Doğum sonrası bel tutulması...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve pnry tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : pnry
  1. pnry

pnry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,

Doğumum epidural sezeryan'la oldu ve hemen akabinde bel şikayetlerim ortaya çıktı. Gece uyandığımda yada sabah , özellikle sırtüstü uyanmışsam tutulmuş birşekilde oluyorum, ne sağa ne sola birden dönemiyorum, küçük küçük hareketlerle belimi açmaya çalışıyorum, 4.ayıma girdim hala şikayetlerim düzelmedi, aklıma hiçbirşey gelmiyor, acaba epidural yapılırken mi sinirlerim etkilenmiştir diye düşünüyorum yada ne olabilir? aynı sorunu yaşayan var mı acaba?

2. 24 Kasım 2008
  3. alpert

alpert Guest

evet epidural yapıyor bendede oluyor 2 senedir çekiyorum her gece oy oy diye uyanıyorum ama benim kilodan kilo verince geçiyor birde sırt üzeri yatma sağa yatınca geçiyor

4. 24 Kasım 2008
  5. pnry

pnry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben kilolu da değilim üstelik, 58'le hamile kaldım + 15 kg aldım, kalan kilolarımı da verdim hemen, bu beni çok rahatsız ediyor, hiç geçmez mi acaba?

6. 25 Kasım 2008
  7. arzum23

arzum23 melihin annesi melike Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı problem bende de var özelllikle de sabah kalktığımda ayrıca oğlumun altını değiştirirken bile 2 dk eğiliyorum o sırada bile tutuluyor belim geçer diye bekliyorum ama bazılarında kalıcı oluyormuş beklicez artık bir süre ne yapalım

8. 25 Kasım 2008
  9. swet2006

swet2006 ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    bende 9 ay önce sezeryanla doğum yaptım. aynı şikayetler bendede var. sabah uyandığımda belimi kıpırdatamıyorum. yavaş hareketlerle kalkmaya çalışıyorum. inşallah zamanla geçer.

10. 25 Kasım 2008
  11. crescentmoon

crescentmoon ¢яєѕ¢єηт Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bendede vardı bel ağrısı. doğum sonrası doktorumla görüştüm. bende epidural anestezidenmi kaynaklandı diyordum ama değilmiş. doktor doğum sonrası normal dedi. epidural anesteziyle ilgisi yok dedi. benim bayağıdır geçti ağrılarım ama tamamen diil, zaman zaman yine oluyor.ama normal bi bel ağrısı değil. tarif edemiyorum çok değişik bi şekilde ağrıyor. sanki batıyor gibi.

12. 25 Kasım 2008
  13. pnry

pnry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Aslında alt değiştirme masam da var ama üşengeçliğimden odamda değiştirdim çocuğun altını eğilerek, bu bile sakıncalıymış. Çocuğum olduğu için çok mutluyum ama anne olmak çok zormuş arkadaşlar, arada baba olmak varmış diyorum..:))) akşam geliyorlar iki sevip kendi dünyalarına dalıyorlar, hertürlü ihtiyacıyla biz ilgileniyoruz, yanlış anlamayın şikayetçi değilim:)

14. 29 Kasım 2008
  15. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet aynı soruni bendede var .uzun süre ayakta duramıyorum.Ben de epidural sezeryana bağladım ama doktorlar değldir diyor?? burada sorunundan bahseden herkez epidural mı oldu acaba ?? diğer şekilde doğum yapan ve bu sorunları yaşayanlar var sa onlarda yazsada en azından rahatlasak

16. 29 Kasım 2008
  17. epokhe

epokhe Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende epidural normal doğum yaptım ilk gece belimdeki ağrıdan ve sağ bacağımdaki kasılmadan,çekilmeden dolayı hiç uyuyamadım. sonrasında da 1 ay kadar belimde ve bacağımdaki ağrı devam etti. altını değiştirirken özellikle kitleniyodum. minoset içiyodum hergun bir iki tane..1 aydan sonra geçti. epidurali son ana kadar düşünmemiştim doğum yakınken sancım çokken yapılmasını istedim. tam yapılırkende sancı çekiyodum hiç kıpırdamadan kasıp durdum kendimi o yüzden mi oldu acaba bilemiyorum. doktora haftaya gidicem ama şikayetim geçti sayılır yinede sormayı düşünüyorum. herkese geçmiş olsun..

18. 29 Kasım 2008
  19. ader

ader Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende epidural sezeryan oldum 6 ay önce aynı şikayetler bende de var.sabahları uyanınca hiç hareket edemiyorum belim çok ağrıyor. bide başım zaman zaman ağrıyoo oldukca şiddetli bi şekilde baş ağrısınıda ben buna bağlıyorum dr um da olabilir demişti sizlerde de oluyomu baş ağrısı bide bu ağrıları nasıl geçiricez yaaa çok zor