Doğum şeklimiz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gerekli tarafından 3 Ocak 2009 başlatılmıştır.

3 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gerekli
  1. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :ecrin_bebek:Nisan anneleri doğum şeklimiz ne zaman belli oluyor? Sezeryan mı normal mi? Birde Çatı muayenesi kaçıncı ayda yapılıyor? Muhakkak yapılması gerekiyor mu?

2. 3 Ocak 2009
  3. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğum yapalı 8 ay oldu.bana hiç jinekolojik muayene yapılmadı.zaten 3 haftada erken oldu.ben normal doğum istedim vede öyle oldu.zaten son haftalarda dr usg ye göre bişeyler söylüyor.şimdiden kafana takma hamileliğin tadını çıkar.

4. 3 Ocak 2009
  5. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çok sağol cnm. Haklısın takmak için erken tabi de doğumdan korkunca insan hiç olmadık şeyler geliyor aklına. Diyelimki ben normal doğum istiyorum. Doktor hiç bir jinekolojik muayene yapmadan anlayabiliyor mu yapımın bu doğum şekline uygun olup olmadığını? Yani muayene yapmadan diyebilir mi hayır sen normal doğuma uygun değilsin diye?:bbo:

6. 3 Ocak 2009
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bana çatı muayenesi yapmadı.. şimdi yaparım sana söylerim normal yada sezeryan diye sonra doğuma kadar bebeğin ya çok kilo alır yada başka bi neden olur sezeryan olursun bu durumda kim yalancı olcak dedi :KK70:

8. 3 Ocak 2009
  9. BenSagnak

BenSagnak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    78
    merhaba kızlar
    ben 39 haftalık hamileyim.bana dr. 37. haftada çatı muayenesi yaptı ve uygun dedi.ama bebeğim kanala yerleşmediği için normal doğum şansımın az olduğunu söyledi.bu çarşambaya kadar beklicez.kızım gelmezse eğer sezeryan olucam:))

10. 3 Ocak 2009
  11. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ayy sağnak hadi hayırlısı yaaa bende 38.haftaya girdim ama tık yok dilerim sezeryana gerek duyulmaz hepimize Sağlıklı doğumlar a.s.

12. 3 Ocak 2009
  13. nature

nature Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim ilk doğumumda son haftalarda bebiş döndüydü.Bol bol yürüyüş yaptıydım dönsün diye.En baştan karar verdiğim gibi normal oldu.:nazar:darısı senin de başına.Şimdi 26. haftadayım umarım bunuda normal yaparım.::lepi:a.s

14. 3 Ocak 2009
  15. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Ay canım alakasız birşey soracağım ama , madem deneyimlisin ilk doğum nasıl geçti. ? Kimileri normal doğumu bir facia gibi anlatıyor.:KK43: Kokuyorum ben de.. :eek:

16. 4 Ocak 2009
  17. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin erken doğum riski ne oldu?

18. 6 Ocak 2009
  19. nature

nature Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilk doğum sancım saat 14 de geldi sancılar 5 dakikada bir inince hastaneye gittim saat 18 civarı sancılar çok dayanılmaz değildi .rahim açıklığınıda dr iyi buldu saat
    21 de dogumhanedeydim o kısmı biraz zordu ıkınmaktan yüzüme kan oturmuş benek benekti 15 dk sonra kızımı kucağıma almıştım.çok ta dayanılmaz değildiki şimdiki doğumu mu da normal yapıcam inşallah.allah ters bir durum vermesin.ama her yönden her şey normalse bebek içinde anne içinde en iyisi doğal yöntem.doğumdan iki gün sonra normal hayatıma dönmüştüm.sadece 1 hafta 2-3 dikişin(perinede) sızısı oldu,ama sezeryanden herhalde daha iyidir.Allah sanada bu mucizevi olayı yaşatsın,çok hoş bir tecrübe ,her şeyin an an içinde olmak