doğum sonrası depresyon

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve ilkyas tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ilkyas
  1. ilkyas

ilkyas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar doğum sonrası dönemin aslında 40 gün değil 1 yıl boyunca sürdüğünü okudum yani hassaslığımız 1 yıl devam edecekmiş.. ben çok hassasım bebeğimi kaybetmekten korkuyorum onu paylaşmak istemiyorum işe nasıl gidecem onu düşünüyorum herge kabuslar görüyorum birileri bebeğimi alıyor falan psikologa gitmeyi dusnuyorum benim durumumda olan var mı?

2. 10 Kasım 2008
  3. ASLI34TR

ASLI34TR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Hamilelik ve lohusalık döneminde annelerde hassaslaşma çok fazla oluyor. Fakat anlattıkların farklı bir boyutta. Bence bir psikologtan destek almalısın.

4. 10 Kasım 2008
  5. MaVili_06

MaVili_06 ♥♥MERT♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bendede sürekli bir sıkıntı,çarpıntı,bebeğe karşi isteksizlik,mutsuzluk vardı.Çok kötüydüm.
    Antidepresan kullanıyorum.Şu an çok daha iyiyim.

6. 10 Kasım 2008
  7. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sanki kendim yazmışım gibi hissettim okuyunca. ben de adını koyamadığım bi huzursuzluk yaşıyorum. herşeye karşı isteksizim. işe başlama zamanım yaklaşıyor, kabuslar görüyorum. annem ve kayınvalidem gelecekler sırayla bebeğe bakmaya ama onu paylaşmak zor gelecek. onu bırakıp gitmek düşüncesi beni rahatsız ediyor. giyim ve beslenme konusunda annemin baskılar yapacağını biliyorum. ama onu sarmalamadan ve süt dışında bişey vermeden onu bu zamana getirdim, şükür hasta falan olmadı, kilomuz da gayet iyi. :nazar:şimdi ben görmeden hem giydirip hem de yedirecek diye düşünüyorum. şimdiden bunun için strese giriyorum. belki zaman geçtikçe alışacam. onlarda kendilerince doğru olanı yapıyor, biliyorum ama şu da var ki annem 20 günlükken yoğurda başlatmaya kalktı, kilo sorunumuz da yoktu. ama doktorumuz 6 ay sadece annesütü deyince bi süreliğine vazgeçti. bi tarafta tecrube konuşuyor bi tarafta doktorlar-bilim. ben bilim yanlısıyım ama tecrubeyi buna nasıl ikna edeceğimi bilmiyorum benneyaptımki zamanla buna takmamayı mı öğreneceğim acaba a.s

8. 10 Kasım 2008
  9. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    ben ilk ay bu sıkıntıyı çok ağır hissettim
    hep oğluma birşey olacaakmış gibi geliyordu..
    ama kendi kendime oğluma zararım dokunur bu şekilde deyip düzeldim
    duygusallık hep olacak..onlar bizim ciğerimiz artık, bence bu duygu bir yıl falan değil hiç kaybolmayacak :))

arkadaşım önceden kendine sıkıntı yapma..
    ben doğumdan önce kafama taktığım herşeyi doğumdan sonra yaşadım..
    kesn tavrını koy..
    olmazsa da bir bakıcı ile anlaş..
    dediğinden çıkmamış olur hem

10. 10 Kasım 2008
  11. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148

çoook geçmiş olsun..

12. 10 Kasım 2008
  13. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bebegımı ılk bıraktıgımda ısteyken daıma aklımdaydı tenefus aralarında arar sorar ve aglıyorsa huzuzrsuz derse gırerdım ve ustalık bebegım 50 gunluktu.yogun gaz problemımız de vardı.ama alıstım ablamın cok ıyı bakacagına ınanıyordum.depresyon yasamadım ama ılk zamanlar ruyayı ve gercek hayatı karıstırıyordum.o da gectı

14. 10 Kasım 2008
  15. rxuxyanaz

rxuxyanaz KOCALARI AZDIRMA BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım hamileyken degil ama dogumdan hemen snra kızkardeşim aynen bunları yaşadı ...bebegi kimsye vermek istemedi bizi tanımadı falan bence sen bi psikologa git derim......

16. 11 Kasım 2008
  17. berenimiz

berenimiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben de çok şiddetli yaşadım, hala da yaşıyorum, bu dönemi atlatamadım . Ağustosta doğum yaptım doğumdan 3 gün sonra ağlamalarım başladı, çok hassas oldum, bir de çok şiddetli baş dönmelerim oluyor, ben kulaklarımda bişey var sandım , ya da kanım düşük ondan başım dönüyor sandım ama hersey normal cıktı, psikiyatriste gittim bana doğum sonrası depresyon dedi, ama ilaç veremem sana eger verirsem sütten kesmen lazım bebegini dedi, hala direniyorum, baş dönmelerim ,kulak cınlamalarım , aglamalarım devam ediyor ama biraz daha azaldı, ilaç kullanmak istemiyorum, doktorum ilaçsız atlatabilirsin bu senin elinde dedi. bazen cok zor oluyor, dayanamıyorum ilaç alayım diyorum ama kıyamıyorum kızımı sütten kesmeye...
    Ama bu yasadıklarımız tamemen hormonlarla ilgiliymiş, gün gectikçe düzelicekmiş, tamamen gececegi günü dört gözle bekliyorum... ama en azından bunu birtek ben yasamıyorum, benim gibi olan yeni annelerin oldugunu bilmek bana güç verdi.... :)

18. 11 Kasım 2008
  19. EmirkanVeEymenin Annesi

EmirkanVeEymenin Annesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bende yaşadım bazı problemler ama bebeğim için düzelmem gerektiğini farkettim ve düzeldim. şuanda ara sıra depresyona girer gibi oluyorum ama topluyorum oğlum için.........