doğum parası ile ilgili yardım.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asiyan_1010 tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : asiyan_1010
  1. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar doğum parasını alabilmem için ne yapmam gerekiyor.doktorumdan 32.haftada çalışamaz raporu alacağım.ama ondan sonrası hakkında hiçbir bilgim yok.muhasebecimiz halledeceğini söylüyor.fakat ne gibi evraklar lazım neler yapmam lazım?eşimin yanında çalışıyorum.asgari ücretten gösteriyor beni.bilgisi olanlar aşama aşama anlatırsa çok sevinirim.

2. 23 Nisan 2010
  3. aysey

aysey kızımız büyüyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bildiğim kadarını söliyim sana
    bende 32.haftada rapor yazdırdım ama ben 37 ye kadar çalışabilir yazdırdım.
    sen 32.haftada direk izne çıkacaksan sana doğuma kadar iş görmezlik raporu yazacaklar
    sonra doğum yaptığında sonraki 8 hafta içinde ayrı bir rapor yazılıyor bildiğim kadarıyla.
    ama sen raporlarını alır almaz muhasebecinle haberleş çünkü raporlar ssk ya gönderiliyor diye biliyorum
    en sonda izin bittikten sonra vizite kağıdı,maaş bordrosu,evlilik cüzdanı gibi evraklarla başvurulup doğum parası alınıyor
    benim bildiklerim bu kadar canım

4. 23 Nisan 2010
  5. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 36'ya kada çalışabilir raporu almak istiyorum ama işlemlere 32, haftada başlamak lazım doktor yönlendiriyor die biliyorum işyerinin pek bir fonksiyonu yok sanırım paranı zaten ssk dan alıyorsun asgari ücretten hesaplanıyor (primlerin asgari ücretten yatıyorsa eğer).

6. 23 Nisan 2010
  7. gozdeahmet2009

gozdeahmet2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende geçen hafta gittim almaya benim kendi işim olduğu için direk çıkış raporu verdi 33+2 deymiş bebeğim bişey olurmu dedim 32 haftalığı geçmiş olmaz dediler muhasebeciden vizite kağıdını faxladılar onunla doktora gittim kaşe ve imza attı sonra başhekime gittim oda imzaladı sonra kağıdı verdiler bi sayfasını muhasebecinize verin dediler kalan kağıtları doğumdan 50 gün sonra bize getirin dediler o kağıdı muhasebeciye verdim onlar hallediceklermiş öyle dedillr ben şimdilik bunları yaptım parayı ne zaman alıcaz acaba 4 ay sonra mı yoksa 2 ayda birmi onu bilen veya almış arkdaşlar varsa yazarsa sevinirim