doğum sonrası ilk iş günü :))

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve rida tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : rida
  1. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    artık anneyim..bebişim 3 aylık oldu..ve oğluşumu bırakıp işe dönüşümün ilk günü..şu an kalbim yerinden fırlayacak gibi..
    gitmek zorunda olup, emzirdiğim bebeğimin ağzından memeyi çekip onu ağlattığım için nasıl üzgünüm..kafam çok karışık..ama çalışmak zorundayım..onu emin ellere bıraktım..bir zamanlar annesini büyüten anneanne bakacak torununa..onu öptüm ve ayrıldım evden...gözlerim doldu..ağlayamadım...ben güçlü olmalıyım ki..bebeğim de annesini hep güçlü bilsin istedim...biraz daha büyüdüğünde bunun gerekliliğini anlayamasa bile olması gerektiği gibi davranıldığını öğrenmeli...
    işe eşim bıraktı beni...güçlü ol dedi..sana güveniyorum...
    işime döndüğümde yerime görevlendirilmiş başka bir memur vardı masamda..benim koltuğumda...başka biri...
    ortada kalmış gibi hissettim kendimi...Başkan yıllık izne ayrıldığında şu durumda ne yapıllması gerektiğine karar verecek bir yetkili olmaması hem üzücü hem düşündürücü..şu an boş bir masada vasıfsız olarak bu satırları yazıyorum..aklımda oğluşum var..muhammed'imi düşünüyorum..:KK46:

2. 18 Ağustos 2008
  3. kuzeyyy

kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canımmm çalışan ve bu pisikolojiyi çok kısa süre önce yaşamış bir anne olarak seni duygularını şu an o kadar iyi anlıyorum ki bilemezsin bende 27 haziranda başladım çalışmaya ama ben tüm izinler doğum,süt izni,yıllık izinler ve raporlarla oğluşum 7.5 aylık ken başladım ben daha çok küçük ne yapar bensiz diye düşünürken senin ki daha da küçükmüş kıyamam ona ben canım benim Allah!a emanet olsun benimkide senin gibi anaanne yanında ama annemin sağlık durumu iyi olmadığından teyze bakıyor bide bu tarafından düşün hadi yabancı ellere bırakmak zorunda kalsaydın canının canını bu senin tesellin olsun ilk iş günümü hiç unutamam hele oğlumuteyzesine bırakıp arkamı dönüp yürüdüğüm anı boğazıma koca bir yumruk gelip oturmuştu çok ağladım ben ama oğlum bir iki gün belirli saatler dışında hiç zorlanmadı ve buda beni rahatlattı ama o özlem yokmu hiç geçmiyor geçmeyecek yalnız alışıyorsun derlerdi inanmazdım ama bu böyle dediğin gibi onlar için onların geleceği için çalışmak zorundayız yoksa yavrumdan bir saniye olsun ayrılmazdım rahat olmaya çalış bugün biraz zor geçer ama akşam mis kokulunu kucağına alacağın anı düşün güçlü ol iş yerine gelince geçici bir durumdur muhtemelen takmaa kafaya :)

sevgilerimle...

4. 18 Ağustos 2008
  5. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım desteğin için çok teşekkür ederim..keşke ben de mazeret izinlerini sonuna kadar kullanabilseydim..ama er geç bu durumu yaşayacaktım..iş yerinin bana ihtiyacı var diye düşünüyordum ancak geleceğim düşünülmediği için şu an boş boş oturuyorum..keşke şuan bebişimin yanında olabilseydim..onu öyle çok özlüyorum ki..burnumda tütüyor kerata..

6. 18 Ağustos 2008
  7. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu duyguyu kızım 20 günlükken yaşadım. o zamandan beri çalışıyorum. iki tane dükkanımız var ve başında durmak zorundayım gözlükçüyüm. müşteri geldiğinde sizi görmek ister. bebeğim emmediği içinde daha erken başlamak zorunda kaldım. çok zoruma gidiyordu. gözlerim dolardı hemen. çok duygusaldım. sizi çok iyi anlıyorum. hiç değilse anneanneniz bakıyor. bakıcı falan yok yani. benimkinede babaanne bakıyor. ama nasıl özlüyorum bilemezsiniz. ilk zamanlar günde 2-3 defa arardım. ama insanın aklı sürekli kuzusunda olunca işte verimi olmuyorl. şimdi aramıyorum. yoksa dükkanda duramıyorum. yaptığım işe kendimi veremiyorum. sağlıklılar ve emin ellerdeler. onlar için çalışmak zorundayız. herkese sevgiler

8. 18 Ağustos 2008
  9. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rida yazını okuduktan sonra iyiki çalışmıyormuşum dedim kızımdan ayrı kalmak bana çok zor gelir

10. 18 Ağustos 2008
  11. aozli

aozli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    113
    ben de 1 eylülde göreve başlıcam ve bakıcı bakacak.çok korkuyorum güvenemiyorum da.açıkçası bakıcıyı da tanımıyorum fazla. napıcam bilmiyorum.Alahtan günde 3 ya da 4 ders saatim olacak. okulda eve yakın ALLAHA EMANET OLSUN BENİM VE HERKESİN BEBEĞİ

12. 18 Ağustos 2008
  13. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bebişlerimize iyi bir gelecek bırakabilmek için çalışmak zorundayız..ama gerçekten çok zor..bunları yenmek her iki taraf için de zorlu olacak ve günler zorlu geçecek..Rabbim tüm çalışan annelere kolaylıklar nasip etsin..teşekkür ederim drydeniss yorumun için..

14. 18 Ağustos 2008
  15. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canancım...Allah bebişlerimizin canlarını sağ etsin...napalım alışmak zorundayız..
    az önce geldim bebişimin yanından..emzirdim onu, nasıl yapıştı göğsüme bir görseniz.. sağdığım 150 cc sütü iki kez vermiş annem..doymamış yavrum..

16. 18 Ağustos 2008
  17. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler canım yorumun için..senin de bebişinden ayrılmana az bir zaman kalmış..ama işin en iyi tarafı bakıcının annem olması..ve işimin eve 15 dk mesafede olması..öğlen anneme gittim bebişimi gördüm..göğsümde uyudu biraz da süt sağdım ona 45 cc kadar..
    biliyorum yetmez ama 4 e kadar dayanacak oğluşum..

18. 18 Ağustos 2008
  19. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    betülcüm Allah yardımcın olsun bitanem..gerçekten işin zor ama insan her türlü şeye alışıyor..Yeter ki Rabbim bebişlere sağlık versin ve bizleri onlardan ayırmasın..biz de hafta sonları hasret gideririz bebişlerimizle ne yapalım canım yaa..bakıcı da çok önemli her konuda güveneceğin biridir inşallah..canını emanet ediyorsun ve 7 saat yanında olmayacaksın..