Doğum sonrası ayak tabanı ağrısı, kemik ağrısı yaşayan??

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sunny tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

26 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sunny
  1. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, 2010 temmuz annesiyim. Hamile iken 16 kg aldım. Hamile iken örneğin gece uykudan tuvalete kalkarken ilk etapta yürüyemezdim ayaklarım tutulmuş gibi olurdu ( yaşayanlar bilir bunu uzun süre hareketsiz kalınca bi anda haldur huldur yürünmüyordu) Hamilelik geçince bu da geçer sandım, ama nafile...Şimdi toplamda 5 kg fazlam var, ama hareketsiz kalıp yürümeye çalışınca ayak tabanlarım acıyo..ayak tabanlarımı kemiğini filan tuttuğumda resmen kemiklerim ağrıyo..Özellikle topuk kısmını ellediğimde ağrı var..Bunu yeni doğum yapanlar yaşadılar mı acaba ? Nedeni nedir nasıl geçer ?
    Bütün gün evde küp gibi oturmuyorum da, arada yürüyüşe çıkıyorum ama ağrı devam ediyor.

2. 27 Eylül 2010
  3. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benımde taban ağrım oluyo doğum yapalı 35 gun oldu gecelerı ayaklarım baldırlarımda ki kemikler fln çok ağrıo nedenını bilen warmı??

4. 28 Eylül 2010
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Doktorunuzla konuşun kızlar kalsiyum eksikliği olabilir. Sonuçta bir bebeğiniz var ve tek kalsiyum kaynağı onun sizsiniz. Kalsiyum eksikliğinde eklem ve kemiklerde ağrı, yorgunluk oluyor. Bence ihmal etmeyin doktorla bir görüşün. Hem sizin hem bebeğiniz için çok önemli..

6. 28 Eylül 2010
  7. toriii

toriii Bocegim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    Ben dogum yapali 9 ay oldu ama bahsettiginiz sorunlar bende de mevcut doktora sordum dogumda alinan kilolardan dedi birde gecmesi 1 seneyi bulabilir dedi ama 9 ay oldu bazen ayaklarinin uzerine basamiyorum ilk birkac adim beni mahvediyor sonra aciliyor ama gecmiyor birturlu kemiklerde ayni ozellikle regli donemine yakin zamanlarda agrilar hatsaffaya cikiyor umarim gecer ....

8. 28 Eylül 2010
  9. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bir süre sonra açılıyor ama özellikle sabahları fena ağrıyor..nasıl geçecek bu anlamadım..bende fazla kilo da kalmadı 5 klo fazlam var ama ona rağmen sanki bir fil gibi yük taşıyo ayaklarım o derece ağrıyo uzun süre hareketsizlikten sonra.

zaten ilk birkaç adımda resmen sendeleyerek yürüyorum sonra açılıyor...kalsiyum tüketimime de son derece önem veren biriyimdir her gün 2 kap yoğurt yerim sabahları peynir tüketirim...

10. 29 Eylül 2010
  11. toriii

toriii Bocegim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    Ben uzun zamandir internetten bu konuyu arasdiriyorum ama elle tutulur hicbirsey bulamadim bir ara ortopediye gidecegim ama oradanda bir sonuc alabilecegimi sanmiyorum , bende cok Calciyum tuketirim ama bir faydasi yok kim daha once bu sorunu cozerse haberleselim hepimize gecmis olsun ..

12. 29 Eylül 2010
  13. toriii

toriii Bocegim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    Bu arada sormayi unuttum normal dogummu sezeryanmi oldu benimki normal dogumdu bilmiyorum ama dogumdanda olabilir diye dusunuyorum .

14. 30 Eylül 2010
  15. asi_mavi_

asi_mavi_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    walla bnmki sezeryan ama aynı sey oluyor :KK43:

16. 30 Eylül 2010
  17. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    bu sorunu bende yaşadım.. şimdi doğum yaalı 17 ay oldu şükür geöçti bu ağrılarım.. ilk başta bende kalsiyum eksikliği yada kilolardan dedim.. ama kilo vemrmeme rağmen bir müddet devam etti ama şükrü artık olumyor.. ayaklarımınm üstüne basamıyordum resmen:KK43:(

18. 1 Ekim 2010
  19. plazma

plazma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 3 ay önce sezeryanla doğum yaptım. benimde belim, dizlerim ve ayak kemiklerim ağrıyor. ortopedist hamilelik sonrası bu tür ağrıların normal olduğunu söyledi. çocuğun altını değiştirmek için eğildikten sonra belim resmen kilitleniyor. bir süre kambur yürüyorum. geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum.