Doğum sonrası bebişler kaç kilo? hadi paylaşalım...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve ayperin tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : ayperin
  1. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bu aralar sorunum olmaya başladı..kızımı birtürlü yediremiyorum,iki emiyor sonra istemiyor.. 36+6 da 3.565 doğdu hastaneden cıkarken 3250 idi, 30.günde 3.900 dü..senağlama
    Dr emme tembelliği var dedi ..sağıp kaşıkla vermeye çalışıyorum ama yinede olmuyor..neler yapmak lazım bilmiyorum ki...sizlerde durum nasıl kızlar?:sm_confused:

2. 16 Mayıs 2008
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence uynıkken sık sık vermeye çalış çünkü ne kadar emerse o kadar sütün oluyor. Dinlene dinlene ver birde gazı varsa gazını çıkartıp tekrar ver gazdan dolayı doyduğunu sana bilir.Biraz sanırım enerji harcıyacan bu konuyla ilgili umarım en kısa zamanda geçer...

4. 17 Mayıs 2008
  5. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgin için teşekkürler canım ,vermeye çalıştıkça direniyor emmiyor ve yıkıyor ortalığı:1no2:herekes kırkı cıksın düzene girer diyor amaCADIARZU

6. 17 Mayıs 2008
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde tam tersi emme refleksi çok kuvvetli ama benimde sütüm az olduğu için kilo alamadı kilo vernmiş
    doğum kilosu 3256
    14. günündeki kilosu 3200 gr dı
    dr demişki anne sütü yetmiyor olabilir mamaya başlasın bende dün itibarşiyle mamaya başladım

8. 18 Mayıs 2008
  9. pelinakxixn

pelinakxixn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebişim 4kilo 50 gram doğdu.ilk üç gün sütüm olmadı ama şimdi iyiyiz.bebişim de emiyor sütüm de geldi.sık sık emzirirseniz bebek emme refleksini güçlendirecektir.ağladı almadı die bırakmayın sizde direnin.bebişim şuan bir haftalık ve 4 kilo 350 gram.allahım sağlıklı sıhhatli etsin bebişlerimizi de kilosu çok ta önemli değil arkadaşlar.mama vermeyin verirseniz sütünüzden soğutursunuz.heleki yalancı memelere tatlı falan sürüp vermeyin o da anne sütünden çocuğu uzaklaştıran etmenlerden yanlızca biri.doktor arkadaşımın tavsiyeleri bunlar....

10. 18 Mayıs 2008
  11. EU1

EU1 Guest

kıslar benim bebişim altı aylık 37+1 de 3.300 dogdu. 1 ay da 5.500 dü.suan 6 ay 7 gunuz ve 11 kg dayız.yemiyor diye korkmayın huysuzlukları buyuk ihtimalle dıs ortama uyum saglayamamaktandır. anne karnın daki ortamı arıyorlardır.rahatlayıp sakinlesmeleri icin masaj yapın kucagınız da uyutun uyku arkadasları edinin.ha papatya cayı nıda ihmal etmeyinn.kısa surede dıs dünyaya alısıcaktırr.

12. 18 Mayıs 2008
  13. neysen

neysen dila şimdide sırada ela Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    benim doğumum biraz zor oldu bebek kordona dolanmış ve suyum azalmıştı hastaneye gittiğimde acil yatış yaptılar zaten bebeğimde aşağıdaydı suni sancıyla doğurdum itiraf etmeliyim çok korktum bebek 2.970 gr doğdu sütüm ilk gün yoktu hastanede mama verdiler sabaha kadar uyumadı ağladı şimdi 6 günlük 3.170 gr oldu hala sütüm yok damla geliyo ama ben ısrarla yinede ağzına vermeye çalışıyorum tabi mamaya alıştıda artık allah sağlık versin

14. 18 Mayıs 2008
  15. EU1

EU1 Guest

ayperin istersen bi süt pompası al pilli sutunu sag (bu konuda avent isis i tavsiye ederim)
    lansinoh un süt saklama posetleri var yada yedek biberon la at buzluga cıkar ısıt ısıt icir bebişine biberonla.

16. 19 Mayıs 2008
  17. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayperincim eleniayaya katılıyorum ilk sütler çok öenmli buzluğa at biberonla ver memeden çekmesi zor geliyodur ondan istemiydodur biberonu hemen alır bak görürsün biraz büyüyüncede çenesi güçlenir memeden emer.

18. 21 Mayıs 2008
  19. ayperin

ayperin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk sütler cok önemli,bende sağıp koydum fakat içeremeyince bir anlamı kalmıyor..inş sütün bozulma süresi bitmeden içirebilirim..
    Buarada cumartesi dr gidiyoruz teyzeleri bakalım benim ince,tembel kzıım kaç kilo olmuş...