Doğum sonrası korunma...

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve Hymarry tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Hymarry
  1. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Canlarım,

gerek tedaviyle,gerek normal yolla çoğul hamile kalıp doğum yapsak da sonrasında korunma şansa bırakılamaz sanırım,
    bende bugün spiral taktırdım,herkeste farklı bir reaksiyon gösterirmiş,bakalım..

siz neler yaptınız arkadaşlar,yada bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme: 9 Ocak 2010
  2. 9 Ocak 2010
  3. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Hymaryim öncelikle sanırıme n etkili çözüm o. acıdımı takılırken merak ediyorum cesaretim yok gibi . şansa bırakanlardanım ben içim içimide yiyor açıkçası .

4. 9 Ocak 2010
  5. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    valla pamuğum doktoruma her konuda güvendiğim gibi bu konuda da gözümü kapattım,bi seferde taktırdım,
    doktorum da hiçbirşeyin yüzde yüz garantisi olmadığı gibi,en etkili yöntemin bu olduğunu söyledi,
    ama dediğim gibi şansa da bırakmak lazım,

canım,rahim filmi çektirdiysen bilirsin,hafif ona benzer bir ağrı oluyor,ama doktorumun eli çok çabuktu ve 3dk.da taktı,
    ama genel anesteziyle yapılacak kadar sıkıntılı da değil canım,

6. 9 Ocak 2010
  7. PamuKSekeR

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım çektirmedim ilk alttan muayeneyide doğuma yakın olmuştum . vel hasılı korkutan beni acısı değil ne acılar çektik ama sonrası korkutuyor. ablamınki içine kaçmıştı kaydirigubbakcemile3 hiç araştırmadım nasıl bişeydir belkide ondan bu kadar cehaletim mazur gör bişey yapmam lazım benimde tez vakitte boshayallersmile

8. 9 Ocak 2010
  9. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben de araştırmadım,herkesde farklı reaksiyon gösteriyormuş evet,
    doktorum bunun bir tanımının olmadığını tamamen bünyeden bünyeye değişeceğini söyledi,bakalım zamanla görücez,
    bir değişiklik olursa burda acıdı,içime kaçtı,kanadı falan da yazarım :kedi:sırnaşık şey

10. 9 Ocak 2010
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    hymary guzel bı konu ............aslında bu herkese ve bunyeye gore degısıyo...........bazılarına ıyı gelmıyoo taktırnmak cok sıkıntı yasayan bırakan var kımıne hap almak daha ıyı sonyıllarda haplar daha az yanetkılı amaaa bana sorarsan bırakın kendı halıneeeeeeeeeeeeeee:umursamaz:.................hehe bu hususta yardımcı ancak böle olurum cunku onyedı yıllık evlı bırı olarak hıç korunmadım cunku........bılemıceem..............ya tutarsa dedık ama hıç dr olmadan tutmadııı............oğlumdan sonra sızın gıbı ne olur ne olmaz dedmıştım bıkac ay hap kullandım sonra yanetkı olunca bıraktım nerdeeeeeeeeeeeeeeeee kırkımda yıne kendımı tedavı de buldum kısmet bu ışler hangısı sızını ıçın ıyı olursa onu deneyın.................kolay gelsın hatunlar

12. 9 Ocak 2010
  13. PamuKSekeR

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ama yinede içinde bi korku olmuştur dimi muallimim. azcık midem bulansa tühh hamileyim diye dolanıyorum size kardeş geliyor diye masallar bilenem anlatıyom yavrucaklarıma opuyorumnanaktan

14. 9 Ocak 2010
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    valla oglumdan sonra dedıgın gıbı uc bes ay öle oldu sonra ya bırakalım nasıl olsa üç sene sonra tedavıyle olmuştu tamam dedık bırakalım bırakış o ...........hadı bı yıl hadı ıkı yıl gectı erken zaten dedık ama sonra aradakı yas uzayınca olsun dedık ..........sımdı sızde haklısınız bıde sızın ıkız tekde degıl enazından uç sene bes sene olmasın yanı hymary yı bılemem o bundan sonra üçüz dogurcekk gıbızemuszemus................hakkınızda hayırlısı ols..............ama dedımya hersey kısmet ben evlılıgımde bastan berı tum yolları actım koruunmak yok olmadı tedavısız arkadasımın bırı spralle hamıle kaldı üçüncüye .........ve spralle dogurdu kaymış megersemm dedım ya kısmet olacagı varsa oluyoo engel yok ama sız bıkac yıllık alın tedbırlerı

16. 9 Ocak 2010
  17. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    yani muallimim kendi açından haklısın tabi,
    tedavili yada tedavisiz,bu iş Rabbimin işi,olmaz olmaz,ikizlerin üstüne oluverir,yani düşünmesi bile zor,,
    bana drum hap için direk hayır dedi,artık kilomdan dolayı mı,garantisinden mi bilemiyorum,,

pamuğum bende araştırmadım ama dinen caiziyet boyutunda çeşitli görüşler var gibi,bakıyorum..

18. 9 Ocak 2010
  19. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    anaaaaaaaaaaaaaaa kııııııııııııııııııııı sizin çocuklardan oynaşmaya vaktiniz kalıyormu...... bende artık unuturz birkaç sene diyordum..hehe............... amaaaaaaaaaaaan saldım çayıra mevlam kayıraaaaaaaaaa......