doğum sonrası depresyon

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Tasilali tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Tasilali
  1. Tasilali

Tasilali Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar doğum sonrası kendinizi nasıl hisediyorsunuz?depresyona giren varmı?depresyonda olduğunuzu nasıl anladınız?nasıl önlem aldınız?kendinize nasıl vakit ayırıyorsunuz?bu sitede gezerken çok iyi hissediyorum.:teselli:

2. 4 Kasım 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben ksinlikle depresyona girdim lohusalıkta. herkesin her dediği batıyordu. herkese kızıyordum. sürekli ameliyat ve sonrası aklıma geliyordu kendime acıyıp ağlıyordum :) valla bi gün bunu tebessümle hatırlayacağımı hiç ummazdım.

önlem değil de evdeki herkesi postalayıp kocamla ve bebeğimle başbaşa kalınca depresyonum geçti. anne kaynana hikaye. postalayın gitsin.

4. 5 Kasım 2009
  5. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    doğumum acil sezeryan oldu rahim yırtılmasından dolayı iç kanama geçirmişim bebeğime kordon dolanmış bunları duyunca sıkıntılarım başladı ya ölseydik diye.. doğumdan sonra 4 gün boyunca gözümü bile kırpmadım bebeğime birşey olucak diye.. nitekim 3.gününde sarılık oldu küvezde yattı benim depresif durumum daha da kötüleşti üzerine birde kayınvalidenin yaptıkları eklenince vasiyetime kadar yazacak duruma geldim. 4 ay olmasına rağmen doğum yapalı hala tam olarak düzelmiş değilim..oğlumla ilgili sürekli kaygı içindeyim ama yavaş yavaş geçiyor.kayınvalidemle görüşmeyi tamamen kestik bu da bana iyi geldi açıkcası..

6. 5 Kasım 2009
  7. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benım kı depresyon sayılırmı bılmem ama bende bebegıme yetersız geldıgımı dusunuyorum cok acemıyım bebegıme bakamıyorum agladıgında ben degıl annem susturabılıyor en uzucusude sutumle doymuyor her 2 gogsumude verıyorum ona ragmen mama yemeden doymuyor napcamı sasırmıs durumdayım bu yuzden agladıgımı bıle hatırlarım goguslerım yara olmasına ragmen aglaya aglaya vermeye calıstım cok sukur yara azda olsa ıyı oldu dogumum zor oldu benım ama dogum onemlı degılmıs acılar gecıyor bı sure sonra asıl iş dogumdan sonrasıymıs 40 ım bıtınce evıme gecıcem sımdıden korkular sardı benı bebegıme bakabılcekmıyım moralım cok bozuk tabı bırde su sorunum var sol gogsumu ılk baslarda alıyordu sımdı pek almak ıstemıyor ama sag gogsumu cok guzel emıyor ne demek bu anlamadım:KK43:

8. 5 Kasım 2009
  9. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108

üzülme canım bu kadar, sen ne kadar endişeli olursan bebeğin bunu hisseder büyük ihtimalle de o yüzden sende susmuyordur. tabi ki bebeğine bakabilirsin iç güdüsel olarak hazırlıklıyız zaten. ben 12. günde bebeğimle yalnız kaldım iyi ki de kalmışım o güne kadar bende annem giderse ne yaparım diyordum ama tek kaldığın gün herşey değişiyor. ve bebek sana ne yapman gerektiiğini söylüyor. meme içinde endişelenme zamanla diğer memeden de emer.bende ilk günden beri mama takviyesi yapıyorum bunun için üzülme önemli olan doymaları moralini bozma

10. 5 Kasım 2009
  11. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    tşk ederım canım ınan moral oldu dıyebılırım annemde dıyor kardesını hem emzırdım hemde mama verdım oyle buyudu dıyor ama ben sadece anne sutu vermek ıstıyordum inş sag gogsumude alır :KK43: bakalım ben tek kalınca ne yapcam allah yardımcımız olsun.

12. 5 Kasım 2009
  13. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    alır inşallah canını sıkma sen. kafana takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman.

14. 5 Kasım 2009
  15. fb_qirL

fb_qirL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    allah razı olsun canım saol takmamaya calısıyorum ama olmuyo yınede denıcem.

16. 6 Kasım 2009
  17. neden

neden Guest

bende aşırı deprosyana girdim herşeyden alınganlık yapıyordum küsüyordum hüngür hüngür ağlıyordum eşimle o kadar kavga ediyordumki adete saldıracak yer arıyordum hayata küsmüştüm insanlardan nefret ediyor hiç evden dışarı çıkmak istemiyordum.şimdi 9 ay oldu doğum yapalı o halimi düşündükçe kendime gülüyorum ama bişey diyimmi bende o lohusalık deprosyonundan galiba bişeyler kaldı hala psikolojim bozuk.

18. 13 Kasım 2009
  19. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben ilk günden beri yalnızım iyikide öyle yapmışım yoksa alışamazdım çok hassasımdır çünkü benim bebeğimde bende sakinleşmez susmazdı kolikmiş meğersem sonra bu duruma alıştık ben ne kadar sakin olursam o o kadar kolay sakinleşiyo du kolay dediğime de bakma ne depresyonlara girdim ne ağladım ancak atlatabiliyorum yavaş yavaş benim bebeğimde sol göğsümü almak istemedi çoğu zaman şimdi bi alıyo bi almıyo ama düzelir merak etme bebeğine de bakarsın hatta ona senden iyi kimse bakamaz sen onun annesisin senin kokun onun en büyük ilacı merak etme endişeli olmamaya çalış anında hissediyo bu ufaklıklar