doğum sancısı nasıl anlaşılır

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve bebeto tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : bebeto
  1. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar 2 gündür kasıklarımda adet sancısı gibi sancılar oluyor dogum sancısı bumu arada belimede vuruyor ve bacak aralarım çok ağrıyor cevaplarsanız çok sevinirim kaç sefer doğum diye gittik geri geldik tam olarak anlamıyorum annem zaman tut diyor ama anlamadığım bişeyin zamanını nasıl tutabilirim ve şuda var devamlı tuvalet ihtiyaçı duyuyorum

2. 27 Eylül 2009
  3. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    yazdığım hiç bir konuya neredeyse hiç yorum yapılmıyor artık yazmıcam en iyisi bu boşuna cevap bekliyorum

4. 27 Eylül 2009
  5. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bende druma soruyorum benmi hissetmiyorum yoksa daha sancım olmadımı diyorum olmamış olabilir yada fark etmiyosun diyor. sancı olunca karnın top gibi ve katılaşır gözle görünür dedi ama daha bana öyle bişey olmadı bu gidişle sancı nedir hissetmeden dogum yaıcam çarşamba günü

6. 27 Eylül 2009
  7. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebetocum bu konuyla ilgili o kadar çok başlık açıldı ki bence insanlar cevap yazmaktan sıkıldı artık..farklı başlıklar altında hep aynı şeyler,benzer sorular,benzer cevaplar...benim doğumuma da sayılı günler kaldı,başımıza neler geleceğini az çok sen de ben de tahmin ediyoruz ama nedense ısrarla sorup daha fazla şey öğrenmek istiyoruz..bence hiiç merak etme,benım son 1 haftadr yalancı doğum sancıları dedikleri sancılarım oluo,belden felaket bi ağrı gelio,bacaklarım uyuşuo,bebişim ,karnım taş gibi
    oluo,kasıklarım ağrıo...sabah uyandığımda bu sancının 5dk.2dk.bir gelenini düşünemiyorum dedim anneme...ama yapacak bişey yok...allah hepimiizn yardımcısı olsun...

8. 27 Eylül 2009
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım bebeto ınş bebışın saglıkla gelır dedığın belırtıler dogum baslangıcı olabılır benımdesancım yoktu agrım olmuştu sancılar bıkac saat sonra baslar ılk hamılelığın old ıçın hemen doğum baslamaz bekjle sancımn baslar ve duzenlı olursa dogum olucak demektır

10. 27 Eylül 2009
  11. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ..
    benim doğum sancım belden geliyordu..aniden başlıyor artarak devam ediyor sonra yine azalarak yok oluyordu...sonradan sıklaştı...bu olanlar 1 dk da olup bitiyordu...ben normal ağrı sanmıştım meğer doğum sancısıymış...sonra birden ağrı kesildi arkasından doğum nişanı kana geldi sonra ağrılar tekrar başladı...

12. 28 Eylül 2009
  13. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    nisan veya su gelmeden dogumun basladigini anlayamayacagim sanirsam..bu sanci meselesi kafa karistrici insaallah once su veya nisan gelir......

Bizmut bunu beğendi.
  14. 29 Eylül 2009
  15. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ilk doğumumda bende anlamamıştım senin dediğin gibi adet sancısı gibi başladı hatta iki kere hastaneye gittik doğum başladı diye 3.de beni hastaneye aldılar çünkü benden bıkmışlardı tam 12 saat hastanede bekledim açılma olsun diye berbat birşey bu süreyi hastanede geçirmek.2.çocuğumda bu doğum sancısının nasıl olduğunu anladım gece saat 2 de belime bıçak saplanır gibi keskin bir ağrı girdi çok keskin 5 dakika sonra kesildi.2 saat sonra birdaha bu ağrılar aynı keskinlikte ama saplanma süresi azalarak devam etti gündüz saat 5 te yarım saate düşünce kayınvalidem artık hastaneye git evde doğuracaksın dedi onun ısrarı ile giittim bana kalırsa 5 dakikaya düşmesini bekleyecektim akşam saat 8.20 geçede oğlum oldu.yani akşam 5ten 8 kadar rahimin 8cm açılmasını bekledik.Biraz uzun yazdım özeti şu doğum sancısı adet sancısı gibi olmuyor çok keskin bir ağrı onu bekle öyleki allahım şunu içimden al diye bağıracak kadar keskin genelde bele giriyor.bu sancı geldiğinde saate bak hastane mesafesi yakınsa bu ağrı sıklığı 10 dakikaya düşünce hastaneye git.Sanırım senin doğumun artık yakındır allah ikinizide sağlıkla kurtarsın.

16. 30 Eylül 2009
  17. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kadriye16 cevabin icin coookk tesekkurler...ilk cocugunu bekleyen birisi olarak epey aydinlandim...daha once dogum sancisi nedir yasamadigim icin her giren agrida acaba dogum sancisi bumu ki diye telaslanir olmustum:kedi:

18. 30 Eylül 2009
  19. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bebetooooooooooo nerdesın nasılsın...............doğum oldumu yaz