Doğum sonrası bacak ve bel ağrısı olan var mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve bonboncum tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : bonboncum
  1. bonboncum

bonboncum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar ben doğum yapalı 4,5 ay olmak üzere. Sezeryanla doğum yaptım. Doğumdan sonra bende bacak ağrıları başladı ve hala da sürüyor. Belim de ağrıyor ama bacaklarım çok rahatsız ediyor. Ayağa kalkınca hemen yürümekte zorluk çekiyorum. Artan kilodan mı yoksa başka birşeyden mi bilmiyorum. Bu sorunu yaşayanınız var mı? Böyle devam ederse doktora gideceğim.

2. 26 Ağustos 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.036
    Ödül Puanları:
    463
    kaç kilosunuz bilemiyorum ama bence kilo kaynaklı. kemikleriniz ince ise taşıyamıyor olabilir. ben 72 kilo ile başladım hamileliğe, 78 kilo ile bitirdim. ama bende de aşırı şekilde bel ve bacak ağrıları oluyordu. doktorum siyatik başlangıcı acilen kilo vermen gerekiyor dedi. şimdi 15 günlük lohusayım, birkaç ay sonra sütü etkilemeyecek şekilde rejime ve spora başlicam. inşallah veririm. eğer kilolu biriyseniz onun etkisi çok büyük malesef.

4. 26 Ağustos 2009
  5. bonboncum

bonboncum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şu an 72 kiloyum. Boyum 1.70. 10 kilo gibi bir fazlam var. Kemik yapım da ince. Belki de dediğin gibi ondan ağrılar oluyor. Cevabın için çok teşekkürler. Bebeğini güle güle büyüt:)

6. 26 Ağustos 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bendede oluyo özellikle geceleri bacak ağrılarım yorgunluktan olduğunu düşünüyorum bende

8. 27 Ağustos 2009
  9. Hicran55

Hicran55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde sol bacagim cok agri yapio geceleri, 6.ay olcak sezeryan olali..
    benimki kilodan degildir herhalde yine eski kilomdayim ama bu agrilar cok sinir bozucuuuuuuu

10. 30 Ağustos 2009
  11. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben sezeryan olalı 13 ay oluyor neredeyse şuan o bel ağrılarım geçti.Hala 10 kg.fazlam var ama bu ağrılar yavaş yavaş azaldı.Aslında normal birden çok kilo alınca vücut dengesi bozuluyor ve hamilelikteki en büyük risklerden biride bel fıtığı diye biliyorum.O yüzden bence bir süre daha dikkat et ve geçmezse bir kemik kontrolü yaptır.Bende 6.aydan sonra azaldı o yüzden ihtiyaç duymadım doktora.Birde hamilelikte hareketsiz bir yaşam sürdüysen ondanda kaynaklı olabilir.
    Çok geçmiş olsun...

12. 30 Ağustos 2009
  13. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya bende de var..özellikle geceleri başlıyor,eğilirsem kalkamıyom,kalkınca eğilemiyom.bide geceleri kalkıp mutfağa gitmek için merdiivenden inip çıkamıyom,çünkü bacaklarımı bükemiyom.bende spinal sezeryan oldum.ondan olabilir belki diyorum ama benimde şuan gebelik öncesine göre 26 kilo fazlam var.bi ara vermiştim gene almışım.galiba 49 kiloya bidaha dönemiycem,ne kötü..

14. 30 Ağustos 2009
  15. yunahu

yunahu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sezeryan doğum yaptıkta sonra bir yılı geçik acayip ağrı ve kramplarım oluyordu bebeğimi emzirmek için oturduğumda kalkamıyordum artık yürürken bile haraket edemez olmuştum sonunda dayanamayıp doktora gittim doktor röntgen istedi çektirdim
    ertesi gün doktora tekrar gittim doktor birşey göremedi ki işin komiği birdaha ne ağrım nede kramplarım oldu bir anda bıçak gibi kesildi.

ama bu sene içersinde derya baykal'ın programını izlerken konuk olan doktorla aynı konu açıldı doktor kadınların doğum sırasında leğen kemiklerinde ufakta olsa bir çatlama olduğunu ve bunun en az altı ay içinde geçtiğini söledi

16. 30 Ağustos 2009
  17. elifannesi

elifannesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    378
    Ödül Puanları:
    148
    nasıl rahatladım anlatamam, sadece bende oldu sanmıştım, benim de bebeğim 2,5 aylık. spinal sezeryan oldum, bebeği küvette yıkarken belim bir başlıyor ağrımaya, zor doğruluyorum. sanki yavaş yavaş azalıyor gibi. dr demiş ya leğen kemiğinden diye bence de öyle. çünkü 55 kilo ile başlayıp 14 kilo aldım şu an 1 kilo fazlam var. ona rağmen eski kıyafetlerime giremiyorum girsem de dar oluyor

18. 31 Ağustos 2009
  19. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    bende bel ağrısı acayip.. 3 ay oldu sezeryan olalaı.. ne yapcağımı bikiyoprum.. bebeğimi zor taşıyorum. dra gideceğim bu gidşile..