihal açmıştı sanırım hepimiz yazdık oraya linkini kopyalamış zaten

18. 25 Aralık 2009
  19. emsalll35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok tubacım ya nihal in attıgı link değil bizim doğum hikayelerimiz başka bi topikteydi
    2009 eylül anneleri doğum hikayeleri gibi bişeydi dur bakayım yaa nerde bende merak ettim :)))

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.