Doğum sonrası cinsellik

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve ayseyusuf tarafından 20 Nisan 2009 başlatılmıştır.

20 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ayseyusuf
  1. ayseyusuf

ayseyusuf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doğum sonrasında cinsel sorunlar hemen hemen tüm çiftleri etkisi altına alıyor. ışte, Doç. Dr. Cem ıncesu’nun doğum sonrasında cinsel yaşamı sorunlu çiftlere önerileri:
    Hayal Kırıklığı Yaşamayın
    Hayal kırıklığı yaşamamak için sizi neyin beklediği konusunda hazırlıklı olun. ılk çocuğun doğumuyla birlikte her şeyin güllük gülistanlık olmayacağını aklınızdan çıkarmayın: Doğumdan sonra evde birçok
    şey değişecek, sosyal yaşantınız kısıtlanacak, yeni sorumluluklar alacaksınız… Ayrıca doğum sonrasında
    cinsel sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın. Bu süreç emzirme döneminin sonuna kadar devam edebilir.
    Zamana Bırakın
    Bebeğinizi emzirmeye başladıktan sonra cinsel yaşamdan soğumaya başladıysanız bunu normal karşılayın, Doğumdan sonra vücudunuzun eski haline dönmesi ve hormonlarınızın dengeye oturması için kendinize gerekli olan süreyi tanıyın. Bedeniniz iyileşince size yeniden seks yapabileceğiniz zamanı söyleyecektir.
    Kendinize Bakın
    Sadece anne değil, aynı zamanda cinsel bir partner olduğunuzu unutmayın. KadınDoğum sonrasında eski
    formunuza kavuşmaya çalışın ve bakımlı olun. Eşinizle erozyona uğrayan ‘cinsel partner’ kavramını yeniden nasıl ön plana çıkarabileceğinizi konuşun. Sonuç alamazsanız bir uzmandan yardım alın.
    Uygun Şartlar Yaratın
    ılişkinizi ve cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyecek tüm psikolojik ve sosyal unsurları hayatınızdan çıkarmaya çaba gösterin. Eve giren yardımcı ya da anne babalarla ilişkilerinizi dengede tutun. Doğumdan sonraki ilk bir yıllık dönemin her ailede sorunlu geçtiğini bilin. Hemen derin bir mutsuzluğa kapılmayın.
    Beklenti ıçinde Olmayın
    Doğum gerçekleştikten sonra ilk bir-iki ay içinde ‘Eşim beni neden istemiyor’ gibi endişelere kapılmayın. Emzirmenin bir süre sonra bitip, ev içindeki misafirlerin gideceğini ve hayatın eski seyrine döneceğini unutmayın. Psikolojik bir çöküntü yaşarsanız mutlaka psikiyatrist desteği alın.
    Krem Kullanın
    Değişen hormon seviyeleri yüzünden vajinal bölge kuruduğu için hormonlar düzenlenene kadar kayganlaştırıcı kremlerden yararlanabilirsiniz.

Son düzenleme: 22 Nisan 2009
  2. 10 Haziran 2009
  3. buglem66

buglem66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bişey sormak istiyorum doğum sonrası cinsel hayat eskisi gibi oluyormu yanıtlarsanız sevinirim:kedi:

4. 11 Haziran 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
  6. 11 Haziran 2009
  7. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    neden ne bakımdan :kedi:

8. 15 Haziran 2009
  9. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Uzun zamandır yazmamıştım buraya...
    Malesef olmuyor, bende ne istek var, ne de yapacak hal...
    Hem iş, hem kız, hemde eş hepsi fazla geliyor...
    Adam daha ne kadar dayanır bilmiyorum.
    Kızım 8 aylık oldu, bir elin parmaklarını bulmamıştır...

10. 15 Haziran 2009
  11. h.efe

h.efe tüm varlığım efe'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar okuyunca içim rahatladı.acaba bendemi bir problem var diye düşünüyordum

12. 20 Haziran 2009
  13. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yapmayın ya eşlerinizide düşünün onlar ne kadar sabırlı davranıyor ama bi yere kadar dimi hamilelikti doğumdu sonrasıydı derken e artık birasda eşlerle başbaşa kalma zamanı geldi bence romantizme dönelim çocuk oldu iş bittiye getirmeyelim çünkü bir süre sonra nedensiz yere kavgalar başlıyo strese giriyosun hiç istek kalmıo aradaki aşkı sıcak tutmak en iyisi hadi silkelenin bi bakın kendinize kuaföre gidin giyinin süslenin biras dimi ama herşey daha güsel olacak görürsünüs kaydirigubbakcemile3

14. 21 Haziran 2009
  15. superselma

superselma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.472
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşlar ben o kadar sıkıştırıyorum ki benim ilgiye ihtiyacım var diye
    bazen de adam yorgun geliyor

Son düzenleme: 30 Haziran 2009