Dogum şeklim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tuvanna07 tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : tuvanna07
  1. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar bugün kontrolüm vardı doktor ntsye bagladı sancı yok alttan muayene etti (çokk igrençtii) açılma yok ve çatı darlıgı var dedii bide bebek daha dönmemiş şu son 10 gün içindede dönebilirmiş.Hem sezeryanı hem normal dogum sürecini anlattıı 2 gün süre verdi düşünüp karar vermem için ya sezeyan ya normal dogum sancı çekip sezeryan olamkta var işin ucunda ne yapacagıma birtürlü karar veremedim.Haziran annelerinden v armı ben gibi kara kara düşünen.İnsan içinde olunca daha duygusal bakıo ama dışardan başkası olaylara objektif bakabilio yorumlarınızı bekliorum.Aslında bebegime bian önce kavuşmak istiyorum ama yinede karar veremedimm...

2. 1 Haziran 2010
  3. buble

buble Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    930
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende senin durumundaydım.hamileliğin son haftasına kadar bekledik.artık son kontrollere bavulumla gidiyordum zaten her ihtimale karşı.tekrar alttan muayene yaptı ama yarım milim bile açılma yoktu,o güne kadar sancım zaten hiç gelmemişti.eğer açılma olsaydı suni sancı verecekti doktorum ama açılma olmadı.kızımın hareketleri çok yavaştı ve ntsye bağladı,tekrar ultrasonda baktı.günü gelmesine rağmen hala doğum kanalında değildi. daha fazla bekleyemeyeceğimizi ve sezeryan olmam gerektiğine karar verdi.kızımın hareketlerini neredeyse hiç hissetmemeye başlamıştım zaten.epidural sezeryan oldum.
    doktoruma gerçekten çok güveniyordum,başından beri normal doğum için yönlendirmişti ama son anda yaşanan gelişmeler buna izin vermedi.önemli olan senin ve bebeğinin sağlığı canım.eğer gününe daha varsa biraz daha bekle istersen.ama en doğru kararı yine doktorunla birlikte alırsınız tabi.ben yaşadıklarımı paylaşmak istedim canım.
    allah kolaylıklar versin,hayırlısı ile ve sağlıkla yavrunu kucağına almayı nasip etsin inşallah.öpüyorum seni

4. 1 Haziran 2010
  5. pepeee

pepeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İçinde en ufak bir endişe bile varsa son haftaya kadar bekleyip sezaryeni tercih etmeni tavsiye ederim. Bence eğer çatı darlığı varsa bebeğin sağlığı için daha mantıklı. Normalden dönmesindense baştan sezaryene karar vermek daha iyi tabiki. Ben 39. haftayı doldurduğum gün olmuştum. Hiç bir sorun yaşamadım şükür.

6. 1 Haziran 2010
  7. filiz_111

filiz_111 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    148
    tuanna07 aynı çatı darlığı bende de vardı ben ve doktorum sezeryuanı daha uygun gördük senin bide bebek ters demişsin bence senin için en uygun sezeryan
    normal oğum bebek için tehlikeli bu durumlarda

8. 1 Haziran 2010
  9. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bu zamana kadar dönmeyen bebek bence zor döner artık.ben de 41.haftada bebeğim kanala girmediği ve de hiç açılmam olmadığı için sezeryan oldum.bence rıske girme 1o gun için de hala bı gelışme olmazsa.

10. 2 Haziran 2010
  11. Semra57

Semra57 poyraz&miray Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de 41haftaya kadar bekledim sancım olmadı ama herşeyim normaldi normal doğumu bekledim suni sancı veridi 7saat çektim açılma tam oldu 10cm ama benim oğlum içerde kemiğe takılmış çıkamadı acil sezeryana alındım bu durumda senin çatında darmış bence hiç o sancıyı çekme sezeryan ol ben çok memnunum sezeryandan hiç ağrım felan olmadı inş. sağlıkla kucağına alırsın bebişini

12. 2 Haziran 2010
  13. PINARIMMMM

PINARIMMMM seninle yeniden hayata... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında hiç belli olmuyor bu bebeklerin durumları...40. haftaya kadar benim herşeyim normal gidiyordu bebek doğum kanalına bile girmeye başlamıştı heyecanla sancımı beklerken 40+1 de ters döndü sonra 40+3de tekrar normale dönü veee 41haftamda tekrar ters döndü ve artık bekleyecek zaman kalmamıştı ve spinal sezeryan oldum.. Hastanede oynak bebek diye adı çıktı oğlumun:dance: beklemek çok zor şimdiki aklım olsa beklemezdim hergeçen saat bişey oldu olacak korkusu ile çok zor geçti. Allah yardımcın olsun sağa sağlim kucağına alırsın inşallah:Saruboceq:

14. 2 Haziran 2010
  15. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler kızlar yarın doktorumla görüşücem yeniden bakalım ne söyleyecek en iyisi onun fikirlerine göre hareket etmek.

16. 3 Haziran 2010
  17. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim de bebegim donmesine donmustu de bende cati darligi vardi.kordonu da 2 kere dolamisti ama sirf cati darligi yuzunden sezeryan oldum ben.sezeryan o kadar da korkunc bisey degil.bebek icin riskli senin durumun bence sezeryan daha mantikli senin durumunda.

18. 5 Haziran 2010
  19. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    benim bebeğim de ters duruyor maalesef; ve ben umutla bekliyorum belki döner diye..
    ama sanırım bu gidişle sezeyan olucam:ecrin_bebek: