Doğum sonrası idrar kaçırma

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Noyan tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Noyan
  1. Noyan

Noyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum yapalı 6 ay oldu ve ben hala idrarımı tutamıyorum, çok varsa tuvaletim hapşırırken bile kaçıyor...hep günlük ped kullanıyorum ve nerdeyse her tuvaletim geldiğinde bir kısmını pede kaçırıyorum...
    dışarda tuvalete girmeyi hiç sevmezdim, şimdi mecbur giriyorum çünkü eve kadar tutamıyorum...
    doğumumda kesi uygulandığı için diye tahmin ediyorum...acaba kesi olmasaydı da olur muydu ki?
    benim durumumda olan ya da bir çözüm yolu bilen var mı?

2. 15 Ocak 2010
  3. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun canim cok zor bir durum olmali bende dogum yaptiktan sonra 1 hafta kadar oyle bir sorun oldu ama sonra duzeldi tam tuvalete girince oluyordu hemde saka gibi birsey yapmadim kendiliginden gecti sen doktoruna bir gorun canim en guzeli

4. 15 Ocak 2010
  5. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canim gecmis olsun. kesi ile alakasi yok kaslarin zayifladigi için kaciyor idrarin
    cunku ayni durum gorumceminde basina geldi dr giti masaja yolladii doktoru onu 10 seans felan.
    giti masasciya makine takiyrmus vajinaya kaslarin calismasini için. çok faydasini gordu
    simdi duzeldi elh. kesi ile bi alakasi yok canim korkma.

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
  6. 16 Ocak 2010
  7. Noyan

Noyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canım sağol...acaba görümcen seanslara kaç günde bir gitti...ingiltere'de böyle bir hizmet verilmiyor hastanelerde ama yakında iki haftalığına türkiye'ye geleceğiz eğer bu süre yeterliyse ben de yaptırırım bu masajdan...ay mutlu oldum birden canm sağolasın cevabın için... en azından ömür boyu bunu çekmeyeceğimi bilmek çok güzel:)

8. 16 Ocak 2010
  9. Noyan

Noyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sağol ilgine...doktor pelvik bölge egzersizi yapmamı önerdi kendi kendime ama bir işe yaramadı...yarayana kadar bırakma diyorlar ama bir ilerleme olduğunu görmeden yapmaya devam etmek zor geliyor insana açıkcası...
    doğumdan önce de 3-4 ay boyunca yapmıştım, doğumdan sonra kaslarım kolay toparlansın diye ama hiç bir işe yaramadı...

10. 3 Şubat 2010
  11. Fisun

Fisun Eşime ve Oğluma Aşığım Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    bende 9 ay önce dogum yaptım dogum sonrası aynı sorun bendede basladı ve Dr aradıgımda toparlanır merak etme dedı halen devam edıyor bunun üzerıne bırde sag kasıkta agrı asladı sanırım organ sarkması denılen rahatsızlıkmıs yarın randevu aldım dr gıdecegım ...yaşam kalıtem düştü moralman çöktüm bnde...

12. 30 Nisan 2011
  13. budi

budi Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bunun için görümcen nereye gitmiş acaba????

14. 11 Haziran 2011
  15. simiyra

simiyra Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    noyan arkadasim merhaba.ben de ingilterede yasiyorum ve seninle sorunum ayni.1 sene once dogum yaptim doktorlar egzersiz verdi ama pek ise yaramadi sen sorununu halledebildinmi acaba.

16. 17 Haziran 2011
  17. Noyan

Noyan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet simiyra kizim 2 yasinda. cok sukur sorun kendiliginden halloldu....kizim 6 aylikken idrarimi tutamadigimi yazmisim, simdi ise ne zaman bu sorunum halloldu hatirlamiyorum..sanirim baya bi oldu:) tahminimce kesi olunca biraz uzun zaman aliyor vucudun eski haline donmesi...

18. 17 Haziran 2011
  19. sedatry

sedatry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    mrb aynı sorunu ben ve ablamda yaşadık ikimizde sezaryan olduk kasların gevşemesinden oluyormuş bu sorun zamanla geçiyo ilk zamanlar çok rahatsız ediyordu sonradanazaldı.oğlum şuan iki buçuk yaşında normale döndüm ama en az 1.5 sene sürdü bu durum merak etmeyin zamanla düzeliyor.