Doğum Parası

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve MAVXIXGXUXN tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Haziran 2008
    Konu Sahibi : MAVXIXGXUXN
  1. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Çalışan anne adayları, daha erken diyebilirsiniz ama günler çok hızlı geçiyor, çoğumuz 20 li haftaları geride bıraktık:sm_cool: ssk dan alınan bir doğum parası varmış, ben araştırdım ama kısa ve öz olarak anlatabilecek tecrübeli arkadaşlar varmı :uhm: Hangi evrak ne zaman muhasebeciye verilecek, sonra ne yapılacak, biz birbirimizi daha iyi anlarız :eek:

2. 30 Haziran 2008
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım yardımı olur mu bilmiyorum ama benim bildiklerim şöyle:

32. haftada çalışabilir raporu alıp, 37. haftaya kadar çalışmaya devam edeceğiz (kişiye bağlı). Ardından 32. haftada aldığımız raporla tekrar doktora gidip asıl raporu alacağız.(3 ay 1 hafta olanı) Bu sürenin bitiminde ise hangi evraklar olduğunu bilmemekle birlikte, evraklarımızla ssk'ya gidip, çalışmadığımız süreler içindeki maaşımızı alacağız. Bunu şirket yapmıyor biz ssk ya gidip paramızı alıyoruz. Alacağımız para ssk matrahının 3/2'si olacak. Yani eğer asgari ücretten sigortan ödeniyorsa bu durum aleyhine olacak... Bazı şirketler izinli olduğumuz süre içinde maaşımızı bize vermeye devam ediyorlar. Benim şirketim de aynısını yapıyormuş. Yani hem ssk'dan hem de şirketinden maaşını alıyorsun. Evrakların ne olduğunu ise ben ilerleyen zamanlarda insan kaynaklarından öğreneceğim. Bİlgi alırsam size de haber veririm.

4. 30 Haziran 2008
  5. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili Julianne çok teşekkür ederim, hiç usanmadan açıklamaya çalıştığın için, benim durum biraz farklı, sanırım 6 ay kadar ara vereceğim, şirkettende ne maaş ne sigorta talep edemicem sanırım. Yani kafam çok karışık.

6. 5 Şubat 2010
  7. MUREDA

MUREDA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Konu güncelliğini yitirdiğinden dolayı paylaşıma kapatılmıştır :KK46:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.