doğum sonrası adet görememe

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ece006 tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

29 Mart 2010
    Konu Sahibi : ece006
  1. ece006

ece006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    17 aylık bebeğim var...hala emziriyorum..doğumdan sonra 3 aylık korunma iğnesi kullandım ama 6 aydır iğneyide kullanmıyorumson 2-3 defa farklı aylarda lekelenme tarzında günübirlik akıntım oldu..ancak henüz adet olmadım..hormon testleri yaptırdım değerleri;

TSH 1,02
    FSH 5,88
    PROLAKTİN 7,9
    E2 28,63

yumurtalıklarımın çalışmadığı söylendi..menepoza mı girdim...farlutal adlı bir adet söktürücü kullanmam önerildi ama kullanıp kullanmamakta tereddüt ettim..ne yapmam gerekiyor...

2. 29 Mart 2010
    Konu Sahibi : ece006
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar endişelenek bir durumunuz yok farlutal size adet gordurmez çünkü estrojeniniz düşük ikisini de içeren bir ilaç kullanırsanız adet görebilirsiniz örneğin cyclo-progynova menopozal bir durumunuz söz konusu degil içiniz rahat olsun kullandığınız koruyucu iğnenin uzun zamanlı etkisinden kaynaklanıyor gibi gözüküyor hiçbirsey kullanmasanızda sistem normale dönecektir merak etmeyin yanlızca adet görmeme süresi 6 ayı geçmesin geçmiş olsun sevgiler