doğum sonrası kontrolde pcos oldugumu ogrendim?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve escos tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : escos
  1. escos

escos Ömerim canım Birtanem... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba yaklaşık 6 aylık oğlum var ve gecen yıl mayıstan beri hnüz adet olmadım. Dogum sonrası 6.cı hafta kontrolünde doktorum bana pcos oldugumu söyledi...Bu hastalığı daha önceden tanımıyorum..
    Yıllardır hypotiroid hastasıydım ve hamileliğimin de 2.ci ayından sonra tiroid ilaçlarımı içtim..Hamileliğim sırasında mı pcos olmuşum yoksa zaten kiloluydum ve hamileyken de 23 kilo aldım ondan mı ve hamileyken doğal olarak adet olmadığımızdan mı pco oldum? hiç anlayamadım doktorum da birşey demedi sezeryanda o yumurtacıkları temizleyebilirmiydi o kistleri orda? o sadece adet ol bakalım belki geçer dedi? 40 gün kontrolünde rahim ncelemesi o gün daha önemliydi ama zamanla bu işin çok ciddi olduğunu anladım. Doğum sonrası kilom gitmedi eskiden kilo vermek isteyince diyetle hemen giderdi, 1 ay önce diyete başladım kilo veremiyorum yemedğim halde bu mudur pco??çok yavaş kilo kaybediyorum. yardım lütfen.. ek olarak biz tedavisiz hiçbişeysiz kendiliğinden çocuk sahibi olmuştuk bu daha önceden pcosum yoktu demek midir?..öyle ise bir daha cocuk yapmam zor mu olaacak? bilgi verirseniz cok sevinirim..

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  2. 18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : escos
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    pco sonradan olan bir durum değildir.Tamamen doğuştan yumurta rezervi ile alakalıdır.Şikayetleriniz için tıbbi yardım almalısınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.