doğum sonrası adet

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mervesevil tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Mart 2010
    Konu Sahibi : mervesevil
  1. mervesevil

mervesevil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2007 yılında rahim ağzındaki yara nedeniyle ameliyat geçirdim.çıkan yara incelendiğinde hpv 16-18 olduğu ve kontrol altında düzenli smear testi olmam gerektiği söylendi.bunlar özel doktorumda yapıldı.daha sonra ilk çocuğum sezeryanla olduktan sonra devlet hast.smear testi oldum ama hiçbirşey çıkmadı.bu virüsün geçme yada kaybolma ihtimali var mı?bir dahada smear testi yaptırmadım.ilk çocuğumdan 6 ay sonra tekrar hamile kaldım 10 ekimde doğum yaptım.ve hala adet olmadım buda normalmi 5 ay bitiyor?

şimdiden teşekkürler...

2. 25 Mart 2010
    Konu Sahibi : mervesevil
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba iki ayrı soru var. birincisi, hpv kaybolmaz ancak smearde görünmeyebilir. tedavinizi olduğunuz için rahim ağzındaki etkilenme geçmiş görünüyor ancak mutlaka yıllık smear testlerinize devam etmek zorundasınız. iki doğum sık aralıklarla olmuş, emzirme devam ediyorsa adet görmemem süreci uzayabilir. gene de doktorunuza muayneye gidip, hem korunma yöntemi için hem de durmunuzun değerlendirilmesi için muayene olmanızda fayda var.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.