dogum sonrası kilo verme

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve berte79 tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

?

dogum sonrası eski kilonuza ne zaman döndünüz ?

Anketin kapanma tarihi 9 Aralık 2010.
  1. 1 ayda

25,0%
  2. 8 ayda

20,8%
  3. 2 yılda

2,1%
  4. hala veremedim.

52,1%
    3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : berte79
  1. berte79

berte79 oglum kardesini bekliyor! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar,
    10aylık bebeğim var. ilk 3 ay sütümü düşündüğüm için ve sezeryanlı olduğum için. kilo verme çalışmaları (diet+spor) yapmadım.
    4.aydan itibaren porsiyonlarımı yarıya düşürdüm.ama rejim yapmadım çünkü emzirmeye devam ediyorum.:ecrin_bebek:
    ebru şallı nın hafta içi hergün sabahları tv de pilates yaptığını öğrendim.
    bebeğimi bırakıp spor salonuna gidemeyeceğim için tv den spor yapmaya başladım.
    kasım2009-şubat2010 arası diet yapmadan !!!!!!
    6 kilo verdim. en önemlisi ise sıkılaştım.spor yapmanın psikolojik artılarını da kazandım.
    aç kalmadan ama dikkat ederek sporla bu iş oldu.
    nisan ayına girdik bebeğim 10aylık oldu.ben 4 ayda 6 kilo verdim ve hamilelik öncesi kiloma döndüm :))))
    çok mutluyummmmmmmmmmmkaydirigubbakcemile5
    umarım siz de mutlu olursunuz...

2. 3 Nisan 2010
  3. seda1986

seda1986 çooook mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    ne güzel tebrik ediyorum seni :)) ben hala veremedim çünkü çok kilolu hamile kaldım bende 1 buçuk aydır diet yapıyorum zayıflama hapı kullanıyorum 1buçuk ayda 10 buçuk kilo verdim ama spor yapıyorum ip atlıyorum çok faydası varmış bütün vucuduna zaten kızım yeni ayaklandı 15 aylık arkasında koşturuyorum inşallah daha çooook kilom var verilcek allah yardımcımızz olsun :))

4. 3 Nisan 2010
  5. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    56le hamiş kaldım 75.5le doguma girdim 1.ayda tam 15kilo verdim 5kilo takıldıgitmiyo bakalım yöntem arıym kızım emdigi için mekikte çekemiyom bel fıtıgım başladı mekik çektimde

6. 4 Nisan 2010
  7. sirincimcime1986

sirincimcime1986 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    49 kiloyla hamile kaldim
    doguma 62-65 ile girdim simdiyse bebegim tam 7 haftalik oldu ben 50 kiloyum ama
    birazcik göbegim kaldi insallah onuda spor yaprak eritmek istiyorum
    bide emzirdigim icin gögüslerim cok büyük ne giysem yakismiyor berbat duruyor gögüslerim acaba gögüsler eski haline dönermi bir kac ay sonra?

8. 5 Nisan 2010
  9. nek

nek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla masallah size benim ikinci bebeğim suan doğum kiloma dönmeme 10 kilo var ve oğlum 3 ayı bitti...bende yürüme yapıyorum leslieyle evde yürüyüs...biraz göbek çevrem eridi kilom aynı....bende sezeryanlıyım....suan 72 kilodayım...ebruylada pltes yapmak istiyorum...biraz az yiyeyim dedim göğüslerim yumusadı oğlus mızmızlandı...mafoldumben ne yapacağımı sasırdım

10. 5 Nisan 2010
  11. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    valla göğüsler memeden kesmeden küçülmüyor bence.

12. 6 Nisan 2010
  13. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    berte kacıncı ayda başladın spora bende sezeryanlıyım 3,5 ay oldu fazla 20 kg var spora zıldım ama cok korkuyorummmmmm dikişlerım acılıcak dıye

14. 7 Nisan 2010
  15. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel,,,,ben spor yapmaktan nefret ediyorum.rejimi de beceremem.bu konuda kendime inancım yok.ben 48 le hamile kaldım,77 ile doğum yaptım.bebeğim 10 aylık olana kadar 75 kiloydum.oğlum geçenlerde yaşına girdi.bu ara stresten, ve yorgunluktan 64 e ancak düştüm.48 e dönmem imkansız ama en azından artık 46 beden pantolon değil,40 beden giyiyorum.bunada mutlu oluyorum şimdilik bakalım.inşallah bi 5 kilo daha verebilirim..

16. 7 Nisan 2010
  17. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya benim de vermem gereken 9 kilom var ama iştahım o kadar çok ki kısamıyorum bi türlü sürekli bişeyler yemek istiyorum.ne yapıcam yaaamafoldumben

18. 7 Nisan 2010
  19. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    bende aynı durumdayım psikolojik olarak cöktüm. 24 aralıkta dogum yaptım bende bir haftadır spor salonuna gidiyorum sahibi arkadasım oldugu için teke tek ilgileniyor 4 km kosu bandında yürüyorum bide karnı germiyecek hareketler yapıyorum ama cok yormadan aslında kosu bandı yeterli simdilik bence ilk 2 gün mekik cekeyim dedim baktım aksam dikişlerim agrıyor vazgectim .En sinir oldugum şeyde her görenin aaaaaaaaa ne kadar kilo almışssın bu sözler beni mutsuz ediyo sanki ben keyfimden aldım dogumdan sonrada öyle millet gib hastaneden geldim 8 kilom gitti yok 40 da hepsi uctu gitti degil valla ben dogum yaptım sadece 4 kilo gitti ve sonrada hiçç veremedim bence bünye meselesi bu öyle asırıda yemek yemiyorum ama Çok üzgünüm çoook