doğum sonrası anal fissür oluştu kızlar yardım!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve 06_gelincik_05 tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : 06_gelincik_05
  1. 06_gelincik_05

06_gelincik_05 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar!!!
    doğum yapalı 45 gün oldu.normal doğum yaptım.bebeğim tam anlamıyla angaje olmadığı için yani başı aşağıya çok fazla inmediği için biraz zor bir doğum oldu.çok fazla ıkınmaktan anal fissür oluşmuşbilmiyorumkismile.oluşmuş diyorum çünkü ilk zamanlar birşey yoktu bebek bir aylık oldu ondan sonra tuvalette zorlanmaya başladım.aslında çok fazla kabızlık gibide bir sorunum yok ama neden oldu bilmiyorum.çok zor bir durum kızlar nasıl bir acı anlatamammafoldumben.tuvalete giricem diye aklım çıkıyor.işkence gibi.aynı sorundan muzdarip olanlar var mı?doktor sıcak suda oturma banyosu yapmamı söyledi.sizden bu sorunla karşılaşıp başka bir tedavi uygulayan var mı?yada iyi geliyor dediğiniz bir krem.tavsiyelerinizi bekliyorum:gitme:.

2. 3 Haziran 2010
  3. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    anal fissür = makatta çatlak

4. 3 Haziran 2010
  5. Ezeldenberi

Ezeldenberi menekşe Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde aynısından oldu senin gibi ilk zamanlar bişey yoktu 40 ım çıktıktan sonra oldu .gece yatmadan önce bepanthen krem ile anestol kremi elinde karıştırıp sür bir de günde bir kaç kez yani aklına geldikten o bölgeyi batikonla temizle benim bir iki hafta içinde tamamen geçti canım çok geçmiş olsun umarım sende kolay atlatırsın .

6. 3 Haziran 2010
  7. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim canım..umarım senin gibi tez zamanda kurtulurum bu işkenceden.mafoldumben

8. 3 Haziran 2010
  9. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ahhhhhhh Allahım
    aynı derdi çekiyorum
    önce hemoroit sandım ama değilmiş
    ben sezryanla doğum yapmama rağmen oluştu nasıl olduysa
    40 ım çıktıktan sonra zorlanmaya başladım çok da kamadım kendimi malum dikişlerden
    ama oldu nasıl olduysa
    kaç haftadır çekiyorum
    bu gün aşı için sağlık ocağına gittik
    hazır doktoru yakalamışken şikayetlerimi anlattım
    bana anestol.teramisin.kortos die üç krem verdi
    bunları karıştırıp sürmemi istedi
    daha bu gün yaptım
    hanüz dışarı çıkamadım
    inşallah kurtulacam bu illetten
    çok zor yaa
    tuvalete gidecem diye aklım çıkıyo

10. 4 Haziran 2010
  11. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evet gerçekten insan tuvalete nasıl gidicem diye bütün gün düşünüyo.bir kremde ben buldum iyi gelen.madecassol diye çatlak kremi varya o bu çatlağıda yeniliyormuş.onlardan fayda görmezsen birde bunu dene.yengemdede aynı sorun vardı o söyledi.

12. 4 Haziran 2010
  13. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanki bi nebze azalttı acımı ama daha ilk günden bir etki beklemedim
    göğüs yaralarım geçti bununla cebelleşiyorum şimdide anne olmak hakikaten çok zor
    iş doğumdan sonra başlıyor ondan öncesi sefa sürüyormuşum yahu

14. 4 Haziran 2010
  15. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    hakikaten öyle.normal doğum yaptım güya vücudu yeniliyor diye ama dikişi bi yandan çatlağı bi yandan ağız tadıyla totomun üstüne oturamıyorum yahukaydirigubbakcemile3

göğüs ucu geçti Allaha şükür ama bir ay ağlayarak emzirdim.meğer acısız emzirmek ne büyük bi keyifmiş

16. 9 Haziran 2010
  17. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende aynı dertle aylarca uğraştım,hayatım cehenneme dönmüştü,sonunda ameliyat olmak zorunda kaldım.hem yanlış beslenmeden hemde utanıp doktora gitmediğim için çok ilerlemişti.size tavsiyem,iyileşene kadar kesinlikle ve kesinlikle kabız olmayın,her zorlanmada o çatlak biraz daha büyüyor.hergün günde birkaç kez fırsat buldukça sıcak su dolu bir leğenin içine oturup en az 10 dakika bekleyin.sonrasındada elinize bir eldiven takıp iyice içerilere kadar bepanten merhem yani yağlı ve koyu kıvamlı olandan sürün.bir hafta 10 gün özen gösterirseniz iyileşir.yoksa benim gibi ameliyat olmak zorunda kalırsınız.bunun ameliyatı da çok zor.ameliyat sonrasında anamdan emdiğim süt burnumdan geldi.her tuvalete çıkışım doğum yapmaktan beterdi.acıdan bayılacağımı zannederdim.o yüzden mutlaka ilerlemesini engelleyin.kabızlığa çözüm bulamıyorsanız günde iki elma yiyin sabahları sıcak su için aç karnına,olmadı 1kaşık zeytinyağı yutun üstüne sıcak su için çok iyi geliyor.

18. 10 Haziran 2010
  19. 06_gelincik_05

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    hakkaten çok zor ama elh benimki çok derin değilmişki şu an yok bişey 10 gün kadar çektim sonra geçti inşallah tekrarlamaz.